Lekce z produktivity od Chlumína

07/10/2008 20:29:22

Lekce z produktivity od Chlumína
Včera se v utkání 7. kola III. B třídy mělnického okresu představil na našem hřišti Sokol Chlumín, třetí celek aktuální tabulky. A opět se bohužel potvrdilo, že největším protivníkem jsme si my sami!

Fakt, že se utkali dva celky, které v minulém kole uspěly, a které chtěly tento úspěch potvrdit, byl patrný už od počátku utkání, který byl oboustranně velmi opatrný. Na kloudnou akci se čekalo poměrně dlouho. První a jak se později ukázalo pro vývoj celého utkání rozhodující akce přišla ve 20. minutě utkání. Domácím na pravé straně obrany se nepodařila rozehrávka a hostující tým okamžitě potrestal chybu kolmicí mezi stopery a chladnokrevným zakončením. Od tohoto okamžiku se hosté uklidnili. Ještě více se uzavřeli do své obrané ulity a tím až do konce utkání zanevřeli na jakoukoli mezihru. Spoléhali se pouze na rychlé, a nutno podotknout i nebezpečné, protiútoky. To domácí obdržená branka konečně probudila k činnosti. Protože střed hřiště byl přehuštěn, probíhala většina akcí domácích po stranách. Do konce prvního poločasu si domácí přes poměrně pevnou obranu hostů vytvořili několik zajímavých příležitostí ke skórování, ale ani ta největší šance se neujala kvůli schopnosti přestřelit z metru úplně prázdnou branku. Na druhou stranu se také hosté ocitli ještě jednou ve velké šanci, ale jakoby chtěli napodobit domácí… Do druhé půle nastoupili domácí již bez Honzy Kopeckého, stále zraněného z minulého týdne, jehož kulhání volalo po střídání už po prvních deseti minutách zápasu. Počátek druhého poločasu potvrdil, že obraz hry odehrané před přestávkou se nejspíš příliš nezmění. Naopak. Hosté zredukovali svoji útočnou vozbu na jediného hráče podporovaného zálohou. To domácí se neustále snažili o překonání obrany soupeře. Ta však byla pevná a třeba i za cenu nazdařbůh odkopnutých míčů, domácí do vyložených šancí nepouštěla. V době sílícího tlaku domácích přišla jako blesk z čistého nebe akce hostů, která potvrdila, že ani dolanské zadní řady neměly svůj den. Jak jinak hodnotit situaci ze 65. minuty, během které se domácím nepodařilo odvrátit odkopnutý míč obranou protihráčů, který se šťastně odrazil k jedinému jejich útočníku, jenž vyslal ušmudlanou skákavou střelu téměř z rohu velkého vápna. Míč se odrazil od tyče a podruhé se usídlil v domácí brance. Od tohoto okamžiku se ráz hry opět změnil. Jednak přibylo opravdu ostrých zákroků, po kterých rozhodčí rozdal několik žlutých karet. Domácí naposledy vystřídali, přeskupili řady a vrhli všechny síly do útoku. Hodně jim v tomto napomohla i fyzická kondice protihráčů, která klesala rychleji než ceny na burze. Posledních 20 minut utkání se odehrávalo pouze před soupeřovou bránou. Domácí si od 70 min. začali vypracovávat jednu šanci za druhou. Přející diváci, kteří ve velmi slušném počtu utkání navštívili,asi těžce snášeli jednu zahozenou šanci za druhou. Za všechny uveďme neproměněný pokutový kop a hlavičku osamoceného hráče z malého vápna. Naši nemohoucnost ukončil až rozhodčí, který rovněž pochopil, že tohoto dne branku prostě nevstřelíme.

Co říci na závěr: Soupeře je potřeba pochválit především za produktivitu, protože dali dva góly ze tří šancí, a za některé individuální výkony. Domácí za bojovnost, i přes zranění, která některé hráče omezovala a které nebylo možno s ohledem k malému počtu náhradníků řešit střídáním, podali dobrý výkon. Konkrétně si dovolím pochválit motor družstva Steva Vondru a Ludvu Királyho, kteří se celý zápas snažili dávat naší hře myšlenku a Danečka Djurevského, který svojí neúnavnou bojovností strhával ostatní. Věřme, že příští týden, kdy opět v domácím prostředí přivítáme celek Sokola Obříství, budeme moci domácí chválit nejen za bojovnost, ale i předvedené výkony.¨

Pozn: Autor tohoto článku byl aktérem utkání, proto prosím omluvte jeho případnou neobjektivitu. Vaše připomínky k textu i zápasu samotnému prosím zasílejte do Diskusního fóra.