Příšernost na hřišti za 3 body

23/10/2012 09:33:27

2040x Přečteno

Příšernost na hřišti za 3 body
V tradičně tvrdém a vyhecovaném zápase jsme utrpěli výhru 3:0, která nás díky konstelaci příznivých výsledků z tohoto kola posunula do čela skupiny, která je vepředu vzácně vyrovnaná.

Přiznám se, že jsem byl znechucen, jak předváděnou hrou, tak vším co se okolo zápasu dělo. Přesto se budu snažit následujícím článku popsat objektivně to, co se na hřišti odehrálo. Tak předně komplikace číslo jedna (i když jak pro koho):-D. Na domácí lavičce chyběl trenér Šperlík, a oproti předzápasovým předpokladům i Dawson, který v posledních zápasech plnil roli defenzivního záložníka. Dirigentskou taktovku středu zálohy tak při absenci výše zmíněného borce musel se Stevem převzít mladíček z dorostu a v současné době ve velmi dobré formě hrající Honza Brožek. Utkání začalo skvěle, po rychlé akci se krásně zorientoval navrátilec Láda Marek a vedli jsme po 2 minutách 1:0. Za chvíli jsme spálili další šanci po Ondrově střele. V tu chvíli ale jako když utne. Hosté vysunuli svůj presing (rozuměj – dohrávání soubojů rukama, nohama vším možným hlavně přerušit hru), a protože v našem týmu se vyskytují i hráči, kteří se bojí a dávají to i dost svými výkony a laxním přístupem najevo, tak hosté vycítili šanci. Ze zálohy – hlavně krajů nebyla vidět chuť hrát a pokud ano, končilo to bojácným odkopem bud do zámezí či dopředu na nikoho (Píťa). Levá strana v podstatě neexistovala, střed zálohy jen koukal jak létá nad jejich hlavami jeden míč za druhým. Steve se potkal s míčem za první poločas tak třikrát a z toho jednou cílil z trestného kopu vedle. Když pak s námi zálezličtí začali hrát bago zakončené střelou těsně vedle, chtělo se fakt hodně hodně řvát. Pokud ukážu v zápase že se bojím, je jasné že to budou soupeři hrát hlavně na to, aby nás zastrašili. Absolutně nechápu co se odehrávalo v hlavách některých našich hráčů. Kritika, která se odehrála v kabině počínaje Hesem, Viktorem a v neposlední řadě i mnou, pak způsobila, že jsme začali přece jenom občas předvádět náznaky fotbalu, který hostům problémy začal dělat, ale který pohříchu znamenal i značné ohrožení dolních končetin našich technických hráčů. Odnesl to pak Honza Brožek, který po dvou faulech zezadu ještě na hřišti zůstal, aby těsně před naplánovaným vystřídáním musel ze hřiště po kriminálním zákroku doopravdy. Na druhou stranu musím říci, že hráč se za svůj zákrok omluvil a na zdravotní stav Honzy se ptal, tímto alespon trochu napravil svůj zbytečný a nesmyslný zákrok. Na hřiště šel další dorostenec – Buřtík Mori, který se statečně pral s vysokými obránci. Po velkém náporu ze standardek, které byly zahrávány zálezlickými pouze na jistotu Patrika, jsme podnikli rychlý brejk, který Láda vyšperkoval krásnou koncovkou, když přeloboval vyběhnuvšího brankáře a dodal nám klid na kopačky. Na hřiště se šel proběhnout i Dave Novák, jehož elán při napadání zmátl soupeře natolik, že ho nechal vybojovat míč pro Steva, který viděl vyběhnout brankáře a z velké dálky zakončil tuto chybu třetí brankou. Utkání se pak dohrálo a obešlo se i bez velkých emocí, které byly v těchto utkáních v minulosti zvykem.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům, že přežili tento zápas, výhra po takovém výkonu je možná do jisté míry i cennější než pěkný fotbal s nula body. Nyní se Všestudy budeme muset hrát o mnoho lépe, kvalitnější soupeř by totiž takovou hrůzu potrestal brankami. Poslední zastavení mám pro rozhodčího, který nelehký zápas zvládl s přehledem a zákeřné zákroky trestal.

Sokol Dolany - Sokol Zálezlice 3:0 (1:0)
Sokol Dolany: Mareš - Kopecký, Semerád, Svoboda, Doubek - Holeček P., Brožek (61. Morávek), Vondra, Těšík - Marek (70. Novák), Suško
Branky: 2. a 63. Marek, 74. Vondra Rozhodčí: Hádek