Výprask v Hoříně

03/05/2010 13:11:54

Výprask v Hoříně
Čtení o tom, co se v sobotní dopoledne dělo v Hoříně, nebude příliš veselé. Ačkoli se střetli sousedé v tabulce a očekávalo se vyrovnané utkání, výsledek hovoří o něčem jiném. Bylo to klasický výprask a jedinou, s notnou nadsázkou, pozitivní zprávou je skutečnost, že se skóre zastavilo pod potupnou desítkou. Přesto konečných 8:0 je za hooodně dlouhou dobu nejvyšší debakl, který jsme v soutěžním utkání utrpěli.

Ostudu si na hřišti přímo prožili tito hráči: Píťa, Hes, Roman (68. Svojsa), Bad, Apolo, Bejdy, Steve, Přéma (46. Martin), Kopy a Vilda (57. Zdeněk). A nezačali vůbec špatně. První čtvrthodinu byli aktivnější a hra se častěji odehrávala na půlce domácích. Sice bez vážnější šance, přesto vcelku sympatický projev. Jenže po čtvrthodině z čistého nebe udeřilo na druhé straně, když nedostatečně pokrytý hráč domácích technickou střelou zpoza velkého vápna přeloboval Jirku. Kluci se bohužel se z tohoto varování nepoučili a ve snaze o vyrovnání hru ještě více otevřeli. To byla voda na hořínský mlýn, který se sice dalších deset minut rozjížděl pomalu, ale pak už byl nezastavitelný. Do prostupné obrany hostí podkopávané fatálními chybami jednotlivců se od 24. minuty valil jeden nebezpečný brejk za druhým. A přestože se Jirka v bráně právě proti svému mateřskému klubu chtěl vytáhnout, s tímto neměl šanci nic udělat. Co brejk, to přečíslení a nebezpečné zakončení. Navíc domácí měli dnes svůj den, když už střela letěla na bránu, tak v ní také skončila. A tak po gólech v 24., 26., 34. a 44. minutě se šlo do kabin za stavu 5:0. V poločase se kluci dali trochu dohromady a se spokojenými domácími hru přinejmenším vyrovnali. Ačkoli snaha vstřelit alespoň čestný gól byla patrná, pozorná obrana domácích jim větší šanci než tu z první půle, kdy Vildou přelobovaného gólmana zastoupil obránce, nepovolila. Naopak domácí byli i nadále produktivní. Po dalším kiksu, kterých jsme v obraně a záloze vyrobili na pět zápasů, se řítili v 5 na 3… 66. minuta 6:0. Pak naštěstí domácí ve dvou dalších šancích svoji produktivitu nepotvrdili. Přesto litovat nemuseli a po dalším brejku v 80. minutě upravili na 7:0. Když po rohu v 89. minutě přidali přesnou hlavičkou osmý gól, nezvykle přesný a nečekaně soucitný rozhodčí Pos utkání ukončil. Hodnocení: Domácí začali opatrně, ale když zjistili, že není se čeho bát, odehráli především směrem dopředu vítečné utkání. A troufnu si tvrdit, že produktivitu, kterou v prvním poločase předvedli, už dlouho nepamatují. Co se týče našich, tak kupodivu měli většinu zápasu míč na svých kopačkách. Co z toho, když vpředu jsme nebyli dostatečně důrazní, a když už jsme se k zakončení dostali, střely nám lítaly mimo bránu. A když záloha a obrana vyrobily hrozné chyby, za které jsme krutě pykali. Na chybách se podíleli všichni hráči včetně gólmana. Jediný, který si dovolil své spoluhráče nenásledovat, byl jako vždy spolehlivý Hes. Příští týden hrajeme v neděli od 17:00 hod. doma s Jeviněvsí a věřím, že na nic jiného než omluvu našim divákům v podobě výhry, nikdo z hráčů nemyslí. Na utkání všechny příznivce co nejsrdečněji zveme.

Autor článku: Svojsík Josef