Publikováno 09/02/2013 09:26:15 v kategorii Muži A (2024x přečteno)

První test vítězný

Přinášíme informace o prvním přípravném utkání A-týmu před jarní částí sezóny. Ač v mrazivém večeru, přesto jsme dokázali uspět.

První letošní utkání se našim hráčům vydařilo. A to nejenom po stránce výsledkové, ale i z hlediska našeho výkonu, na který se po dlouhé době dalo dívat. Nejprve však k tomu, jak se rodila naše sestava, která měla sice několik míst, kde se předpokládají jiní hráči, přesto hráči, kteří nastoupili i na neobvyklých postech ukázali, že se s nimi musí do budoucna počítat. Naším soupeřem byl blízký tým z Libčic, který hraje okresní přebor v okrese Praha-Západ, kterému se ovšem v letošní sezoně nedaří tak, jak by si libčičtí přáli. Přesto naši soupeři ukázali, že hrát fotbal je jim vlastní a rozhodně nedali na hřiští nic zadarmo. Při absenci několika hráčů (Ondra, Patrik, Kopýtko, Zdenda, Láďa…) jsme museli sáhnout i do rozestavení, které se sice zdá velice odvážné, ale možná, že v budoucnu při zapracovávání mladších hráčů přinese ovoce. Utkání začalo velice rychlou akcí libčických, kteří se po nedůrazném odkopu dostali do obrovské šance, kterou však nejprve zpacifikoval Jirka v naší brance, aby k dorážce nepustil útočníka poctivě se vracející Bróža. Odpověděli jsme rychlou akcí, která skončila faulem asi 25 od branky. Míč si postavil střelec Steve a jeho střela zaplavala před brankářem, který střelu jdoucí doprostřed branky nedokázal zlikvidovat. Libčičtí odpověděli rychlou akcí po levé straně, kdy střela prosvištěla těsně vedle naší pravé tyče. Ze začátku se zdálo, že nám problém dělá důrazná hra, a že nám trvá trochu se s dohráváním soubojů vyrovnat. Když se to stane v útoku, nic se zase tak neděje, ale pokud prohraju osobní souboj ve vlastní šestnáctce, koledujeme si o problém. To jsme naštěstí velice rychle pochopili a díky tomu, že jsme obrannou hru zjednodušili, jsme už soupeře v první půli k ničemu závažnému díky vlastním chybám nepustili. Naopak po rohovém kopu Steva pohladil míč pěkně po anglicku Bad a vedli jsme po 12 minutách už 2–0. Poté se zastřeloval hlavou v útoku netradičně hrající Dawson, který si počkal na centr Píti. Náš dobrý výkon trochu přibrzdila hrůzostrašná minela jinak spolehlivého Hese (KAFE), který nabídl dárek v podobě samostatného úniku zakončeného pohotovou střelou. Naštěstí se nám podařilo rychle otřepat a předváděli jsme nadále svižný výkon. Musím pochválit v útoku neuvěřitelně dřícího Davida Nováka, který předvedl svůj nejlepší výkon za A-tým v Dolanech. Nejenže toho spoustu oběhal, ale tentokrát snad neudělal jedinou chybu v rozehrávce. Výborná kolmice Bróži na Dawsona zůstala nevyužitá střelou těsně vedle branky, další akce mezi Tlusťochem a Davidem byla zakončená střelou do brankáře. Poté vracel krásně míč před branku Bad, ale jeho nabídku Dawson těsně před brankou nevyužil (ze střídačky se ozvalo KAFE). Když mluvím o svěžím a sebevědomém výkonu, musím zmínit i negativa. Na můj vkus jsme udělali několik zbytečných chyb, které byly způsobeny zbytečně dlouhým držením míče (Bróža, Kuba, Píťa). Je jasné, že když si hráči nejdou pro míč, tak je těžké něco vymýšlet, ale tak když nikdo nejde, tak neriskuji třemi čtyřmi kličkami, zbytečně se hráči vysilují a navíc, pro tým je potom těžké něco od takových akcí předvídat. Druhý poločas jsme začali v menším tempu, ale ne o tolik horším než v závěru prvního poločasu. Po deseti minutách se v obrovské šanci objevil Bróža, který šanci zazdil (KAFE č. 3). Pak došlo k jedné těžko mě pochopitelné situaci, kdy se někteří hráči začali dohadovat kdo komu co měl přihrát. Kurník, to si nechte do kabiny. Poslední šanci měli libčičtí po rohovém kopu, který skončil prudkou hlavičkou, kterou ovšem spolehlivý Jirka kryl. Útočník Dawson si pak utkání opepřil pohotovou dorážkou dvou střel, kdy nás poslal už do dvoubrankového vedení. V posledních deseti minutách začalo sněžit a my ještě svoje vedení navýšili precizně provedeným trestným kopem v podání Tlusťocha – k pravé tyči a brankář se ani nehnul, krása. Závěr byl ještě pro diváky zajímavý, kdy nejprve prošla krásná kolmá přihrávka za naše beky a bylo sníženo, aby hned z naší rozehrávky přišla také kolmice a samostatný únik Steva, který uzavřel na krásných 5–2. Závěrem je potřeba říci, že se na náš fotbal dalo dívat, ale nesmíme usnout na vavřínech, spousta práce nás ještě čeká a stále se objevují zbytečné chyby, které je potřeba odstranit. Dále musíme ocenit soupeře, který hrál pohledný a rychlý fotbal, ovšem co je zrazuje je koncovka. Jenže my už dávno víme, že fotbal se nehraje jen po vápno. Takže sportu zdar. A věřme – bude líp.

AFK Libčice - Sokol Dolany 2:5 (1:2)
Sokol Dolany: Nejedlý Jiří - Semerád, Svoboda, Doubek - Těšík - Holeček, Brožek, Vondra, Tlustý - Novák, Halík D. (Tomáš K., Nejedlý Jan)
Branky: 3. a 88. Vondra, 12. Doubek, 65. Halík D., 81. Tlustý