Publikováno 06/11/2012 08:46:06 v kategorii Muži A (2176x přečteno)

Tříbodová neděle v Jeviněvsi

Ohlédnutí za posledním zápasem našeho A-týmu v Jeviněvsi.

Nedělní zápasy jsou v našem podání většinou bídné, z různých důvodů. Herně to není ono, v podstatě si chodíme zápasy pouze odkopat. Tentokrát se dá říci, že se opak stal pravdou a zápas jsme si v některých momentech i dokázali užít.

Trenér Šperlík měl před zápasem pouze jednu neočekávanou absenci, kdy se z pracovních důvodů omluvil střelec posledních kol Láda Marek. Naordinoval po velice zajímavém průběhu porady v kabině ofenzivní fotbal s přihrávkami po zemi a šlo se na to. Ve skutečnosti jsme se však více než polovinu první části hry prokopali do několika šancí, které jsme trestuhodně neproměnili. Ono se řekne hrajte po zemi, jenže když se hraje systémem že jeden hráč vede míč a ostatní stojí a pouze na druhé straně hřiště si hráč nabíhá, tak je nutno volit nákop… Navíc když už se přihrávka po zemi povede, útočník je dvakrát rychlejší než obránce a pak finální přihrávka najde jediného vracejícího se stopera, tak to je na pováženou. To se stalo v prvním poločase několikrát. Soupeř má navíc výškovou převahu, kdy každý centr do vápna smrdí průšvihem. A tak po několika stoprocentních šancích (Píťa, Ondra, Zdenda…) přijdou dvě velké příležitosti domácích, které však skvěle vychytal Patrik v naší brance. Asi by proti domácím bylo hodně těžké otáčet vývoj zápasu. Nám se nakonec vstřelit branku podařilo, neboť těsně před koncem poločasu šel důsledně za míčem Ondra a svou vlastní šanci, kterou mu brankář vychytal dokončil pohotovou dorážkou a uklidnil nás. V kabině bylo po poločase střídavě oblačno, zataženo i slunečno. Bylo potřeba se uklidnit, hrát trpělivě a zejména po zemi. Nám se naštěstí podařilo hned na začátku poločasu po jedné z krásných akcí zvýšit už na 2–0 a tím domácí trochu nalomit. Domácí se zlobili, že se jednalo o postavení mimo hru, leč branka platila. Pak na chvíli převzali iniciativu domácí, pomohli jsme jim k tomu sami svou nedůsledností a laxností, ale i díky Patrikovi jsme stále drželi nulu. Navíc o chvíli později po dalších dvou šancích se pohotově krásně k tyči trefil Steve a ukončil tak reálné šance domácích na bodový zisk z tohoto zápasu.

Na závěr jeden malý dovětek, ač jsme jako hráči rádi, že s námi jezdí fanoušci takové daleké cesty, tak si nemyslím, že si kdokoliv z nás na hřišti či na lavičce zaslouží urážky, které jsme byli nuceni poslouchat. Nám to na hrací ploše rozhodně nepomůže a jsem přesvědčený o tom, že takové fanoušky rozhodně nepotřebujeme. Všichni hrajeme fotbal pro radost a nevěřím tomu, že hráč, kterému to třeba nejde, tak si zaslouží poslouchat výrazy, kterých jsme byli svědky. Trenéra nevyjímaje.

Bodový import určitě slušný, nikdo se nebude ptát po jakém výkonu to bylo – vzpomeňme si na loňský rok, kdy nám ani nejlepší skóre k ničemu nepomohlo. Za zmínku stojí i fakt, že se nám už 315 minut daří držet čisté konto.

Sokol Jeviněves - Sokol Dolany 0:3 (0:1)
Sokol Dolany: Mareš - Kopecký, Semerád, Svoboda, Doubek - Holeček, Vondra, Halík D. (73. Novák), Moravec (55. Těšík) - Suško, Douša (66. Bečka)
Branky: 44. Suško, 52. a 77. Vondra Rozhodčí: Hampl - Princ, Pixa