Horní Beřkovice-Dolany 2:0

19/04/2011 10:10:01

Horní Beřkovice-Dolany 2:0
V sobotu 16.4. jsme od 17.00 hod sehráli další mistrovské utkání, tentokrát jsme zavítali na hřiště Horních Beřkovic, kteří před tímto zápasem byli na sedmém místě tabulky s 23 body a na jaře doposud nenašli přemožitele. Naše sestava vypadala následovně: v brance Jirka M., obrana: Smeič, Hes, Dawson, Bad, záloha: Píťa, Steve, Dolda, Zdenda a útok: Vilda, Ondřej. Náhradníci: Kuba a Svojsa.

Vzhledem k oslavám 40. narozenin našeho nového kouče Romana Černého (kterému ještě jednou přejeme vše nejlepší) se kormidla opět ujal Víťa Křivánek. Bohužel k dispozici neměl kompletní základní sestavu. Chyběli: Kopýtko, Daneček, Bejdy a Roman. A troufnu si říci, že i to byl jeden z důvodů, proč se v zápase našemu týmu nedařilo. Je sice pravdou, že prvních 15–20 min. bylo pod naší taktovkou a situace ze 6. minuty byla docela příjemným příslibem do dalšího vývoje utkání, kdy Ondra z naší poloviny hřiště prošel díky své průbojnosti a technické vyspělosti až před gólmana soupeře, ale bohužel se k němu dostal až tak blízko, kdy již nenašel skulinku k jeho překonání. Minutu poté se k dlouhému centru před branku soupeře odhodlal Píťa, ale k překvapení všech, a asi i jeho samotného, se centr snesl takřka do branky Beřkovického gólmana. Bohužel se míč otřel jen o horní tyč a zapadl do zámezí. Další zajímavou situaci přinesla 10. minuta, kdy se Vilda probíjel středem pole k soupeřově svatyni, ale po vzájemném souboji s obráncem padnul před hranicí velkého vápna k zemi. Nutno dodat, že souboj nebyl až tak čistý, jak to viděl sudí Tůma, jelikož obránce Beřkovic si pomohl rukama, ale bohužel rozhodčí je pánem na hřišti… V 17. minutě se takřka dokonale povedla dalekonosná křížná střela Ondrovi , ale šla těsně nad branku Beřkovického gólmana. No a v následujících minutách začal již přebírat iniciativu soupeř. První zářez v podobě branky si připsali na svoje konto po rohovém kopu. Bohužel výšková převaha jejich útočníků byla taková, že takřka každý souboj ve vzduchu končil přeskočením našeho hráče. A to se stalo i tentokrát, kdy jejich útočník s pomocí teče Dawsona v 19. minutě utkání skóroval. 1:0. Od této chvíle se valil na naši branku jeden útok za druhým a přetížená obrana sotva stačila balony dlouze odkopávat. Pochopitelně, že tento styl hry soupeři vyhovoval, jelikož jemu díky výškové převaze stačilo posílat dlouhým nákopem zpět balony na své dvě útočné věže a ty si již dokázali ve vzdušném souboji s naší, vzrůstem podstatně menší, obranou poradit. Po jednom takovém prohraném vzdušném souboji se balonu zmocnil jejich útočník, přihrál si přes střed hřiště se záložníkem, ten balon pár metrů potáhl, přenesl hru na druhou stranu a v přečíslení 3 na 2 se jim už lehce podařilo překonat nejen naše obránce, ale i Jirku v bráně. 2:0. Za tohoto stavu se šlo do kabin. V přestávce jsme se snažili navzájem povzbudit a do druhého poločasu jsme šli s cílem, že se ještě pokusíme s nepříznivým stavem něco udělat. A je pravdou, že opět začátek patřil nám, kdy jsme pochopili, že musíme soupeři vnutit náš styl hry, založený na kombinaci s využitím rychlých útočných hrotů. Beřkovičtí rychle zjistili, že nestíhají odolávat naši nájezdům před jejich svatyni a začali hru kouskovat. Po každém sebemenším souboji padali k zemi jako přezrálé hrušky a ze země se jim, mnohokrát zbytečně, zvedat vůbec nechtělo. S tímto stylem hry vydrželi celý druhý poločas a recept se nám na něj bohužel již najít nepodařilo. Jistým oživením byl sice příchod na hřiště našeho sekretáře Svojsi, ale ani jeho bojovnost nepřinesla zvrat v utkání. Nicméně budiž příkladem pro ostatní, že i vzhledem k jeho pokročilejšímu věku a zranění (zlomený malíček na noze) sváděl jeden neúprosný souboj za druhým a soupeři opravdu nic nedaroval. Celkově to nebylo asi pohledné utkání, ale i z toho se dá vzít ponaučení do dalších bojů. Nesmí nás to nijak odradit, ale naopak nakopnout . Četl jsem web našeho konkurenta přes řeku, který je nyní na tom takřka stejně, a kde se psalo, cituji: „náš nejbližší soupeř v tabulce, Dolany, klopítl v Běřkovicích, kde prohrál 2:0 a v současné době má stejně bodů a pouze díky lepšímu skóre je před námi.“ Byl bych rád, aby se po posledním zápase sezony zde psalo, že děkujeme všem soupeřům za jejich zájem o nás a ať nám dále zanechají přízeň i ve vyšších patrech soutěže! Ke splnění tohoto cíle vede cesta i přes našeho dalšího soupeře, jímž bude 23. 4. od 17.00 hod. na našem hřišti Sokol Jeviněves. Přijďte nás povzbudit!