Krutá prohra na úvod

25/08/2009 12:59:39

Krutá prohra na úvod
Vítejte u prvního letošního shrnutí vystoupení A-týmu ve III. B třídě mělnického okresu. Na úvod sezóny 2009-2010 jsme zavítali do Nelahozevsi. Loni jsme B-týmu PTZ-ky ve dvou zápasech nasázeli šestnáct branek, a tak očekávání byla veliká…

Bohužel po prohře 4:1 zůstalo jen u nich. Dostali jsme od podprůměrně hrajících domácích těžkou lekci z produktivity. A tak za to, že nedělní podvečer nebyl v Dolanech chmurný, můžeme poděkovat jen malému Perdýskovi, který se hodinu před začátkem zápasu narodil. K utkání jsme za slunečného počasí nastoupili v následující sestavě: Luboš, Píťa (90. Svojsa), Hes, Švancy, Bad, Apolo, Přema (70.Kendy, 85. Peťa), Steve, Bejdy, Kopýtko a Daneček. Od počátku utkání a de-facto po celý jeho průběh jsme se spíše než s kvalitní hrou domácích potýkali s přesností přihrávek. Protože domácí na tom s příhrou byli ještě hůře, hned od úvodu jsme získali územní převahu. Ruku v ruce s ní po čtvrthodině hry začaly přicházet i šance, z nichž některé po gólu přímo volaly. Bohužel nikdo ze zakončujících hráčů neprojevil dostatek klidu, a tak pokusy končily u brankáře domácích či ve třech případech na brankové konstrukci. Jako hrom z čistého nebe tak přišel gól na druhé straně, když technická střela z trestného kopu z dobrých 25 metrů zaskočila nepozorného Luboše. Přesto se do kabin odcházelo za smírného stavu poté, co byl v pokutovém území faulován důrazný Kopýtko a následnou penaltu se štěstím proměnil Steve. Kdo po vyrovnání do kabin očekával ve druhé půli nápor hostí, musel být vývojem hodně zklamán. Neuběhlo ani 5 minut druhé půle a z dalšího trestného kopu se opět dosti nepochopitelně nechal Luboš podruhé překonat. Domácí gól povzbudil, zato hosté nebyli schopni předvést kloudnou akci. Ještě více domácí nakopla další chyba v obraně hostí, kdy s pomocí odrazu od pro ně šťastně postaveného rozhodčího docílili třetí branky. Střídáním se podařilo hru hostí oživit, ale všechny střelecké pokusy (a že jich bylo požehnaně) končily na domácím brankáři, který předvedl heroický výkon. A když se hosté nedokázali prosadit ani z těch nejvyloženějších šancí, zasadili jim domácí poslední hřebíček… Co říci k utkání: Domácí s jediným hbitým útočníkem vytěžili z minima maximum. V celku hostí nebylo hráče, který by důrazným zakončením zavelel ke zvratu. Snahu hráčům upřít nelze, ale za snahu bez gólového efektu se v této soutěži body nepřidělují. Protože bylo by bláhové se domnívat, že proti následujícím celkům si vypracujeme ještě větší počet šancí, nezbývá než věřit, že již tuto neděli se hráči ze střeleckého spánku probudí a výhrou se věrným divákům za kolaps v Nelahozevsi omluví. K domácímu utkání s Chlumínem, které začne od 17:00 hodin, všechny příznivce co nejsrdečněji zveme.