Publikováno 25/05/2009 15:42:49 v kategorii Muži A (2939x přečteno)

Pohodlná výhra ve sluneční výhni

Opět po týdnu zdravím návštěvníky internetových stránek Sokola Dolany a přináším stručné shrnutí našeho víkendového zápasu III. B třídy mělnického okresu. Po dvou zápasech na hřištích soupeřů jsme se tentokrát představili v domácím prostředí a v utkání s B týmem PTZ Nelahozevsi, který se krčí u samého dna tabulky, jsme byli papírovými favority. Ačkoli hra domácích měla k ideálu daleko, s ohledem k podmínkám, ve kterých se utkání odehrálo, lze hovořit o uspokojivém výkonu a především výsledku.

Na nedělní den byly předpovídány bouřky, ale bohužel (tedy především pro hráče a trenéry, kteří se nemohli schovat do stínu a občerstvovat lahodnými nápoji) se nedostavily. A tak ať už byla předsevzetí hráčů jakákoli, od počátku bylo zřejmé, že dnes se fyzicky náročného stylu hry, který by potěšil oko diváka, ani od jednoho celku nedočkáme. Přesto všechno, především domácí diváci, si utkání užili. Jednak se hráči poprvé doma představili v nových dresech, hrálo se s novými míči a padlo spousta branek do soupeřovi brány. S ohledem k indispozici našeho trenéra, který v týdnu prodělal chirurgický zákrok, sestavu opět určovali pánové Mika-Medal, kteří na hřiště poslali tyto vyvolené: Bohouš, Píťa, Hes, Jirka, Martin, Svojsa, Steve, Přéma, Bříza, Kopýtko a Vilda. Utkání pro nás začalo dost nešťastně, když si při nevinně vyhlížejícím odkopu Steve zlomil nohu a sezóna tím pro něj skončila. I bez Steva, kterého nahradil Apolo, však bylo od prvních okamžiků jasno, že dnešní boj bude především soubojem našich ofenzivních hráčů s výtečným gólmanem hostí. Hosté totiž rezignovali na hru směrem dopředu snad už v kabinách a ustrašený výkon, který lze stručně popsat “dvě-tři nahrávky v obraně a odkop směrem dopředu na neprůbojné útočníky“, vydrželi produkovat až do samého konce zápasu. A tak hlavní úkol naší obrany spočíval v odvracení nakopnutých míčů, s čímž si všichni tři v pohodě poradili a Hes zůstal po celý zápas nevytížený. Pojďme ke gólovým momentům. Účet zápasu otevřela komická situace, kdy po Kopýtkově kolmici na Přému trefil stoper hostí při snaze o odkop na penaltě stojícího spoluhráče tak dokonale, že míč skončil v síti bezmocného brankáře. 7. min. 1:0. Hosté nechávali domácím v záloze dostatek prostoru ke kombinaci, a tak se na bránu hostí valil jeden útok za druhým. Oč horším výkonem se hosté prezentovali v poli, tím lepší byl výkon jejich brankáře. Jen v rozmezí 7. a 25. minuty kryl minimálně pět naprosto vyložených brankových příležitostí. Především z bezprostřední blízkosti byl pro naše hráče absolutně neprůstřelný. Přítrž této pasáži zmaru udělal až Svojsa, který po jednom z rohů Apola nedal brankáři umístěnou hlavičkou šanci. 25. min. 2:0. A netrvalo dlouho a skóre se opět měnilo. Vilda nejprve spálil jednu ze svých mnoha tutovek v tomto zápasu, ale akci dohrál a Přemkovi už nezbylo než míč dorazit do prázdné brány. 29. min. 3:0. Poslední čtvrthodina první půle opět nebyla pro diváky se slabším srdcem, kteří museli hledět na nemohoucnost domácích hráčů při zakončení. Poločasový stav 3:0 byl pro hosty více než vlídný a pro domácí ofenzivu prachbídný. V kabině si kvůli zdravotním potížím o střídání řekli Hes a Svojsa, a dali tím ostatním jistotu, že dnešní teploučko si užijí až do konce! Ve druhém poločasu pokračovala naše převaha a na další gól se čekalo do 52. min., kdy Svojsa podruhé v utkání hlavičkou zužitkoval přesný roh Apola. 4:0. Hned poté Svojsa přepustil místo Zdeňkovi, který podpořil naší útočnou sílu. Výměna útočníka za záložníka si vyžádala jisté přeskupení řad a našim hráčům chvíli trvalo, než si na nové pozice zvykli. Opětovně nastartovat naše hráče se paradoxně povedlo brankáři hostí, který si 68. min. zápasu vybral svoji slabší chvíli, když mu z rukou vypadl lehký míč tak nešťastně, že pro důrazného Kopýtka už nebyl problém skórovat. 5:0. A netrvalo to dlouho a přišla velká chvíle do té doby jasné jedničky ve spalování šancí – Vildy. Po akci Zdeňka vyšperkované patičkou spoluhráče konečně protrhl smůlu a s trochou štěstí o břevno prázdné brány zvýšil na 6:0. Běžela 70. min. utkání. A aby toho nebylo málo, po další akci se v 75 min. Vilda dostal do další šance a zvýšil už na 7:0. Při obraném zákroku se navíc zranil brankář hostí a Ti tak dohrávali v deseti lidech. Utkání skončilo i pro Hese, který na poslední čtvrthodinu na hřiště pustil Danečka. Na našich hráčích bylo více než zřejmé, že by rádi zopakovali dvouciferný výsledek z minulého týdne. Za svůj výkon zaslouženě je k tomu v 77. minutě přiblížil Zdeněk, který pohotově dorazil brankářem vyraženou střelu a upravil na 8:0. Úplně nadosah cíli se domácí ocitli v 86. minutě, když Kopýtko z půlky postupoval sám na bránu hostí a po kličce bránkáři upravil na 9:0. Pochopení se snahou domácích však neměl v utkání naprosto bezchybný sudí Petr Jahoda z Dolních Beřkovic, který po chvilce nastavení frustrované hostující hráče vysvobodil. Celkově lze naši hru charakterizovat jako vzhledem k podmínkám přijatelnou, tedy až na tu “ostudnou“ produktivitu v zakončení. Soupeře jsme jednoznačně přejeli, vypracovali si spoustu šancí a vstřelili 9 branek. Velkým negativem je zranění Steva. Z jednotlivců bych tentokrát vyzvedl Přému, který na místě defenzivního záložníka předvedl nadstandardní výkon korunovaný dvěma góly. Už v sobotu 30. 5. nás od 17:00 hodin čeká zápas v Cítově, který nám po podzimním debaklu má co vracet. Na utkání, ve kterém se střetnou aktuálně 2. a 3. celek tabulky, a které hodně napoví o postupových ambicích, všechny příznivce srdečně zveme.

Autor článku: Svojsík Josef

Autor článku: Jan Doležálek