Kanonáda v Dolanech

06/06/2010 22:49:54

Kanonáda v Dolanech
Ve čtyřiadvacátém kole jsme přivítali hráče Sokolu Ledčice. Na podzim jsme s tímto soupeřem prohráli, a tak úkol byl jasný... V utkání samotném ofenziva obou celků výrazně převyšovala defenzivu, a tak diváci viděli otevřený fotbal plný šancí, tyček a gólů na obou stranách. Domácí měli ve všech kategoriích jednoznačně navrch, a tak výsledek 7:4 je určitě zasloužený.

Do utkání na naší straně zasáhli: Jirka, Roman, Hes, Semič, Bad, Apolo, Ondra, Steve, Přema (60. Svojsa), Vilda (46. Kopýtko) a Dane (46. Beky). První desetiminutovka byla jen těžce ke koukání a z šedi vybočily jen dva pokusy Steva přímo do gólmanova náručí. V 11. minutě už jsme ale vedli. Špatný odkop brankáře zachytil Vilda a chytrou střelou po zemi do protipohybu gólmana poprvé rozvlnil síť. Dlouho jsme se ale neradovali. V 15. minutě obrana „vymyslela“ šílený kiks a z následného trestňáku hosté krásnou střelou srovnali. Pak kluci několika pokusy vyzkoušeli především sítě za bránou hostí. Mnohem v lepší pozici se ve 23. minutě po faulu ve velkém vápně ocitl Steve, ale balón špatně trefil a nechal tak gólmana hostí vyniknout. Poté se dvakrát v jasné šanci ocitli hosté, ale Jirka nás podržel. Hned z protiútoku mohl skórovat Dane, ale ze 6 metrů netrefil prudkým volejem bránu. A když už jsme se gólu dočkali, proti byl sudí, který odpískal hraní rukou. Že častá střelba měla svůj význam potvrdila 33. minuta. Skákavá střela Ondry dopadla těsně před gólmanem na drn a šťastné vedení 2:1 bylo na světě. V další velké šanci se o chvíli později po ose Bad -Vilda dostal Steve, ale vyběhnuvšího gólmana neprostřelil. V akci však pokračoval Apolo a po jeho přesném centru do malého vápna Steve hlavou zvýšil na 3:1. Poslední vážnou šancí první půle byl nepovedený centr Danečka, který skončil na zadní tyči překvapeného gólmana a následná dorážka Ondry už nebyla přesná. Pokud průběh první půle byl divoký, tak průběh té druhé byl ještě divočejší. V prvních třech minutách ve třikrát měnilo skóre. Nejprve Kopýtko po Stevově uličce propálil hostujícího gólmana. Hned z protiútoku skryl hostující hráč přesnou střelu zpoza velkého vápna za našimi beky a o chvíli později si Kopýtko se Stevem vyměnili role a Stevova střela po zemi se od tyče odrazila do brány. A série dokonce mohla i pokračovat, kdyby hostující hráč v jasné pozici neselhal. Pak se hra i díky sluneční výhni, přece jen trochu uklidnila. Přesto jsme mohli vedení zvýšit, ale tečovaná střela Ondry skončila na břevně překonaného gólmana. V 65. minutě tak uhodilo na druhé straně. V poskytnuté výhodě zůstal v pokutovém území volný hostující hráč a Jirkou vyražený centr v pohodě doklepl. 5:3. A hosté měli i další šanci, ale z dobré šance netrefili bránu. A tak opět uhodilo na druhé straně, když se nejprve prosadil i druhý střídající forvard Beky, a o tři minuty později po kličce gólmanovi znovu Kopýtko. 78. minuta 7:3. V těch chvílích se obrana hostí totálně rozpadla a jediným pevným článkem v ní zůstal pomezní, který měl co dělat, aby se skóre dále nenavyšovalo. Přesto se v dalších šancích objevili Svojsa, Steve, Apolo, Roman, Ondra a Beky, ale skóre už se paradoxně pohnulo jen na druhé straně, když hosté pečetili konečný výsledek 7:4 z přísné penalty. Závěrečné hodnocení: Hosté předvedli, že rozhodně patří k lepším celkům v naší soutěži a s domácími odehráli otevřenou partii. Naše kluky dnes musím pochválit všechny, protože si dokázali ve zcela nefotbalovém počasí sáhnout až na dno fyzických sil a soupeře díky tomu přetlačit. A pokud by v koncovce měli jen o trochu více štěstí a netrefovali stále tyče, břevna či gólmana hostí, mohl být výsledek i dvouciferný. Příští sobotu zajíždíme do Postřižína – výkop utkání je stanoven na 17:00 hodin. Ve stejném dni a čase čeká náš B-tým souboj o druhé místo ve Vojkovicích. A ještě předtím nás v úterý čeká předehrávka posledního kola, v níž se od 18:00 hodin střetne doma náš B-tým s Dřínovem. Na všechny zápasy vás srdečně zveme.

Autor článku: Svojsík Josef