Sazená nám zasadila ránu

31/08/2008 22:45:17

Sazená nám zasadila ránu
Již ve druhém kole nás srazil na kolena soupeř, který byl rozhodně k poražení. Bohužel si nevezeme ani bod. Tento zápas by měl každého jednotlivce přivést k zamyšlení nad příčinami takového pokoření.

Začátek utkání vůbec nenasvědčoval tomu, jaká změna ve vývoji nastane v dalších minutách. Sice první, ale nikterak vážnou šanci měl protivník ze Sazené ve 3. minutě, kdy jeho hráč prošel po naší levé straně přes Martina Semeráda a nahrál svému spoluhráči před branku. Naštěstí soupeř balon nezpracoval ideálně a David Halík mu ho stihl odebrat. V 5. minutě se dostal ke slovu „CMT“ (čti: centrální mozek týmu) Jan Vondra, který poslal dlouhým pasem z hloubi našeho pole přes soupeřovy obránce do šance Dana Djurevskiho. Ovšem gólman Sazené včasným vyběhnutím stačil rodící se příležitost na otevření skóre zápasu zlikvidovat. Nedlouho poté (přesně v 8. minutě) se po pěkné sólové akci Josefa Svojsika dostal k zakončení Honza Vondra, ale k naší smůle jeho střela, mimochodem první v tomto utkání, prošla těsně vedle levé tyče soupeřovy branky. Minutu nato se podařilo Davidu Halíkovi po rohovém kopu nastřelit břevno, ale brankář dorážku včas zachytil. V 10. minutě si našel Ludvík Király přesným centrem Honzu Vondru, ale ten bohužel balon před velkým vápnem netrefil přesně a střela šla opět mimo. Ve 13. minutě se dostal do šance opět soupeř, který zahrál trestný kop za hranicí velkého vápna. Jeho exekutor (k naší úlevě) zamířil svoji razantní střelu těsně nad Malíkovu svatyni. Podobná situace nastala v 18. minutě i na opačné straně. Po rozehrání trestného kopu poslal Ludva Kyráli balon na hlavu Martina Semeráda, ale i jeho střela mířila mimo bránu. Další minuty nepřinesly pro nás nikterak pohledný fotbal. Hráč Sazené využil ojedinělé šance, která velmi připomínala situaci ze 3. minuty, prošel po naší levé straně kolem Karla Bejdáka, lehce si poradil s Martinem Semerádem a přesnou přihrávkou našel nikým nestřeženého spoluhráče na hranci pokutového území. Ten měl již jednoduchou práci. Ne příliš velkou, zato dobře umístěnou střelou poslal balon přímo do sítě. Stav ve 22. minutě: 1:0 pro soupeře. V tuto chvíli nikomu z Dolanských jistě ani nepřišlo na mysl, že by tato branka mohla být jedinou v celém utkání. S přibývajícími minutami ovšem začali pomalu ztrácet naději i ti největší optimisté, neboť naše hra byla více než smutnou parodií na hru zvaná „soccer“. Sice nám soupeř svoji hrou poskytl příležitost k vstřelení vyrovnávací branky, například již ve 26. minutě se znovu dostal do střelecké pozice „CMT“ Vondra, ale jako již několikrát předtím jeho rána mířila mimo tyče. Ve 27. minutě padla první žlutá karta. Dostal ji hráč Sazené, a to za faul na našeho Honzu Kopeckého. Ve 29. minutě zahrál Dan Djurevski trestný kop. Jeho přímá střela na branku však skončila v náručí soupeřova gólmana. 36. minuta přinesla již druhý vážnější trest v podobě další žluté karty. Jejím smutným vlastníkem se stal Olda Malík za faul zezadu. Zbývající minuty do konce prvního poločasu už nic zajímavého nepřinesly. Na předvedenou hru v prvním poločase musel náš trenér reagovat a do druhé půle nechal vystřídat do té doby nevýrazné hráče Josefa Svojsika a Oldu Malíka. Prvně jmenovaného nahradil Tomáš Březovský, druhého pak Petr Holeček. Ačkoli se očekávalo v našich řadách oživení, pravý opak byl pravdou. Hned ve 49. minutě se po chybě Davida Halíka při rozehrávce zmocnil balonu protihráč a vybídl svým centrem před branku spoluhráče ke skórování. Bohudík je brankář našeho týmu hráčem na svém místě a střelu chytil. O pět minut později přišla pro našince asi největší příležitost ke srovnání nepříznivého stavu. Ludvík Kyráli zahrál trestný kop po faulu na Tomáše Březovského. Jeho střela mířila přes soupeřovu zeď přesně, ale skončila v rukou výborně chytajícího gólmana. 61. minuta byla opět ve znamení žluté barvy. Za faul na protivníka obdržel kartu tentokrát Martin Semerád. Tým ze Sazené se nenechal nijak zahanbit a v 68. minutě si také vykoledoval žlutou kartu, a to za velmi ostrý zákrok na Tomáše Březovského. V 76. minutě učinil trenér poslední pokus o rozproudění zápasu. Hřiště opustil Dan Djurevski a místo něj vběhl do hry dorostenec Zdeněk Douša. Bez úspěchu. Další popis průběhu tohoto sportovního klání by už unavovalo nejen píšícího autora, ale i jeho klávesnici. A proto jen pro doplnění celkového obrazu utkání je nezbytné dodat, že již vystřídaný kapitán týmu Sazené obdržel na lavičce červenou kartu za vulgární projevy vůči sudímu. Pěvně věřím, že toto „malé“ zaváhání hned v úvodu sezony nás pak nebude ke konci mrzet. Nemusíme si nic nalhávat, tento soupeř nepatřil zrovna k těm, nad kterými nelze zvítězit. O to více zamrzí tragický výkon, který tým podal, a z toho plynoucí zbytečná ztráta tří bodů. Jistě každý z hráčů ví, kolik sil nechal na hřišti a bude pro něj motivací do příštích utkání, aby se zlepšil. Není třeba věšet hlavy, důležité je vzít si z celé události ponaučení, neklesat na mysli a navzájem se podpořit!!! Nashle v lepších časech a u příjemnější­ho čtení.

#1 | Roman Jedlička | 01.09.2008 17:34:46
Roman Jedlička
Po přečtení článku Sazená nám zasadila ránu jsem se rozhodl že na toto budu reagovat.Často čtu články jiných mužstev ale takto dobře a skoro profesionálně doladěný rozbor se hned tak nevidí takže klobouk dolů. Kritika mužstva je také na místě jen bych to neviděl tak černě,pro mě to byl remizový zápas s větším štěstím pro domácí.Pár vašich zápasů jsem viděl a s klidným svědomím mohu říci že tento byl alespoň k pokoukání, bylo i hůř :-( a věřte že v této třetí třidě najdete slabší soupeře než je Sazená.Takže na závěr, hlavy vzhůru ale né až do oblak :-D ať se vám daři :first: Trenér Sazené 8-)

#2 | Martin Semerád | 09.09.2008 13:28:16