Publikováno 08/06/2009 09:17:35 v kategorii Muži A (2916x přečteno)

Nuda nejen v „Brně“

V předposledním domácím vystoupení jsme přivítali hráče Sokolu Jeviněves. Náš soupeř se krčí u dna tabulky, a tak o favoritovi utkání nebyl sebemenší pochyb. Tím spíše, když hosté odehráli téměř celé utkání v devíti lidech... Proto konečný výsledek 8:0 je pro hosty ještě milosrdný. Naopak pro domácí diváky bylo konečné skóre jediným pozitivem utkání. Domácí tým se totiž po celý zápas vinou málo nenápadité kombinace prošpikované spoustou nepřesných přihrávek utápěl v obraném valu hostí a svou nemohoucností v ofenzivě tak divákům umožnil si utkání dokonale neužít. Bohužel se naplno projevil fakt, že bez Steva a Bejdyho jsme poloviční.

Po výpadku v Cítově chtěl trenérský triumvirát Černý-Medal-Mika přinést změnu. A to nejen ve složení základní jedenáctky, ale i herního rozestavení a postů některých hráčů. A tak jsme nastupovali v následujícím složení: Jirka, Píťa, Hes, Přéma, Martin, Apolo, Švancy, Dolda, Zdeněk, Vilda, Dane. Už od počátku bylo jasné, že dnes se zápletky nedočkáme a jedinou otázkou utkání je, kolikrát překonáme brankáře hostí. Oslabení hosté totiž za celý zápas vystřelili na naši bránu jen třikrát, z toho pouze jednou musel náš gólman zasahovat. Na celek bojující o záchranu je to hodně málo. Naopak domácí se trefili hned z první šance, když Apolův roh skončil na hlavě Vildy, který nezaváhal. 5. minuta 1:0. Další gólový moment přišel v 9. minutě. Daneho zpětnou přihrávku zužitkoval křížnou střelou k tyči Přéma. Potřetí se skóre měnilo v 21. minutě, když Vilda po samostatné akci prostřelil brankáře hostí. Stejný hráč pak v 50. minutě přidal po rohu Kendyho, který společně s Ondrou a Břízou nahradili v poločase Zdeňka, Přému a Píťu, hlavou čtvrtý gól. O dalších šest minut později se prosadil Kendy, který proměnil penaltu po faulu na Břízu. Kendy se podepsal i pod další gól domácích, když vyslal do brejku Daneho a ten tvrdou ranou nedal vybíhajícímu brankáři šanci. 73. minuta 6:0. Už o minutu později to bylo 7:0. Po kiksu hostující obrany se k míči dostal Vilda a po sólu poslal míč placírkou k tyči. Účet utkání završil opět Vilda, když po zmatku v obraně hostí trefil z penalty šibenici hostující brány. Kromě těchto 8 gólových momentů si domácí vytvořili dalších 15 naprosto vyložených šancí!!! Neproměnit 2, 3 možná 4 budiž. Ale patnáct? K tomu přičtěme fakt, že celé utkání se odehrávalo na velkém vápně hostí, kde domácí po nepřesných přihrávkách odevzdávali jeden balón za druhým. Těžko lze vše omluvit tím, že hosté se soustředili pouze a jen na bránění podporované naprosto neobjektivním pomezním. Prostě to dnes pro domácí diváky byla jedna velká nuda. Co říci na závěr: Hosté potvrdili, že jsou velkými aspiranty na sestup. Domácí předvedli 8 gólových akcí a osmdesát minut málo záživného fotbalu. Hra na 3 útočníky nám nesvědčila. Hráči na nových postech neoslnili. Naprosto chyběl hráč, který by hru rychle přenesl na druhou stranu hřiště. Přesto dnes jednoho hráče můžeme pochválit. A to Martina, který zápas dokonale otrávil jedinému skutečně nebezpečnému útočníkovi soupeře. Příští týden jedeme do Spomyšle, která na rozdíl od Jeviněvsi v posledních kolech boduje a s velkou pravděpodobností se v soutěži zachrání. Doufejme, že chlapci zlepšeným výkonem dokáží, že na bronzové příčce letošního ročníku jsme zcela zaslouženě. K utkání, které odehrajeme v neděli 14. 6. 2009 od 17:00 hodin ve Spomyšli, všechny příznivce srdečně zveme.

Autor článku: Svojsík Josef

Autor článku: Jan Doležálek