Publikováno 16/05/2010 22:35:47 v kategorii Muži A (2734x přečteno)

V Cítově rozhodla penalta v závěru

V 21. kole jsme zavítali do Cítova, který v letošním ročníku doma neztratil ještě ani bod, což v kombinaci s faktem, že jsme přijeli bez pěti hráčů základu (Semič, Roman, Přéma, Steve a Bejdy) jasně říkalo, kdo je favoritem utkání. Přesto nakonec vše mohlo být jinak. Ještě v 87. minutě jsme drželi cennou remízu, o kterou nás připravila až penalta. Černou kaňkou zápasu je vážné zranění Bekyho.

K utkání jsme nastoupili v sestavě: Jirka, Kopýtko, Hes, Ondra, Bad, Apolo, Svojsa, Píťa, Zdeněk, Beky a Dane. Přes všechna oslabení jsme do utkání hraného za stálého větru vkročili pravou nohou a několikrát hned v úvodu zahrozili. Zjevně překvapení domácí se z toho neponaučili, a tak už ve 4. minutě dostali gól. Co naplat, že regulérní, když domácí asistent rozhodčího zvedl praporek… Za minutu ale bylo vše zapomenuto poté, co Beky poslal do šance Píťu, který střelou přes obránce vsítil první gól utkání.A nemuselo zůstat jen u něj, ale několik dalších našich nebezpečných brejků skončilo na nepřesné či zbrklé finální nahrávce. Domácí se proti větru rozjížděli pomalu, ale postupem času převzali iniciativu a stále častěji hrozili. Jejich pokusy však létaly mimo naši bránu. Ale když už ve 32. minutě bránu trefili, rovnou to byl gól po technické střele z 10 metrů. Závěr prvního poločasu poznamenalo zranění Bekyho, kterému soupeř v souboji otočil koleno. Zraněného odvezla sanitka do mělnické nemocnice a následné vyšetření odhalilo zpřetrhané křížové vazy. Za všechny kluky přeji Bekymu co nejrychlejší uzdravení. V úvodu druhého dějství se očekával větrem umocněný nápor domácích, ale ten se nekonal. Ani my, soustředění především na poctivou obranu, jsme se k žádné vážnější akci nedostali, a tak se do 65. min. hrálo bez šancí. Pak domácí přece jen přidali a před naší bránou to začalo vřít. Odvrácené míče se okamžitě vracely zpět a zákonitě přišly i šance. Ale buď domácí nebyli schopni trefit bránu, a pokud už ji trefili, výborný Jirka nás podržel. Kritická byla především desetiminutovka mezi 70. a 80. minutou, kdy tlak domácích vrcholil. Ke konci utkání toho měli už i domácí plné zuby, a tak utkání začalo spět k remíze. A právě v té chvíli přišla rozhodující akce. V 87. minutě domácí stoper překopl padesátimetrovým pasem naši nepozornou obranu a poslal tím do sóla domácího forvarda. Ten byl v rozhodující chvíli faulován a penalta byla na světě. Nutno podotknout, že to faul asi byl a na rozdíl od jiných verdiktů sudího, který od 70. minuty drobně poupravil metr pro posuzování zákroků domácích a hostí, nás tentokrát nepoškodil. Tedy pokud nepočítáme zbytečnou červenou kartu pro Kopýtka. Domácí pentli proměnili a přestože jich bylo o jednoho víc, po zbytek zápasu se soustředili na udržení hubeného vedení. Ještě jsme do vápna poslali několik centrů a úplném závěru si ještě vypracovali roh, ale když i ten domácí odvrátili, rozhodčí utkání ukončil. Hodnocení: Domácí nepřesvědčili a v přeboru budou muset přidat. My jsme hráli, na co jsme měli. Žádný excelentní výkon, ale poctivá práce všech hráčů. Pochválit musím všechny mladé kluky, kteří potvrdili, že i v budoucnu bude v Dolanech na kom stavět, a Jirku, který svými zákroky dlouho živil naše naděje na bod. Příští víkend přivítáme Zálezlice. Nelze si nic než přát, aby se neopakovala podzimní hororová komedie ze Zálezlic, ale naopak, aby hosté přijeli hrát fotbal. Na utkání, které bude mít výkop v neděli v 17:00 hodin všechny příznivce srdečně zveme. A připomínám, že už v sobotu bude možno podpořit náš „B“ tým, který ve stejném čase přivítá hráče Vraňan.

Autor článku: Svojsík Josef

Autor článku: Jan Doležálek