Publikováno 09/09/2008 22:03:54 v kategorii Muži A (3304x přečteno)

Výborný výkon i fotbal, ale především výsledek!

Hned v úvodu musím poznamenat, že tento rozbor utkání nebude tak obsáhlý a objektivní, jak jste zvyklí z předešlých hodnocení, a to z jednoho prostého důvodu, sám autor článku se aktivně zúčastnil utkání.

Náš poslední soupeř, AFK Hořín, k nám přijel optimisticky a poprávu sebevědomě naladěn. V předchozích utkáních dosud neztratil ani bod a jeho skóre 12:2 budilo oprávněný respekt. Úvod utkání nasvědčoval tomu, že dostojí své pověsti. Byl o něco aktivnější, i když vstřelenou brankou to nepotvrdil. Naopak zbytečný faul v pokutovém území na Honzu Vondru a následná proměněná penalta Danem Djurevskim měly za následek, že naše kopačky získaly větší klid a jistotu. 18. minuta, 1:0. Je nutno zdůraznit, že klíčem k úspěchu byla především výborně zvolená taktika trenérem Romanem Černým a její takřka 100% dodržení týmem. Také mnozí hráči si vzali z minulého „propadáku“ ponaučení, což se výrazně projevilo na výsledné hře. Již o pět minut později se po zahraném pokutovém kopu opět prosadil svou typickou dravostí a přímočarostí Honza Kopecký a zvýšil tak stav utkání ve 23. minutě na 2:0. Očividně zaskočený soupeř, který takovou produktivitu z naší strany nečekal, bušil do Dolanské obrany jako hluchý do vrat, ovšem bez valného úspěchu. Pokusy Hořínských hráčů o protiútok končily většinou ještě před pokutovým územím. Naopak naše další větší šance se urodila na kopačkách, resp. hlavě, Honzy Vondry, kterému radost zkazil obránce, jenž balon zpracoval hlavičkou a odeslal pryč od prázdné brány. To se psala 35. minuta. Další vlna euforie však přeci jenom zanedlouho dorazila. Po chytré přihrávce Kopeckého před branku skóroval krásnou střelou k tyči Vondra. 42. minuta, další zvýšení na 3:0. Do šaten se nám šlo opravdu zvesela. Málokdo z Dolanských příznivců (troufnu si říci, že nikdo) nečekal tak hladký průběh první půle utkání. V přestávce nás ale trenér správně nabádal, abychom neusnuli na vavřínech ukolébáni příznivým stavem zápasu a naopak připomínal, že máme před sebou ještě dalších 45 minut. I tentokrát jsme my, hráči, v nás vloženou trenérovu důvěru nezklamali a hned na začátku druhého poločasu (přesněji ve 48. minutě) zvýšil stav Honza Kopecký pěkným průnikem přes obranu na 4:0. Naše aktivita nepolevila ani v následujících chvílích. V 53. minutě se k samostatné akci odhodlali Vondra s Kiralym, ale odměněni byli pouze potleskem přihlížejících diváků, jelikož střela Ludvika Kyraliho skončila v rukou Hořínského brankáře. Totéž se dá říci i o hlavičce Josefa Svojsíka v 59. minutě po rohovém kopu. I tehdy slavil „malé vítězství“ gólman hostů. Jedinou vadou na kráse pro domácí přinesla 65. minuta. Soupeř dokázal snížit po doraženém centru. Ale ani tato situace nevzala vítr z plachet dobře rozjeté lodi jménem Sokol Dolany, která nezadržitelně mířila vstříc zaslouženému vítězství. O navýšení náskoku se v závěru utkání mohl postarat Přemek Vlasák. Byl však v těžké pozici. Dobře mířený Vondrův centr nezpracoval ideálně a branku minul. Jak jsem již zkraje článku poznamenal, sám jsem se účastnil této bitvy. Z tohoto důvodu vypíši střídání a karty pouze jako statistiku.

TJ SOKOL DOLANY: L. Malík, T. Svoboda, M. Semerád, J. Kopecký (74. Březovský), J. Svojsík (64. Vlasák), P. Holeček, J. Doležálek, D. Halík, D. Djurevski (70. Vilím), J. Vondra, L. Király

Branky: 18. D. Djurevski (z pen.), 23., 48. J. Kopecký, 42. J. Vondra – 65. Fryc

Žluté karty: 40. D. Djurevski, 87. L. Király, 90. P. Vlasák – 18. M. Kožlej, 29. J. Rulec

Červené karty: 90. M. Kalina