Výborný výkon i fotbal, ale především výsledek!

09/09/2008 22:03:54

Výborný výkon i fotbal, ale především výsledek!
Hned v úvodu musím poznamenat, že tento rozbor utkání nebude tak obsáhlý a objektivní, jak jste zvyklí z předešlých hodnocení, a to z jednoho prostého důvodu, sám autor článku se aktivně zúčastnil utkání.

Náš poslední soupeř, AFK Hořín, k nám přijel optimisticky a poprávu sebevědomě naladěn. V předchozích utkáních dosud neztratil ani bod a jeho skóre 12:2 budilo oprávněný respekt. Úvod utkání nasvědčoval tomu, že dostojí své pověsti. Byl o něco aktivnější, i když vstřelenou brankou to nepotvrdil. Naopak zbytečný faul v pokutovém území na Honzu Vondru a následná proměněná penalta Danem Djurevskim měly za následek, že naše kopačky získaly větší klid a jistotu. 18. minuta, 1:0. Je nutno zdůraznit, že klíčem k úspěchu byla především výborně zvolená taktika trenérem Romanem Černým a její takřka 100% dodržení týmem. Také mnozí hráči si vzali z minulého „propadáku“ ponaučení, což se výrazně projevilo na výsledné hře. Již o pět minut později se po zahraném pokutovém kopu opět prosadil svou typickou dravostí a přímočarostí Honza Kopecký a zvýšil tak stav utkání ve 23. minutě na 2:0. Očividně zaskočený soupeř, který takovou produktivitu z naší strany nečekal, bušil do Dolanské obrany jako hluchý do vrat, ovšem bez valného úspěchu. Pokusy Hořínských hráčů o protiútok končily většinou ještě před pokutovým územím. Naopak naše další větší šance se urodila na kopačkách, resp. hlavě, Honzy Vondry, kterému radost zkazil obránce, jenž balon zpracoval hlavičkou a odeslal pryč od prázdné brány. To se psala 35. minuta. Další vlna euforie však přeci jenom zanedlouho dorazila. Po chytré přihrávce Kopeckého před branku skóroval krásnou střelou k tyči Vondra. 42. minuta, další zvýšení na 3:0. Do šaten se nám šlo opravdu zvesela. Málokdo z Dolanských příznivců (troufnu si říci, že nikdo) nečekal tak hladký průběh první půle utkání. V přestávce nás ale trenér správně nabádal, abychom neusnuli na vavřínech ukolébáni příznivým stavem zápasu a naopak připomínal, že máme před sebou ještě dalších 45 minut. I tentokrát jsme my, hráči, v nás vloženou trenérovu důvěru nezklamali a hned na začátku druhého poločasu (přesněji ve 48. minutě) zvýšil stav Honza Kopecký pěkným průnikem přes obranu na 4:0. Naše aktivita nepolevila ani v následujících chvílích. V 53. minutě se k samostatné akci odhodlali Vondra s Kiralym, ale odměněni byli pouze potleskem přihlížejících diváků, jelikož střela Ludvika Kyraliho skončila v rukou Hořínského brankáře. Totéž se dá říci i o hlavičce Josefa Svojsíka v 59. minutě po rohovém kopu. I tehdy slavil „malé vítězství“ gólman hostů. Jedinou vadou na kráse pro domácí přinesla 65. minuta. Soupeř dokázal snížit po doraženém centru. Ale ani tato situace nevzala vítr z plachet dobře rozjeté lodi jménem Sokol Dolany, která nezadržitelně mířila vstříc zaslouženému vítězství. O navýšení náskoku se v závěru utkání mohl postarat Přemek Vlasák. Byl však v těžké pozici. Dobře mířený Vondrův centr nezpracoval ideálně a branku minul. Jak jsem již zkraje článku poznamenal, sám jsem se účastnil této bitvy. Z tohoto důvodu vypíši střídání a karty pouze jako statistiku.

TJ SOKOL DOLANY: L. Malík, T. Svoboda, M. Semerád, J. Kopecký (74. Březovský), J. Svojsík (64. Vlasák), P. Holeček, J. Doležálek, D. Halík, D. Djurevski (70. Vilím), J. Vondra, L. Király

Branky: 18. D. Djurevski (z pen.), 23., 48. J. Kopecký, 42. J. Vondra – 65. Fryc

Žluté karty: 40. D. Djurevski, 87. L. Király, 90. P. Vlasák – 18. M. Kožlej, 29. J. Rulec

Červené karty: 90. M. Kalina

#1 | Martin Semerád | 11.09.2008 13:37:50
Martin Semerád
Pohled z obrany....
Po neúspěchu na hřišti Sazené, obrana opět pracovala tak jak by měla, především musím vyzvednout včasné obsazování hráču a jejich pokrytí již při přebírání míče. S tímto nám vydatně pomáhala i záložní řada, která byla aktivní jak v útoku tak v obraně. Téměř se nám podařilo eliminovat přečíslení naší bránící řady. V prvních 15 minutách jsme měli drobný problém na pravé straně obrany, kdy se utočník protihráče dostal několikrát za obránce(Holeček), ale naštěstí byl vždy křižován dobře pracující stoperskou dvojicí (Halík, Svoboda). Bylo znát, že náš tým chtěl hrát a dařilo se nám zdvojovat velmi nebezpečnou řadu útočníků, kterou podporovala běhavá záloha. Jako klíčové se mi zdálo osobní bránění nejaktivnějšího hráče soupeře, který dle rozborů z jiných zápasů tvořil hru soupeře. Zde je na místě pochvala Doležálka, který se sice nezapojoval aktivně do útoku, ale do písmenka splnil pokyny trenéra a nejlepšímu hráči soupeře nedovolil vůbec nic. Všem díky a v neposlední řadě všechna čest útoku, který tentokrát zužitkoval skoro všechny šance v prvním polačase a tímto nás poslal o půlce do kabin za stavu 3:0.