Další podezřelé zápasy dusí český fotbal

03/06/2009 11:39:22

Další podezřelé zápasy dusí český fotbal
Běží několik posledních minut zápasu Kralupy nad Vltavou – TJ Nová Ves ve 3. třídě fotbalového okresu Mělník. Domácí vedou 4:2, navíc hosté dohrávají bez vyloučeného obránce. Přesto nakonec vyhrají 5:4, vítězný gól střílí z penalty v nastaveném čase.

Diváci skandovali „peníze, peníze“ a podle Mělnického deníku zaházeli hrací plochu vším, co bylo po ruce. Smějete se? Pláčete? Nad tím, co se děje v amatérském fotbale, lze dělat obojí. Utkání z Kralup z uplynulého víkendu je jen příkladem kupy podezřelých duelů, jež se v nižších soutěžích týden co týden odehrávají. Avšak pozor, jde pouze o podezřelé zápasy: nelze o nich v žádném případě říct, že byly zkorumpované, protože pro to neexistuje důkaz. I kralupský trenér Vítězslav Žák, jemuž zní (vhodně k tématu) z mobilu místo vyzvánění hláška „Ivánku, kamaráde“, jakékoliv nařčení z prodaného zápasu vehementně odmítá: „Nesmysl, nevěřte všemu, co se šušká. Neměli jsme důvod nic prodávat.“ Že ne? Kdyby Nová Ves v Kralupech, jež už letos o nic nehrají, prohrála, měla by na čele tabulky náskok pouze bod, a ne čtyři. O údajném podplácení jsem se dozvěděl tři dny dopředu. Mělo dojít k dohodě mezi hráči, že Kralupy zápas vypustí a na oplátku bude jejich rozlučka po sezoně hrazena hráči z Nové Vsi," poslal do redakce e-mail jeden z čtenářů. A případ z Kralup, jímž tento text začíná? „I já jsem něco zaslechl,“ přiznává šéf klubu Vladimír Matějček. „Ve čtvrtek máme sezení a tam se budu ptát, jak to bylo.“

Autor článku: Filip Saiver, (převzato z www.IDnes.cz)