Publikováno 25/11/2012 11:37:46 v kategorii Muži A (2154x přečteno)

Hnus na druhou

Tentokrát kratší report z nepovedené podzimní derniéry na domácím hřišti.

Z utkání jsem měl velké obavy, přes návrat několika hráčů do sestavy. Tento soupeř je nepříjemný a několikrát – naposledy loni nám dokázal zavařit. Nejinak tomu bylo tentokrát. Co je ovšem zarážející, tentokrát jsme tomu šli naproti ostudným výkonem.

Co je platné několik taktických pokynů před zápasem, když polovina z nás nechá všechno v kabině ? Co je platné že si řekneme, že musíme bojovat, když polovina z nás neví v sobotu co to bojovnost je ? Co je platné, že se snažíme chvíli hrát fotbal, když polovina z nás ani nemá chuť se proběhnout ?

Popořadě, za prvních dvacet minut se snad dá leccos hodnotit pozitivně, měli jsme míč pod kontrolou a kolmicemi vybízeli zejména Píťu do rychlých akcí. Ten však zkoušel svou techniku (která v tomto zápase byla naprosto žalostná) a každý jeho nákop či centr byl kořistí soupeře. Horší to bylo s realizací vyložených příležitostí (přečíslení), které vždy Píťa zabrzdil a následně nevyřešil optimálně. Co fungovalo spolehlivě byla obrana. Ono to totiž taky nebylo moc těžké, hosté ze Všestud se omezili na nakopávané míče, které obrana s přehledem sbírala. Už ne tak však odražené míče, které jsme se zájmem ze záložní řady sledovali. Po zhruba dvaceti minutách jsme se přizpůsobili hře soupeře a přestali kombinovat. Omezili jsme se na nákopy stejně jako soupeř a v tomto hnusném duchu se nesl čas až do konce poločasu, kdy rozhodčí Hádek dle mého názoru naprosto nesmyslně pískl penaltu proti nám. Neberu v potaz to, že ani já nejsem přesvědčen (a to jsem stál blíž než on a v lepším úhlu) že se jednalo o ruku uvnitř čtverce, ale penaltu tohoto stylu jsem viděl písknout maximálně za éry Horníkova Žižkova. Patrik si na penaltu sice sáhl, ale to bylo vše co se z prvního poločasu dá říci. V kabině byla bouřka, nebojovnost, nechuť se porvat o výsledek, to vše bylo vidět. Hoďme za hlavu že jsme byli poškozeni rozhodčím, ale prostě my tomu šli naproti svým trapným výkonem. Do druhého poločasu jsme nastoupili trochu lépe, měli jsme i několik šancí, které pochytal skvělý brankář hostí. Za zmínku stojí zejména Moriho střela, kterou brankář vyrazil nohou či bleskurychlá akce Ondry, jehož umístěnou střelu zastavila tyč. Po dvou rozích střídajícího Kendyho pak dva velké závary a také jednoznačná ruka při naší střele, která mířila do branky. Tady byla ruka jednoznačně od těla a rozhodčí stál kousek… Žel neposoudil tuto situaci jako penaltovou, stejně tak i poté jednoznačné stažení za dres, tady na jeho omluvu však musím říci, že tady to vidět přes klubko hráčů nemohl a pomezní se raději koukal na letadla. V závěru pak hosté ještě proměnili brejk ve dvoubrankové vedení a odvážejí si tři body. Z mého pohledu to byl nejslabší tým co tu hrál, přesto si odváží body. Nebudeme brečet nad tím, že nás poškodil jinak slušně pískající rozhodčí, zamyslet se musíme nad svým přístupem, který u mnohých hráčů nebyl optimální. Za prohru si můžeme sami, s tím nic a nikdo nenadělá. Pro mě se jedná o největší zklamání v podzimní části, víme že se nám tolik herně nedařilo, ale tahle kaňka v podobě takového hnusu ve mě zůstane hodně dlouho. Ani ne ta prohra, ale ta odevzdanost, to je něco s čím jsem se v Dolanech dosud nesetkal.

Sokol Dolany - Viktorie Všestudy 0:2 (0:1)
Sokol Dolany: Mareš - Kopecký, Semerád, Halík D., Doubek - Holeček, Vondra, Suško, Douša - Morávek (80. Moravec), Marek (62. König)
Rozhodčí: Hádek - Šnýdr, Slavkovský