Publikováno 07/04/2013 11:10:17 v kategorii Muži A (2063x přečteno)

Sedmička je šťastné číslo

Áčko vyjíždělo k našemu neoblíbenému soupeři ze Sazené a vrací se s nečekaným výsledkem.

Stále ještě ne zcela kompletní tým dolanského áčka vyjížděl k nepříjemnému soupeři – Sokolu Sazená. Zápasy s nimi jsou vždy vyrovnané a loni nás oloupil o dva cenné body na domácím hřišti a i v podzimním duelu jsme doma jen remizovali. Utkání bylo navíc okořeněné pikantnostmi – předsedu místního Sokola před časem začal dělat Viktor Křivánek a na hostování je zde náš snajpr Martin „Praporek“ Bečka.

Do utkání jsme vstoupili vlažně, Kuba ztratil míč na polovině hřiště, rychlý protiútok jsme zastavili za cenu faulu, propagační pokus domácího hráče cca z 25 metrů však zamířil hodně nad branku našich fotbalistů. Následovalo chvilkové oťukávání, kdy pojem holomajzna vystihuje nejlépe produkci obou týmů. První se probudil Ondra, když se po individuální akci z levé strany odhodlal ke střele, kterou však obránce na poslední chvíli srazil na roh. Chvíli to vypadalo, že by se mohl začít hrát fotbal, ale to začalo až po naší standardní situaci, po které všichni naši záložníci a útočníci zůstali viset v soupeřově vápně, rychlý brejk po levé straně už už viděli domácí u nabíhajícího osamoceného útočníka, když se vytasil Hes se svým zákrokem a odkopl míč na roh. Budíček zazvonil a začali jsme se více snažit, přesto si neodpustím několik poznámek – kritika je dobrá, ale přestaňte se na hřišti hádat kvůli pitomostem, od toho tam nejsme. To, že se některým hráčům nechce běhat na běhavých postech, to je věc trenéra, aby to viděl a případně zareagoval. Ne pokaždé něco vyjde tak jak chceme. Od 16. minuty existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo, alespoň co se vyložených šancí týče. Během dvou minut jsme dokázali spálit tři vyložené šance, Ondra figuroval ve dvou, Píťa v jedné. Píťa vůbec hrál s velikou chutí a znovu ukazoval své největší přednosti, rychlost a chuť hrát. Negativem byla velká spousta špatně řešených finálních přihrávek, ale na druhou stranu jeho disciplinovaný výkon byl solidním příslibem do dalších zápasů. Stejně jako v minulém utkání nám k otevření skóre pomohl brankář soupeře, kdy Karel Bejdák využil jeho přihrávky a krásně provedeným lobem otevřel skóre utkání. Za minutu pak Ondra nádherně našel Kopýtka a ten prolomil svou střeleckou smůlu posledních dní (ehm ještě o tom bude řeč). O deset minut později šel totiž Kopy naprosto sám na brankáře a nedal. Ondra pro změnu nezvládl finální přihrávku z pravé strany velkého vápna při brejku. Ale přesto jsme do kabiny odcházeli spokojenější. Výsledek 2–0 po poločase byl slušný, navíc i výkon byl z větší míry pozitivní. V poločase jsme vystřídali, kdy Karla Bejdáka nahradil nováček v dolanském dresu Aleš Dohnal, a hned v první minutě se mohl zapsat po krásném pasu Steva do listiny střelců, kličku brankáři zvládl, ale pak branku přestřelil. Vynahradil si to tudíž přihrávkou Stevovi, který s přispěním obránce zvýšil na 3:0 pro nás. Ve 49. minutě pak dvakrát Kopýtko netrefil ve vyložených šancích branku (pravda – jednou zasáhl brankář), aby posléze využil přihrávku domácího beka a zvýšil na 4:0. V 55. minutě pak domácí pozdravili pánaboha v okně, když pumelice z velkého vápna letěla tak 10 metrů nad brankou. O minutu později Kopy uvnitř vápna opět selhal, dalo by se říci zase :D. Za náš chvilkový útlum jsme zaplatili snižující brankou z kategorie výstavních, kdy centr uklidil rybičkou hráč, který se na malém vápně skoro bál… Jenže o pět minut později završil hat-trick Kopýtko (pro zaujatého diváka cosi neuvěřitelného). Pak se hrálo chvíli nahoru dolů. Semič vyhlavičkoval pokus z prázdné branky, na druhé straně pak Kopy nechal vyniknout brankáře, Píťa pak netrefil z dorážky branku. Bouři veselí pak vzbudila exekuce trestného kopu od Steva, který trefil břevno a odražený míč na hranici malého vápna dorazil Kuba Těšík rovněž do břevna. Přesto jsme se radovali pošesté díky Píťovi, který zakončil krásně k tyči krásný křížný pas od Steva, který zejména ve druhém poločase operoval na velkém prostoru. Steve měl pak poslední slovo, kdy po akci střídajícího Davida Nováka, který neproměnil vyloženou šanci, využil špatného výhozu brankáře, zasekávačkou se zbavil dobíhajícího obránce a uzavřel na příjemných 7:1.

Pochválit je nutné celý tým, přesto si neodpustím jednu malou kritiku, která může být prospěšná v zápasech, kdy se vyhraje takovým rozdílem. Velké množství šancí, které jsme vyprodukovali nás v případě zápasu s těžším soupeřem může mrzet, pokud je nedokážeme proměnit. Výsledek je vzhledem k průběhu utkání a zejména k počtu šancí pro domácí možná ještě milosrdný. Mohou přijít zápasy o jedné, dvou šancích, a podobná realizace brankových příležitostí se pak může ukázat jako zbytečný luxus. Ale co je důležité, to jsou tři body. Pojďme postupně dál, bez jakéhokoliv tlaku. Ono se to pak jinak hraje. Nebo ne ?

Sokol Sazená - Sokol Dolany 1:7 (0:2)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád, Svoboda, Doubek - Holeček, Halík D., Vondra, Bejdák (46. Dohnal), Těšík - Suško, Kopecký (79. Novák)
Branky: 21. Bejdák, 22., 49. a 69. Kopecký, 48. a 88. Vondra, 84. Holeček