Obříství sestřeleno ze vzduchu

14/11/2012 09:33:18

Obříství sestřeleno ze vzduchu
Report z utkání se soupeřem, jehož výsledky jsou v letošní sezóně poměrně překvapivé.

Při pozorování soupeře, který přijel s hodně mladým týmem bylo jasné, že celý zápas bude o dřině a běhání. Navíc jsme se museli vyrovnat i s absencemi v sestavě (o tom ještě bude řeč). Jak jsme si se vším poradili ?

Trenér Šperlík se musel jak bylo zmíněno výše vyrovnat s několika absencemi, narychlo musel povolat i dorostence Michaela Slapničku, který si v závěru připsal premiérové minuty v A-týmu. Utkání samotné začalo očekávaným způsobem, hosté byli hodně běhaví a důrazní v osobních soubojích, ale bylo vidět, že jim scházejí zkušenosti, neboť často se spoléhali na svou rychlost a techniku místo přihrávky na neobsazeného hráče. My naproti tomu se těžko prokousávali přes obranný val a často jsme ztrátami míčů ve středu pole otevírali okénka v obraně. A tak byl také zápas od začátku rozehrán. Po zhruba dvaceti minutách jsme přepli na vyšší rychlostní stupeň a zpřesněním hry spojeným s větším důrazem v osobních soubojích jsme si začali vytvářet standardní situace. A z těch také přišla naše radost. Skvěle kopnutý trestný kop uklidil k pravé tyči Dawson, o chvíli později pak Ondra Morávek trefil pohotovou krásnou střelou břevno, aby naší výživnou desetiminutovku ukončil Bad krásnou rybičkou, kterou zvýšil na 2–0. Hosté byli opaření a vyhozeni z tempa, protože do té doby hráli poměrně slušnou partii. V závěru prvního poločasu pak pohrdl Beky možná více než stoprocentní šancí, neboť po střele Zdendy Douši před ním zívala prázdná branka, ale hlavička Bekyho trefila brankáře. Co se týká Bekyho, byla to v zápase jeho druhá šance, při té první z malého vápna přestřelil branku… Do druhého poločasu jsme šli s cílem uklidnit zápas, nepřipustit komplikace. Soupeř v podstatě až na pár náznaků přečíslení neměl účinnou protizbraň a i díky Patrikově klidu, který sbíral suverénně vysoké míče jsme nulu vzadu udrželi. Do zápasu pak nastoupil ještě Dave Novák, který se snažil rozhýbat naši hru směrem dopředu a v posledních minutách i výše zmiňovaný Michael Slapnička. Výhra je určitě cenná a jak bylo zmíněno, rozhodně si nepamatuji, kdy by se nám podařilo udržet tak dlouho čisté konto. Je to zřejmě důsledkem naší více zodpovědné hry, která souvisí i s velkým množstvím absencí v posledních zápasech.

Na závěr jeden dovětek, je potřeba zapnout v posledních dvou zápasech, stranou bych nechal nějaké křivdy, které se v minulosti staly. Na druhou stranu nikdo nemůže počítat s tím, že se někdo bude doprošovat toho, aby si šel s námi zahrát fotbal. Nejsme Real Madrid, hrajeme fotbal pro radost, ale to neznamená a nesmí se stát pravidlem, že si hráči budou určovat, kdo bude hrát, kde bude hrát. Od toho máme trenéra, pokud se mi něco nelíbí, zkusím to řešit s ním a popovídat si o tom. Rozhodně víme už z hořkých loňských zkušeností, kam to vede.

Sokol Dolany - Sokol Obříství 2:0 (2:0)
Sokol Dolany: Mareš - Kopecký, Semerád, Svoboda, Doubek - Douša, Halík D., Vondra, Moravec (57. Novák) - Bečka (79. Slapnička), Morávek
Branky: 28. Halík D., 36. Doubek Rozhodčí: Princ