Publikováno 30/05/2011 18:15:39 v kategorii Muži A (3125x přečteno)

Poločasová slepota.

Titulek článku je asi zavádějící, je to spíše otázka pro lékařskou komisi s otázkou, zda může fotbalový rozhodčí za patnáct minut poločasové přestávky oslepnout.

K této otázce mě vede shlédnutý poslední zápas našich mužů A ve III.tř. okresního přeboru skupiny B.

Třicet let jsem hrál kopanou, téměř na nejnižší úrovni. U nás se tomu podle jednoho seriálu říká druhá pralesní liga. Možná bych po trávníku v utkáních za staré pány pobíhal dodnes, ale verdikt pana doktora a artróza kyčle mě poslala do fotbalového důchodu. Fotbal mi chyběl a tak jsem usedl do výboru naší TJ a motal se okolo kopané alespoň z pozice „bafuňáře“.

Velice rád čtu také zajímavé komentáře na poslední straně jednoho nejmenovaného sportovního deníku, kde se pánové Pospíšil, Bosák, Vízek a další vyjadřují k fotbalu, volejbalu, hokeji a dalším jiným aktuálním sportovním a společenským tématům. Na chvilku se mi zdálo, že se blýská na lepší časy, ale naše poslední fotbalové klání mě utvrdilo v tom, že má pan předseda Hašek hromadu práce a že mu k tomu nebudou stačit ani dvě volební období. Toho druhého se stejně asi nedočká po překvapivé otočce v kauze poskytnutí licence pro fotbalový klub Slavie.

Pan Vízek se v uvedených komentářích někdy před čtrnácti dny vyjadřoval k tak zvané „pozitivní motivaci“a rozhodně neřekl, že s ní nesouhlasí. Pro ty, kteří nevědí o co se jedná, jde o snahu o ovlivnění výsledku utkání, ale tak zvaně z druhé ruky. Pozitivně motivujete hráče, nebo snad i rozhodčího v utkání, které přímo nehrajete a snažíte se tak aby výsledek utkání byl pro Vaše mužstvo co nejpříjemnější, ať už z hlediska postupových nebo sestupových šancí.

Za těch šestnáct let co používám jen tužku vím, že veškeré dění okolo fotbalu i na úrovni okresního přeboru není vždy „košer“a tím se zároveň nezříkám ani svého podílu na uvedeném, ale z toho co jsem viděl při našem posledním víkendovém utkání je mi špatně. Vím, podíl na tom má i naše mužstvo, kdyby vedlo o poločase rozdílem třídy, nebylo co řešit.

Nebudu zde tedy rozebírat, kdo, kde a jak, ale každý soudný a nepodjatý divák, který celé utkání viděl, si musel udělat svůj obrázek o tom co se na hřišti dělo.

Má potom cenu vrhat časem funkcionářů, vedoucích mužstev, organizátorů a trenérů, kteří pracují zadarmo v rámci svého volného času a hlavně hráčů, kteří na této úrovni hrají utkání za klobásu a je to jejich koníček ??? Jak jsem již předem konstatoval, předseda ČMFS, pan Hašek má ještě hromadu práce.

Za TJ Sokol Dolany člen výboru TJ Ladislav Míka

Autor článku: Jan Doležálek