Úspěšný návrat na vítěznou vlnu

19/04/2010 13:10:09

Úspěšný návrat na vítěznou vlnu
Vítejte u zhodnocení sobotního vystoupení A-týmu v Hoříně, kde svá domácí utkání odehrává mělnické Botafogo. Dobře jsme si pamatovali, co u nás tento soupeř na podzim v prvním poločase předváděl. Přesto bylo naším cílem přinejmenším bodovat. Ovšem tentokrát se žádná zápletka nekonala a domácí, oslabení oproti podzimu o tři hráče základu, nebyli pro naše kluky vážnějším soupeřem. První poločas byl ještě výsledkově vyrovnaný, ale ve druhém domácím, jako již prý tradičně, došel dech a kluci si s chutí zastříleli a uštědřili domácím nejvyšší prohru v sezóně. Do Hořína si ve slunečném sobotním odpoledni našlo cestu hodně našich příznivců a určitě nelitovali. Krásné počasí, útulný fotbalový stánek, perfektně připravený trávník, utkání plné krásných branek a přesvědčivé vítězství našich. Co si přát víc!

A přitom na začátku utkání to tak ideálně nevypadalo. Hes nemohl do utkání nastoupit kvůli trestu, Vilda a Apolo se omluvili. Když se k tomu připočetlo, že ne všichni našli to správné hřiště hned napoprvé, není divu, že jsme prvních deset minut odehráli v deseti (Jirka, Kopytko, Semič, Švancy, Bad, Přéma, Bejdy, Steve, Zdeněk, Martin a Kendy). A aby toho nebylo málo, po ztrátě míče v záloze a zaváhání obrany jsme už ve 4. minutě prohrávali. Ale od okamžiku, co jsme byli v plném počtu, jsme začali „domácí“ přehrávat a míč stále častěji trávil čas v pokutovém území „domácích“. A netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno, když se v zápase poprvé prosadil Bejdy, kterému utkání mimořádně vyšlo. Ve 20. minutě pohodlně prošel přes čtyři nebo pět hráčů soupeře a únik zakončil přesnou střelou. 1:1. Poté se hra opticky vyrovnala – domácí se s míčem přes půlku dostávali ojediněle a naše útoky končily také daleko od brány. Změnu přinesla až 30. minuta, kdy ťukes Steva s Bejdym zakončil pohotově z první Kendy, ale míč skončil těsně vedle tyče bezmocného brankáře. Ještě větší bezmoc muset okusit gólman domácích v 39. minutě, kdy Bejdy předvedl málo vídanou parádu. Prvním dotekem ztlumil odkop domácích a druhým míč prudkým volejem poslal z 30-ti metrů do horního růžku domácí brány. I kdyby už se nic dalšího v zápase nestalo, kvůli tomuto gólu stálo zato do Hořína cestovat. Do druhé půle nahradil Píťa Švancyho a v prvních pěti minutách by při tlaku domácích nikdo neřekl, že zápas spěje k exhibici hostů. Vše začalo v 51. minutě, kdy Kendy namazal Stevovi, který šancí pohrdl. Tak to Kendy zkusil za chvíli s Bejdym, ale dopadlo to stejně. Výrazně lépe dopadl v 56. minutě Martin, který příhru Steva přetavil střelou z rohu velkého vápna v krásný třetí gól. Od té chvíle vyhlásila obrana domácích “den otevřených dveří“ a kluci si v dalších jedenácti velmi dobrých či vyložených příležitostech procvičili zakončení. Mimo jiné i Dane, který v 60. minutě vystřídal za aplausu publika odchodivšího Kendyho, a který už po minutě pelášil sám na gólmana hostí. Přestože úspěšnost v zakončení nebyla bůhvíjaká, ještě třikrát si naši diváci zakřičeli po střelách Martina (59. min), Bejdyho (68. min.) a Zdeňka (73. min.). Posledních deset minut se dohrávalo jen z povinnosti, a tak v 90. min. přesný rozhodčí Kudrna zápas ukončil. Hodnocení domácích je jednoduché. Dokud jim síly stačili, byli schopni hrát rovnocennou partii. Síly však měli jen na jeden poločas… Naši chlapci nepředvedli žádný super výkon, spíše průměrný. Přesto si vytvořili dostatek šancí a hlavně, vsítili 6 branek. Obrana působila až na chybu z počátku utkání jistě a když bylo třeba, jistým zákrokem ji podpořil i pozorný brankář. Záloha byla jasné lepší té soupeřovi, což dokládají i čtyři vstřelené góly. Útočníci si především ve druhém poločase procvičili řešení brejkových situací. Schopnost dostat se až k finálnímu zakončení potvrdili mnohokrát, schopnost proměňovat šance už pokulhávala. Z jednotlivců zaujal bezchybný Semič zaskakující na místě stopera a bojovník a střelec v jedné osobě, Bejdy. Příští týden přivítáme ve vltavském derby Chvatěruby, které mají letos výtečnou formu. K utkání, jehož výkop je stanoven na neděli, 17:00 hod., všechny příznivce srdečně zveme.

Autor článku: Svojsík Josef