Publikováno 31/03/2013 09:47:10 v kategorii Muži A (1950x přečteno)

Na začátek povinná domácí výhra

Po odložení našeho venkovního zápasu v Chlumíně jsme se představili v prvním mistrovském utkání na domácí půdě proti hostům ze Dřínova.

Utkání po zimní přestávce bývají nevyzpytatelná, soupeři mohou posílit, navíc každý tým je odpočatý a klade velký odpor. Přesto jsme si před zápasem nepřipouštěli nic jiného než výhru. Po podzimních změnách jsme čekali co s námi změna provede. No a výsledek ? Žádný zázrak, povinné body zůstaly doma.

Do utkání jsme vstoupili vlažně, kdy soupeř vybojoval několik míčů a došel si pro faul. Trestný kop však na hranici šestnáctky hosté nevyužili, protože pouze prověřili pevnost sítí za naší brankou. Osmělili jsme se již o několik minut později, kdy po bleskurychlé akci po ose Steve – Kopy – Hrubec, musel hostující brankář vytáhnout pěkný zákrok po střele k levé tyči. Následovalo naše klasické pětiminutové období „zimního spánku“, kdy jsme zbytečnými ztrátami balonů ve středu pole nabízeli hostům zadarmo odpočinek. Markantní byla díra ve středu pole a menší důraz v osobních soubojích. Na vyšší rychlostní stupeň zařadil Píťa, který začal jezdit po pravé straně jak motorová myš. Dřínovský brankář měl pro naše chvilkové trápení pochopení, přihrál Stevovi a tak zkušený player si s nabídnutou šancí poradil suverénně po zemi k pravé tyči – 1:0. Od té doby jsme ovládali dění na hřišti my, jako by z nás nervozita opadla, měli jsme skvostnou desetiminutovku, kdy se na hosty valil útok za útokem – namátkou vybírám akce Píti, Bada či Kopýtka. Velké množství standardních situací, neboť naše kombinace a technickou vyspělost přerušovali hosté pouze za cenu faulů. Je jen škoda, že v některých momentech se bojí hráči vzít odpovědnost na sebe a místo střely se snaží hledat ještě lépe postavené hráče, často v ofsajdu. Tímto se ochuzujeme o další vstřelené góly či alespoň nějaké šance. Ve 38. minutě razantně vstoupil do utkání hlavní rozhodčí, který odpískal nesportovní chování uvnitř dřínovského velkého vápna a my získali nepřímý kop. Ten hosté s vypětím všech sil přežili, ale výsledkem byly podrážděné reakce hostů, kteří těžce tento moment nesli. Ve 42. minutě pak Patrik předvedl dva brilantní zákroky a z brejku uháněli Kopy s Ondrou do rozhozené obrany. Bohužel ani tato akce nezůstala využita. Po další akci se k míči dostal ve vápně Steve, ale protože nerovný terén mu nedovolil zakončit v klidu, zůstal stav utkání po prvním poločase 1:0. Do druhé půle jsme vstoupili po dvou změnách o mnoho lépe. Hned na začátku přišel zbytečný zákrok hostí ve vápně (hra tělem je dovolená, ale pokud je soupeř bez míče, vždy se jedná o faul…). Steve penaltu proměnil a definitivně nás uklidnil. Velký elán, který do hry vnesli střídající Karel Bejdák se Zdendou Doušou se odrážel na naší svižnější hře, velké spoustě šancí, které pohříchu zůstaly neproměněny. Karel se ocitl ve dvou šancích, nedal nebo mu chyběl půlkrok. Steve se pro změnu zastřeloval z dalšího trestného kopu a o decimetry minul. Poté hosté přidali na důrazu, začali více dohrávat souboje. Vždy říkám, že nejúčinnější je míč dávat rychle od nohy, netahat jej příliš dlouho, neboť si můžete být jisti, že vás soupeř zválcuje. K tomu je ale potřeba přidat pohyb hráčů, kteří zrovna míč nemají. Chvílemi mi připadalo, že někteří hráči nechtějí hrát. Naproti tomu je hodně zbytečné, když někdo popadne míč u vlastního vápna, běží s ním přes celé hřiště do rozhozené obrany, nenarazí si s nikým a nikdy a akce skončí v lepším případě faulem soupeře, v horším a častějším případě pak míčem v autu, protože míč uskočí. Je to zbytečné a v soubojích s takovými soupeři i nebezpečné. Mezitím jsme trefili Hrubcem břevno z trestného kopu a viděli červenou kartu číslo 1 po dvou žlutých kartách. Hosté za svojí nedisciplinovanost zaplatili krutě – první kartu dotyčný hráč viděl za svou upovídanost, druhou pak za faul. Penaltu však navrátilec Kája nedal. Utkání se přiostřilo a fauly přibývaly. Podařilo se nám vstřelit i třetí branku – jasně regulérní, bohužel rozhodčí se neodvážil branku uznat, ač hostující nádražák viděl ofsajd hodně zvláštním způsobem. Utkání se přiostřilo ještě více a hosté za své podrážděné chování viděli po zásluze další červenou kartu, neboť si svou frustraci hostující hráč chtěl vybít na Stevovi, který mu ovšem vtipně uhnul a tak se terčem stal jeho vlastní spoluhráč, což jej však natolik rozlítilo, že věnoval Semičovi kontrolní úder hlavou… V závěru se již nic podstatného nestalo, vyhráli jsme 2:0.

Závěrem bych chtěl říci, že to byl soupeř, který byl zralý na to dostat pořádný nářez. Fotbalově jsme jej převyšovali, bohužel nerovný terén a částečně i nesehranost a nerozehranost nám nedovolily lepší výsledek. V soubojích s kvalitnějšími soupeři by nás podobné výpadky mohly mrzet. Chtěl bych pochválit několik hráčů – stabilně kvalitní výkon předvedl Semič, hru oživili Kája se Zdendou. Záblesky své dřívější vynikající formy ukázali Píťa s Ondrou. Kvalitně zahrál Steve. Ostatní neoslnili, ale zároveň ani nic nezkazili. Hlavní je že byla chuť hrát a vyhrát.

Sokol Dolany - Sokol Dřínov 2:0 (1:0)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád, Svoboda, Doubek - Halík D. (46. Bejdák), Hrubant - Holeček P., Vondra, Těšík - Suško, Kopecký (46. Douša)
Branky: 16. a 46. Vondra Rozhodčí: Slavkovský