Dolany – Všestudy 3:0

30/03/2011 17:58:28

Dolany – Všestudy 3:0
V sobotu 26. 3. 2011 nastoupil tým Dolan na domácím hřišti proti mužstvu Všestud. Trenér měl k dispozici 14 hráčů a Dolany tedy nastupovaly na trávník v takovémto složení. V Brance Jirka M. Obrana: Roman, Semič, Hes a Bad Záloha: Daneček, Ondra, Steve, Zdenda Útok: Kopýtko, Vilda Na střídačce Dawson, Píťa a nepřevlečený Sekretář Svojsík.

Soupeř se k zápasu dostavil o celou hodinu před začátkem utkání. To se nedalo říci o domácích, kteří ještě 15 minut před zápasem neměli kompletní mužstvo. V kabině domácích byla jednoznačně bojovná nálada a to i z důvodu, že trenér soupeře strávil nějaký čas i trénováním Dolanského mužstva. Do zápasu Dolany nastupovaly s tím, že nechají hostující tým ukázat co umí a budou se ho snažit svou počáteční pasivitou nutit k opuštění obraného valu. A tak se stalo, že se Dolanští prvních pár minut nikam nehrnuli a čekali s čím přijde soupeř. Přesto se podařilo Dolanům skórovat již ve druhé minutě a to když Vilda z autu oslovil Kopýtka, který se sám na brankaře nemýlil a obloučkem přes něj rozvlnil sít. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat a zhruba o 10 minut později se po krásné narážečce dostal za obranu soupeře Ondra a přízemní střelou podruhé pokořil brankaře hostů. Největší šanci soupeře v první půlce založil v útoku Daneček, kdy svou patičkou nahrál přímo na hráče soupeře. Ze strany Všestud následoval rychlý brejk do otevřené obrany a jen štěstí pomohlo Dolanům, že oblouček přes Jirku v bráně nezapadl do sítě ale jen několik cm od tyče. Nic jiného soupeř v prvním poločase nepředvedl a nebýt soupeřova brankaře, který si zaslouží pochvalu nemuselo se jít do kabin jen z dvoubrankovým vedením, protože si bravurně poradil se střelou Steva, Kopýtka a Vildovou dorážkou. V druhé půlce došlo ke střídání Danečka za Píťu, který se postavil na pravou stranu zálohy a na levou musel Zdenda. Toto hře však nijak neuškodilo a Dolany začaly využívat mnohem víc strany hřiště a před banku soupeře mířil několikrát dost nepříjemný centr. Asi největší šanci neproměnil Zdenda, když hlavou poslal míč k tyčce branky, avšak gólu zamezil reflex gólmana. Zvýšení stavu na 3:0 měl na nohou ještě Vilda, ale ten v rozhodujícím okamžiku byl „opět moc sám“ a jak všichni víme, to mu nesvědčí  a tak z malého vápna přestřelil prázdnou branku. Z dálky se pokoušel rozvlnit sít Steve, ale jeho střelám scházelo trocha štěstí. A to obzvlášť po nebezpečné střela z hranice vápna, když se mu podařilo obstřelit zeť a míč minul spojnici břevna jen o milimetr. Třetí hřebíček do rakve soupeře ale stejně zarazil Steve, a to z penalty, kterou zařídil kličkující Vilda ve vápně soupeře. Soupeř se snažil výsledek alespoň korigovat, ale bohužel dva útočníci, bez podpory zálohy, toho moc nezmůžou, proti připravené obraně. A s ojedinělýma centrama si poradil včasným vyběhnutím Jirka v bráně. Konec zápasu byl však ještě plný křiku a dohad a to zejména po nesportovním chování Zdendy a benevolenci rozhodčího k faulům. Hádky na hřišti však již na skóre 3:0 pro domácí nic nezměnily a tak si Dolany připsaly 3 body do tabulky. Hodnocení: Jirka M. – za jeho výkon nemůžeme jinak než jej pochválit a byl oporou týmu. Bad – neměl to zrovna lehké ale poradil si jak s rychlostí soupeře, tak i jeho centimetrovou převahou, a po delší době předvedl zodpovědný výkon. Hes – naštěstí nemusel řešit žádné závažnější situace a mohl se věnovat dirigování obrany. Semič – nehodnoceno Roman – hrál na půl plynu ale z jeho přístupem , že si soupeř musí hlídat jeho mu to vůbec nevadilo a útok podporoval jak jen mohl a jeho centry byly opět přínosem pro celý tým. Daneček  – neměl zrovna svůj den a to bylo vidět na všem co udělal, tentokrát mu jeho bojovnost nestačila a to dle mého názoru hlavně díky tomu, že byl myšlenkama úplně jinde než na zápase. Ondra – dal pěkný gól, odvedl dost černé práce, jeho výkon byl dobrý, jen začátek zápasu se trocha rozkoukával, jestli to nebylo tím pozdním příchodem. Steve – byla na něj nasazena osobka, která mu však vůbec nepřekážela a odehrál si své, dal gól a byl opět mozkem hry. Zdenda – hrozně bojovný výkon, naběhal toho moc a neustále se lepší ve hře na jeden dotek, což bude v kombinaci z jeho rychlostí za chvilku jeho větší zbraň, než utéct soupeři. Píťa – hrál druhou půlku, ale sám mohl dát gól a jeho výpady po křídle do nitra obrany byly nebezpečné. Kopýtko – dal rychlý gól, obraně soupeře nic nedaroval a kdyby někdy místo kličky řešil věc narážečkou byl by ještě nebezpečnější. (trenéra soupeře dohnal k nečekaným reakcím, když nadával svým hráčům, aby toho metrákového kluka konečně ubránili) Vilda – se trochu gólově oproti podzimu trápí, ale to nic nemění na tom, že gól připravuje pro ostatní, což je někdy těžší než samotné rozvlnění sítě. Osobně se domnívám, že Vilda po pár tréninkách na hřišti získá opět klid do nohy a začne mu to tam zase padat. Na hřišti nebyl tolik vidět ale přesto připravil dva góly. K zápasu za tým Všestud uvedl Jan Bartůněk starší, že Všestudy přijeli do Dolan vybojovat bod a pokyn pro tým byl jasný, ubránit středopolaře Vondru osobní obranou a tímto zamezit rozehře týmu Dolan. V kabině Všestud nebyl dodržen jasný pokyn vyvarovat se chyb ve hře a soustředit se především na obranu. S cílem nedostat gól, což se Všestudským nepovedlo, a zápas byl dle Jana Bartůňka rozhodnut již v 15 minutě.

Autor článku: Martin „SKÁLA“ Semič Semerád