Rozhodnutí až v úplném závěru

09/05/2010 22:54:38

Rozhodnutí až v úplném závěru
Ve 20. kole III. B třídy jsme přivítali na jaře až překvapivě úspěšný Sokol Jeviněves. Že jarní velmi dobré výsledky hostí nejsou jen dílem náhody utkání plně potvrdilo. Ještě v poločase hosté drželi jednobrankové vedení, ale druhá půle už jim tolik nevyšla a domácí trpělivou snahou skóre nejprve srovnali a v samotném závěru otočili ve svůj prospěch. K zápasu, v jehož průběhu si hráči užili slunce, mraky i déšť, jsme nastupovali s tomto složení: Jirka, Roman, Hes, Semič, Bad, Apolo, Bejdy, Steve, Přéma (Zdeněk), Kopýtko (78. Dane) a Vilda (46. Bečkys).

V úvodu jsme začali aktivně a už ve 4. minutě jsme za to byli odměněni. Kopy vybojoval míč a následný Apolův centr trefil Přéma sice šťastně, zato nechytatelně. Místo uklidnění pro domácí to přineslo vzpruhu na kopačky hostí, kteří nejprve zahrozili, ale to nás ještě podržel Jirka. Další akce už však přinesla vyrovnání, když centr hostí skončil o břevno v naší bráně. V dalších minutách se hra odehrávala především ve středu hřiště, kde končily jak postupné akce domácích, tak hostující brejky. Změnu přinesl až závěr poločasu, kdy nejprve Kopýtkem a Stevem zahrozili domácí a po nich dvakrát hosté. V prvních třech případech byly gólmani na místě, ale při druhé šanci hostí neměl Jirka na střelu z bezprostřední blízkosti nárok. 38. min. 1:2 a tento stav vydržel až do poločasu. Zdeněk s Bečkysem v druhé půli rozhýbali naší levou stranu a hned to bylo znát. Chlapci se tlačili do šancí, ale žádná tutová ne a ne přijít. Jen pár střel, které končily na obětavých obráncích nebo pozorném hostujícím brankáři. Nový náboj utkání dostalo až v 70. min., když si Steve nejprve došel a poté i nekompromisně zužitkoval pokutový kop. Od té doby domácí ještě více přidali a hra hostí se naopak ještě více soustředila na bránění. To jim také dlouho vycházelo. Změnu přinesl až Dane, který přišel na posledních 12 minut. Nejprve se zapojil do kombinace, která vyústila v brejk Zdeňka, který poslal domácí v 85. minutě do vedení. A za tři minuty předložil po dobrém presinku tutovku Martinovi, který pečetil na 4:2. Hodnocení: Hosté odehráli dobré utkání a dlouho sahali po bodech. Ovšem defenzivní taktika praktikovaná po celý druhý poločas je o ně nakonec připravila. Naši kluci v prvním poločase nepředvedli nic moc. V druhém s pomocí tří střídajících hráčů hru zlepšili a paní Štěstěna je za trpělivou aktivitu nakonec odměnila. Z jednotlivců vynikli Semič, který v utkání neprohrál snad jediný souboj, bojovník Dane a štírek Zdeněk, který hostím svou rychlostí hodně motal hlavy. Příští týden hrajeme už v sobotu od 17:00 hod. v Cítově. Na utkání s leaderem tabulky a téměř již jistým postupujícím všechny příznivce co nejsrdečněji zveme.

Autor článku: Svojsík Josef