Pondělní deště v českém fotbale!

15/06/2009 11:24:21

Pondělní deště v českém fotbale!
Fejeton Josefa Svojsíka k zamyšlení nad stavem věcí, které hýbají smrdutou stokou jménem "Fotbal, nejen u nás, na okrese"

Kapitola první – neděle optimisty

Zase nesprchlo. Ale nevadí. Areál tu máme pěkný, ale tráva je jen okresní průměr. Naštěstí hráči jsme nadprůměrní, a tak není divu, že předvádíme líbivou hru. Vůbec nerozumím, proč naši diváci na zápasy nechodí. Jen vinou velkého dílu smůly jsme dvě kola před koncem na sestup. Naštěstí je v okolí dost rybomilců s píšťalkou v ústech, kteří jsou připraveni naší věci pomoci. Dnes jsme opět hráli dobře, jen to štěstí se k nám opět otáčelo zády. Když už to s výsledkem vypadalo bledě, rybomilec naši věc trochu podpořil. Můžeme být spokojeni, remíza je spravedlivá.

Kapitola druhá – neděle realisty

Zase nesprchlo. Už by bylo potřeba. Areál tu neudržují, tráva škoda slov. Domácí jsou na dně tabulky, a tak věříme ve vítězství, přestože kolují různé podpultové zprávy o dnešním utkání. Domácí diváci na zápas nepřišli, asi na rozdíl od našich, majících v hledišti většinu, něco tušili. Dnes jsme nehráli moc dobře, ale na terénu, který neumožní dvě-tři rychlé nahrávky z první po zemi, to snad ani nešlo. A když už jsme domácí přečíslili, ozvala se píšťalka. Přesto v závěru vedeme. Domácí se nemohou dostat do šestnáctky, a tak nás rozhodčí posílá do desíti a následně přestává pískat všechny fauly domácích. V 95. minutě vběhne domácí hráč bez míče do šestnáctky a tam upadne. Arbitr podtrhuje svůj výkon a nevadí mu, že míč je v době pádu hráče v autu. Penalta, gól, konec utkání. Honzíku, to byla špína.

Kapitola třetí – pondělí rybomilce

Včera jsem opět pomohl dobré věci. A navíc dnes budu mít na oběd rybičku. Úplně jednoduchý to nebylo, ale naštěstí jsem nepomáhal sám, protože asistent odmával co šlo i nešlo. Do karet nám nahrálo, že domácí hrají offside systém, a tak jen některé výroky byly do očí bijící. Dokonce se mi díky tomu podařilo neuznat hostům dva regulérní góly. Nakonec ho bohužel dali střelou z dálky. S tím nešlo nic dělat. Domácím už byli ke konci jaloví, a tak jsem jim pomohl vyloučením. Ani to nezabralo, a tak jsem jim přestal pískat fauly. To se mi totiž již několikrát osvědčilo. Tentokrát ani to nepomohlo, a protože už dávno měl být konec, tak jsem ji foukl. Je to škoda, že hráč upadl až v 95. minutě, mohlo se i vyhrát. Jo a jako obvykle do rána sprchlo. Už to bylo potřeba, zbavit se toho víkendového prachu a špíny.