Publikováno 04/04/2012 11:24:38 v kategorii Muži A (2227x přečteno)

Zimní přestávka v Dolanech

Přinášíme krátké shrnutí fotbalového dění v Dolanech, které by se mělo objevit i v novém čísle Dolanského zdravodaje.

Fotbalový rok 2012

Je vcelku pochopitelným pravidlem, že hodnocení každého roku – nejen toho fotbalového – se provádí až na jeho konci. V letošním roce si však dovolím říci, že už v jeho polovině budeme schopni o tom letošním říci, zda pro nás úspěšným byl či nikoli. Důvodem této skutečnosti je postavení našeho A-týmu po podzimní části, které je pro nás všechny velkým příslibem. Pokud i na jaře hráči potvrdí podzimní výsledky, mohli by už na podzim do Dolan zajíždět soupeři z okresního přeboru (jakákoli shoda s dnes již téměř kultovním „Okresním přeborem“ je samozřejmě pouhou shodou okolností). Naopak, pokud by tým vypadl ze skupiny celků do poslední chvíle bojujících o postup do vyšší třídy, bylo by to velkým zklamáním. Že má družstvo plnou podporu výboru plyne jasně z faktu, že náhradou za v zimě odchozivšího Lukáše Tlustého je hned trojice hráčů (Lukáš Černý, Michal Koch a Martin Veselý). Že by to jít mohlo hráči ukázali už v Českém poháru, tak zbývá než popřát hodně štěstí. Kdo naopak s podporou čerstvé krve počítat nemůže, je trenér B-týmu Milan Šperlík (alias Savec), kterému tak během zimní přestávky radost udělal alespoň nákup nových dresů, které už tým hodně potřeboval. Na jejich pořízení se půlkou podílel náš štědrý sponzor, firma Zahrada snů zastoupená panem Rudou Jiráskem a půlkou Sokol. Co se prozatím stále nedaří vyřešit, je otázka doplnění realizačního týmu B-celku, který Milan stále vede sám. Pokud se mezi čitateli tohoto článku najde někdo, kdo má fotbal rád a nebojí se práce s hráči, jste vítáni. Jako již tradičně se de-facto vůbec nemusím zmiňovat o dorostu. Nejenže ho pevnou rukou Lukáš Moravec s pomocí Zdeňka Douši a Martina Bečky řídí, ale když je třeba, dojedná si i vše potřebné skoro vždy sám. A to počínaje od pořizování hráčů (koupě Patrika Mareše), přes domlouvání přípraváků, turnajů a umělky a všemi ostatními záležitostmi konče. A proto ani nepřekvapí, že krom mých slov ve Zpravodaji naleznete i jeho hodnocení. Z ostatních záležitostí, které již nejsou spojeny jen s některým z našich družstev, bych rád připomenul výroční členskou schůzi, které se tentokrát zúčastnili i hosté z Okresního fotbalového svazu Mělník. Schůze byla volební a po letech obětavé práce výbor opouší pan Jiří Vidim. Za jeho dlouholetou práci mu jménem všech děkuji a věřím, že coby člen Sokola a dolaňák nám i do budoucna zůstane nakloněn. Na jeho místo pak členové odhlasovali výše zmíněného trénéra B-týmu pana Milana Šperlíka. A dále pak profesionální regeneraci hřiště, které to po roce „samoúdržby“ potřebovalo. Na závěr bych chtěl všem čtenářům popřát pevné zdraví a pohodové jaro.

Josef Svojsík sekretář TJ

Autor článku: Josef Svojsík