Publikováno 17/11/2009 21:50:44 v kategorii Muži A (2781x přečteno)

Rozhodnuto za šest minut

Ve svém posledním podzimním vystoupení jsme se, stejně jako v loňské sezóně, střetli se Sokolem Spomyšl. Ještě živě jsme si pamatovali, co s námi v červnu provedl rozhodčí Pos... Proto bylo velkou neznámou, jak to bude vypadat v době, kdy je soutěž teprve ve své polovině, a kdy Spomyšl má přece jen o pár bodů více než loni. Veškeré obavy naštěstí byly naprosto liché a o výsledku se rozhodovalo jen na hřišti. Přestože se naši kluci, s výjimkou šestiminutovky na počátku druhé půle, po celý zápas potýkali s nepřesnou či nedůraznou koncovkou a od 70. minuty se navíc rozhodli zbytek zápasu odchodit, na povinné vítězství proti určitě ne špatně hrajícím domácím to nakonec stačilo.

Zastupující trenér Láďa Míka měl tentokrát více práce se sestavou, protože chybělo hned několik stabilních hráčů. Nakonec k utkání nastoupili tito: Luboš, Píťa, Hes, Semič, Kuba, Zdeněk, Ludva (46. Olda), Steve, Ondra, Kopýtko a Vilda. Už při předzápasovém rozcvičení se bohužel opět potvrdilo, že když se podíváte na trávník ve Spomyšli, musíte pak dlouho přemýšlet, jestli jste už někdy viděli horší. Že je velká část povrchu pokryta plazivcem a ne trávou by jistě bylo akceptovatelné, ale že místní ani nenapadne udělat něco s drny trčícími vysoko nad úroveň zbytku trávníku je opravdu s podivem. Prostě hrůza. Už proto je potřeba oba celky za předvedenou hru pochválit. V úvodu utkání samotného jsme coby hosté čekali, s čím na nás domácí vyrukují. Na osmělení jsme potřebovali čtvrthodinu, ale pak se během dvou minut objevil Kopýtko ve dvou vyložených šancích. První ale skončila na břevně domácí branky a druhá v rukou dobře vyběhnuvšího gólmana. Domácí to od počátku zkoušeli především po stranách, ale Píťa i Kuba rychlostně stačili. Přesto šli ve 24. minutě domácí do vedení. Po fatální chybě naší obrany v rozehrávce se domácí dostali ke střele ze 17 metrů a prudká polovysoká rána skončila přesně za tyčí. 1:0. O pět minut později mohl vyrovnat Steve, ale jeho střelu z úhlu brankář reflexivně kryl. Do konce poločasu jsme si vypracovali několik rohů a standardních situací, ale do vyložené šance jsme se stejně jako domácí nedostali. Do druhé půle nastoupil za zraněného Ludvu v sestavě hostí Olda. Těžko říci, co se událo v šatně domácích, každopádně místo hráčů na hřiště přišlo jedenáct spících panen. Kluci od počátku druhé půle domácí výrazně přehrávali. Nejprve mohl vyrovnat Vilda, ale stejně jako o chvíli později Stevovi mu chyběl důraz a taky trocha štěstí. Nesrovnal ani před prázdnou bránou stojící Kopýtko, když finální Vildovu přihrávku hosté zastavili. A tak skupinky našich fanoušků potěšil až v 54. minutě Steve, když se akrobaticky položil do rohu Píti a jeho koníček skončil v horním růžku domácí brány. Za dvě minutky už jsme vedli, když ťukesem po zemi kluci rozebrali domácí obranu a Steve tváří v tvář brankáři nezaváhal. Za další dvě minuty to zkusil tvrdou ranou Vilda, ale brankáři jen vyprášil rukavice. Co se nepovedlo Vildovi, zvládl v 60. minutě hostující stoper, když Píťův centr umístil nekompromisním volejem do vlastní sítě. 1:3. Za dalších pár minutek mohl zvýšit Píťa, ale ani nadvakrát z bezprostřední blízkosti branku nevstřelil. Ještě jednou šel na gólmana sám i Kopýtko, ale ani tentokrát jej nepřekonal. V těchto chvílích už se situace na hřišti začala postupně obracet. Naši chlapci se začali předčasně ubírat k zimnímu spánku a naopak domácí začali ovládat hru. Od 70-té minuty až do konce utkání jsme se de-facto jen bránili a nevymysleli jedinou kloudnou akci. Domácí to vytrvale zkoušeli a vypracovali si i několik šancí, ale buď netrefovali bránu a nebo byl připraven pozorný Luboš. Když už vypršela 90-tá minuta a čekalo se jen na závěrečný hvizd, vybojoval na třech obráncích míč Kopýtko a Steve opět potvrdil výjimečný cit pro výběr místa – zmocnil se odraženého míče a nikým neobtěžován mířil na bránu domácích. Tvrdou ranou z velkého vápna nejen stanovil konečné skóre utkání, ale i zavdal rozhodčímu podnět k završení podzimního účinkování obou mužstev v soutěži. Hodnocení: U domácích je nutno pochválit pravého záložníka, který svou rychlostí a velmi slušnou technikou hosty hodně zlobil. V našem celku je potřeba pochválit všechny obránce, kteří se „díky“ uvolněné hře zálohy ke konci zápasu hodně zapotili a jako již tradičně Steva, který nejenže jako jediný dokázal usušit svůj střelecký prach, ale v kritických chvílích neváhal několikrát „sednout na prdel“ a obraně důležitým zákrokem vypomoci.

Autor článku: Jan Doležálek