Publikováno 14/03/2013 10:30:06 v kategorii Muži A (1953x přečteno)

Druhé kolo poháru - stručně

Přinášíme stručné ohlédnutí za zápasy našich týmů ve 2. kole Českého poháru.

Sokol Dolany – Viktoria Všestudy 1 : 1 (0 : 0)

Branka: 53. Morávek

Do utkání jsme nastoupili v téměř ideální sestavě, jen na pravém okraji obrany zastoupil Semiče Hrubec a v brance zaskočil za absentujícího Patrika lehce zraněný Jirka.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se rychlým pohybem dostávali snadno až k naší šestnáctce, ale dobře pracující obrana pustila všestudské hráče pouze do dvou velkých šancí, které zlikvidoval výborně chytající Jirka. My jsme převzali otěže zápasu až po 15 minutách, kdy jsme měli pár dobrých příležitostí, které jsme prováhali chybnou finální přihrávkou či nepřesnou koncovkou. Výborný výkon podala středová řada, která začala pracovat celá v pohybu a vytvářela si přečíslení. Měli jsme několik šancí (Broža dvě hlavičky, Steve se zastřeloval, Píťa to samé). Poločas však skončil 0–0. Do druhého poločasu jsme vstoupili podobně, jako jsme první zakončili, ovšem hned se třemi změnami. Do hry zasáhli Halíř, Perdy a Mori. Začali jsme předvádět slušný kombinační fotbal, ač hned začalo pršet a hrací plocha doznala prudkých změn k horšímu. Navíc se stalo i to nejhorší možné. Po nepřehledné situaci a nedorozumění Jirky se zbytkem obrany se míč dostal před naší branku a dostali jsme dost hloupý gól. Jenže netrvalo dlouho a utkání bylo vyrovnané. Hned po rozehrávce se po kombinaci dostal ke střele střídající Mori a technickou střelou rozjásal naše fanoušky ukrývající se pod střechou terasy. Za dvě minuty dostal možnost otočit vývoj zápasu, ale nechal vyniknout brankáře hostí. Ten se zaskvěl i po standardní situaci, kdy hned 3 naši hráči nabíhali na skvěle kopnutý centr, ale míč z hlavy našeho střelce Steva sebral skvěle chytající všestudský brankář. Následovalo hluché období, které jsme vyšperkovali pouze několika slibnými pokusy z dálky. Na výsledku se však nic nezměnilo. Pocity z remízy slušné, musíme však přidat v důrazu v soupeřově šestnátce, pokud chceme být úspěšní.

Sokol Sazená – Sokol Dolany 4 : 3 (2 : 1)

Branky: 8. Holeček, 47. a 51. Marek

Do utkání v Sazené jsme jeli s podstatnou částí našich dorostenců. Do branky se postavil Patrik, který ovšem na hřišti z jednoho podstatného důvodu zůstal pouze 30 minut. Od utkání se čekalo, že nás domácí přehrají, neboť v minulosti předváděli technický a kombinační fotbal, opírající se o skvěle hrajícího Jansu. Do utkání jsme vstoupili sice útočně, ale hned první zadní vrátka, která jsme nechali otevřená využili domácí k rychlému brejku a otevření skóre utkání. O pět minut později jsme se ovšem po bleskurychlé kombinaci, následném centru skoro od rohového praporku a přesné hlavičce Píti Holečka prosadili ze vzduchu na 1–1. O pár minut později jsme opět bleskurychle zakombinovali, Broža vyslal krásnou kolmici na Píťu, který ovšem tváří v tvář brankáři selhal. Minutu nato selhal i Mori, který také trefil pouze brankáře. O tom jak je fotbal v tomto neúprosný jsme se přesvědčili ve 20. minutě, kdy David Novák přistoupil laxně k obranným povinnostem a my lovili míč ze sítě. Nutno říci, že na této brance nese krutý podíl Páťa, který střelu z úhlu podcenil. Ve 30. minutě jsme opět zaspali a náš dobře známý praporečník (rozuměj hráč, který běží k praporku místo k brance) Beky běžel sám na Patrika, ten ovšem neměl pro to pochopení a vyběhl mu naproti. Chvíle nerozhodnosti ho stála pár metrů a až za půlkruhem reflexivně vyrazil rukou jeho střelu. Červená a nazdar bazar. Zbytek zápasu dochytal mladý Poušťák. V 10 lidech jsme paradoxně byli lepším týmem. Broža totiž spálil další tutovku, jenže domácí to s disciplínou asi nemají v pořádku, neboť je rozhodčí poslal do 10 také (zakopnutí míče a zbytečný faul 1 + 1 = 2 tzn. kartička tmavě rudá). To, že rozhodčí zápas zvládal jen s velkým vypětím bylo potvrzeno i tím, že poločas ukončil o 4 minuty dříve. Do druhého poločasu jsem nabádal zejména mladší hráče, aby se soustředili pouze na fotbal a vynechali provokace a oplácení. To se částečně podařilo. Navíc vstup do druhého poločasu byl z říše snů. Láďa se totiž po dvou minutách prosadil po další skvostné kombinaci. A za čtyři minuty jsme už vedli, když ze svého leteckého dne vykouzlil Broža penaltu, kterou Láďa proměnil v náš vedoucí gól. Za zmínku pak stojí hráč soupeře s číslem 11. Absolutně nechápu, jak je možné, že obstál bez osobního trestu, neboť chvílemi mi připadalo, že přišel na hřiště pouze s cílem dělat problémy. V každém nestřeženém okamžiku se snažil o dohrávání soubojů bez zjevného důvodu. Přitom fotbalista to je dobrý, prostě nechápu. V 60. minutě oněměla naše střídačka a přítomní fanoušci neuvěřitelným představením Mímy, který si narazil na půlce s Brožou a pak ukázal jak trénujeme v Dolanech mezi kužely. Tak si totiž museli domácí fotbalisté připadat po úchvatném sólu, které ovšem BRANKOU NESKONČILO ! O pět minut později pak prohrál zbytečně Slapňa souboj a Jansa, který si zpracoval míč částečně rukou jej pohotově poslal do horního rohu branky. Já osobně bych ruku nepískal, spíše jsem se podivoval tomu, že si nedokážeme pohlídat jeden jedinej nákop. Za zmínku také stojí pěkná kombinace domácích hráčů,kterým radost překazil neuvěřitelný bojovník Dan Jirásek. Utkání se v této chvíli zvrhlo spíše v zápasnický souboj, ale mladíci na hřišti mi dělali radost, závěrečná branka v naší síti (cca 2 metry ofsajd, což přiznali i někteří domácí hráči) už pak nic neřešila. Když zhodnotím zápas – méně emocí by přátelé neškodilo, ve 4. třídě je to ještě horší. Škoda chyb – zejména v komunikaci, pokolikáté to už říkáme ? Každopádně jsem spokojen zejména v ofenzivní fázi, šance si vytváříme, chce to je doladit koncovku. Soupeř hraje o třídu výše, navíc my jsme nasadili 3/4 sestavy dorostenců. Myslím, že tato příprava dá našim mladíkům hodně zkušeností.