STATISTIKY "A" týmu

08/12/2009 21:33:13

STATISTIKY
Po podzimu nám po sedmi výhrách, jedné remíze a pěti prohrách patří s 22 body 6. místo, což je oproti loňskému ročníku nepatrným ústupem – loni jsme měli o bod víc.

Na 41 vstřelených brankách, což značí pátý nejproduktivnější ofenzivu, se podílelo 7 hráčů, přičemž více než jeden gól vstřelili čtyři z nich – Steve, Kopýtko, Vilda a Apolo. Co se počtu týče, nemá Steve konkurenci. Jednak se díky citu pro výběr místa umí coby středopolař dostat do porovnatelného počtu šancí jako pravověrní útočníci. Ale hlavně je umí s vysokou úspěšností proměňovat. Tento fakt podtrhuje i jeho neomylnost při zahrávání pokutových kopů. Totéž bohužel nelze říci o žádném z našich útočníků, od kterých se góly nejvíce čekaly. Tristní byla především první polovina podzimu, ve které dosáhli pouze jediného(!) gólu. Zlom nastal až utkáním v Jeviněvsi, od kterého to klukům přece jen začalo padat. Defenziva na tom byla obdobně jako útok – tedy nic moc – a s 27 obdrženými góly se drží na pomyslné páté příčce mezi všemi týmy. Celkem na našich utkáních průměrně padalo více než pět branek, což diváky jistě potěšilo.

23 – Steve 6 – Kopýtko 5 – Vilda 3 – Apolo 1 – Dane, Zdeněk, Paleček, vlastní

Jako většina družstev i my jsme více bodovali doma. A stejně jako loni jsme se bohužel nevyhnuli domácí prohře (Sazená), za ztrátu je nutno počítat i remízu s Botafogem. Střelecky jsme se rovnoměrně prosazovali doma i venku. Markantní rozdíl je naopak v obdržených gólech, kdy na jeden v domácím prostředí připadají dva na venkovním hřišti. Proč venku neumíme bránit ví jen bůh … a možná trenér.

celkem 13 7 1 5 41:27 22

doma 6 4 1 1 20: 9 13

venku 7 3 0 4 21:18 9

Poměrně zajímavá je statistika výsledků v prvních a druhých poločasech. Plyne z ní totiž, že o výsledcích našich utkání se rozhodovalo výlučně ve druhém poločase. Zjednodušeně je možno říci, že bylo úplně jedno, jak končí první poločasy našich utkání. Vždy, když jsme druhý poločas prohráli, prohráli jsme i celé utkání. A s jedinou výjimkou to platí i obráceně. Vyjma utkání s Botafogem (remíza), vždy když jsme v druhém poločase vyhráli, brali jsme tři body. Fakt, že bez ohledu na sílu soupeře umíme ztratit vyhraný zápas a stejně tak otočit nepříznivě se vyvíjející skóre naznačuje, že problém nebude ve fyzické kondici hráčů, ale spíše v psychické nevyrovnasti týmu.

1. poločas 13 5 5 3 18:11 20
  2. poločas 13 8 0 5 23:16 24

Přesnou statistiku počtu karet jsem si nevedl, a tak níže uvedené bude spíše mým subjektivním názorem: Domnívám se, že oproti předchozím ročníkům došlo k jistému zlepšení. Především co se červených karet týče, kdy nebýt vymyšlenému faulu a vyloučení Vildy v Zálezlicích, tak se hráči po celý podzim úspěšně vyhýbali zbytečnému oslabení mužstva (pokud jsem na někoho zapomněl, klidně se může na stránkách sám “připomenout“). Počet žlutých karet zůstal přibližně stejný, ovšem dobrou zprávou je, že byly udělovány především za fauly než za, v Dolanech letitě problematické, nesportovní chování. Přesto zbytečných komentářů k výkonu rozhodčího, bez ohledu na jejich oprávněnost, se na hřišti vyskytlo požehnaně a je na trenérovi, aby na chování hráčů kladl ještě větší důraz.

Co se návštěvnosti týče, zůstali nám diváci i přes kolísavé výkony po celý podzim věrni a na domácí zápasy ve velkém počtu chodili. Účast na venkovních zápasech byla pochopitelně slabší, o to víc je třeba fanouškům, kteří svůj mančaft neopomínali podpořit ani mimo Dolany, poděkovat.

K výkonům rozhodčích se konkrétně vyjadřovat nebudu, protože ti si své už vyslechli z různých stran, ale obecně jest možno konstatovat a letošní podzim tento trend bohužel opět potvrdil, že od odchodu pana Kohouta z postu trenéra dolanského celku se přízní rozhodčích těšíme stále méně…

Co říci na závěr? Podzim celkově nedopadl tak, jak jsme tak trochu doufali. Konkrétní rozbor by měl provést někdo povolanější, přesto jeden z hlavních důvodů uvedu. Výsledkům určitě nepomohla výměna trenéra, která byla úspěšně dořešena až nedlouho před začátkem soutěže. Nedostatek času k seznámení se k týmem a z toho vyplývající hledání optimální sestavy až v prvních mistrovských zápasech nás několik bodů určitě stálo. S ohledem k postavení k tabulce, kdy na oba póly tabulky je to hodně daleko, nás čeká relativně klidné jaro, během kterého by měl trenér mít dostatek příležitostí k vyzkoušení mladých hráčů a k optimalizaci sestavy.

Autor článku: Svojsík Josef

#1 | Rudolf Jirásek | 11.12.2009 08:43:49
Rudolf Jirásek
Pepiku, děkuji ti za fanoušky Sokola. Od té doby co jsi přišel do Dolan se hodně věcí ve fotbale změnilo k lepšímu. Jen tak dál náš mladý redaktore a fotbalisto ;-) :first: