Publikováno 10/09/2010 08:57:19 v kategorii Muži A (2840x přečteno)

Ze Sazené vezeme tři body

V sobotu jsme přijeli na hřiště vedoucího mužstva Sokolu Sazená, cíl byl jasný a to zisk tří bodů, o ničem jiném se nedalo mluvit. Na hřiště jsme nastupovali jen s jedním náhradníkem a to díky několika omluvenkám. A navíc také muštvo Dolan B hrálo ve stejný čas. Sestava byla následující: v brance Jirka,před ním Semič s Ondrou, vlevo Píťa a vpravo Pepík, záloha zleva Apolo ,Steve, Karel a Daneček, v útoku Vilda s Kopýtkem.

V začátku zápasu bylo vidět, kdo hraje doma, soupeř se snažil o rozhodnutí zápasu ihned z kraje utkání a tím si upevnit jasně první místo v tabulce. Naše mužstvo se v prvních 10 minutách spíše hledalo a Pepa měl na levé straně dosti práce. Sazená se však neprosadila a slibný centr z pravé strany prolétl nikým neatakovaný celým vápnem. Pak na řadu přišlo mužstvo Dolan a snažilo se prověřit soupeře několika centry za obranu. Ve dvou šancích se zjevil Vilda vždy mu však scházelo pár centimetrů aby byl u balonu dřív, než dobře chytající brankář. Náš tým hodně spoléhal na hru po křídlech a tak si zápas hodně užili jak Apolo tak Daneček. Žádná z šancí však neskončila pro náš tým úspěchem. Když už se nám podařilo přesně centr umístit na volného hráče, gólu zabránil brankář včasným zmenšením úhlu nebo reflexivním vyražením. Od 35 minuty jsme jednoznačně převzali otěže zápasu a Sazenští se nedostali dál než k velkému vápnu. Po 45 minutách jsme šli do kabin s bezbrankovým stavem. Nástup do druhé půle byl opět náš a zatlačili jsme soupeře na jeho půlku. Jirka v bráně neměl co dělat a tak svým hlasem pomáhal tlačit Dolanské do zdárného zakončení. Jestli byl fotbal v první půli bojovný a běhavý tak druhá půle přinesla ještě zvýšení tempa. Hostům asi hodně vadila naše pravá strana, kdy Píťa a Apolo doháněli soupeře k šílenství. Jejich bleskové výpady do útoku a zase zpět byly jen pro výborné běžce. A tak se taky zrodil náš první gól po ose Píťa, Apolo, Kopýtko a Bejdy, pouze 4 dotyky s míčem a Bejdy přízemní střelou uklízel míč za záda Dobře chytajícího brankáře. Ač by se mělo zdát, že nás gól uklidní a získáme jistotu a klid, nestalo se tak, stačilo několik špatných nahrávek a soupeř nás začal dostávat pod tlak. Z tlaku soupeře však nebylo moc ohrožujících situací až na několik centrů do vápna a taky nebýt ukřičených fanoušků za bránou, kteří při jakémkoliv kontaktu Dolanského hráče s balónem nekřičeli ruka a nedožadovali se penalty, dalo by se říct, že se moc nedělo. A jak to bývá, když soupeř útočí, otevírá okýnka v obraně. Je škoda, že Vilda nevyužil svou 100% šanci, když šel sám na brankaře, tímto gólem by srazil soupeře do kolen a možná by se nestalo, to co následovalo. Po jasné gólové příležitosti, kterou jsme neproměnili, soupeř vycítil ještě větší šanci a zakousl se do nás co to jen šlo. V této části hry jsme se opravdu mohli bát, že brzo obdržíme vyrovnávající gól. Soupeř se snažil střílet z každé pozice, hlavně Sazenský kapitán, a opět se snažil nahrát na nabíhající beky za naší obranu. Několik situací vyřešil včasným vyběhnutím Jirka o ostatní se postarali obránci. Soupeř se následně uchýlil ke špinavé hře, kdy mimo zraky rozhodčího naše hráče štípal, kopal, šlapal na kotník a trefoval loktem ve snaze něco vyprovokovat. Bohužel se mu to také povedlo, když nejdříve štípnul Bejdáka do „bůčku“ jak se říká (promiň Karle) a následně jej ze zadu nakopl přímo do kotníku když rozhodčí odcházel od balonu. Karel toto bohužel nevydržel a ohnal se po soupeři nohou. V této chvíli se rozhodčí zrovna otočil a viděl jak Karlova noha prosvištěla za zadkem Sazenského féráka, aniž by se jej dotkala. Verdikt jasný, Karel do kabiny a my posledních 10 minut o 10 lidech. I přesto jsme měli nějakou tu šanci, ale štěstíčko nám nepřálo. Nakonec nás opět zachránil Steve, kdy mu předložil balón do nohy Ondra, poté co předskočil sazenského kapitána. A to pak už pro Steva nebyla žádná těžká věc uklidit balon podél brankaře, čemuž ještě předcházela opravdu dlouhá klička obránci, při které jsme si už všichni mysleli, že je vše ztraceno. Dva nula a zápas byl rozhodnut. Sazenští pochopili, že už můžou přestat i záludně faulovat a poslední minutky se dohráli v klidu. Co říci k zápasu, byl běhavý bojovný a to z obou stran, až na posledních 15 minut se hrálo tvrdě, ale čistě a diváka musel fotbal bavit. Z naší strany bylo znát, že konečně opravdu chceme vyhrát a nečekáme jak to dopadne a musím všechny opravdu pochválit, za zodpovědný výkon. Tři body jsme si jasně zasloužili a snad jsme se odrazili k lepším výkonům. Jen škoda že jsme přišli o Karla díky jeho chvilkové slabosti, kterou by měl asi takhle zkušený hráč ustát. Každopádně i v oslabené sestavě jsme podali dobrý výkon a každý, kdo byl na hřišti, ukázal, jak to má vypadat, když chceme vyhrát.

Děkuji za pozornost a budu se těšit, až se s vámi podělím o další zajímavé čtení z následujících zápasů.

Váš Martin Semerád

Autor článku: Jan Doležálek