Publikováno 15/04/2013 18:03:48 v kategorii Muži A (2061x přečteno)

Pomsta byla sladká

Bojovně naladěni a nažhaveni jsme nastupovali k domácímu mistrovskému utkání proti Cítovu. Pamětníci podzimního duelu si určitě vybavují náš marný boj - doslova a do písmene. Martin Semerád tehdy prorokoval domácím "až přijedete k nám, dostanete sedmičku...". Byl blízko.

V nekompletním složení (absence Kuba, Dawson, Píťa) jsme vyběhli k dalšímu domácímu mistrovskému utkání proti Cítovu. Místní Sokol zatím na jaře nehraje v optimální pohodě a body nesbírá. Do utkání jsme vlétli jako uragán a první příležitost nalinkoval Steve Morymu, který ovšem špatně zpracoval míč a šance se nekonala. Naše akce byly taženy zejména po pravé straně, po několika narážečkách se k míči dostal Steve a vybojoval si trestný kop. Ten proklouzl do sítě pod brankářem a vedli jsme 1:0. Nadále jsme pokračovali ve svižném výkonu a po dorážce Ládi Marka jsme přidali druhou branku. Soupeř se omezil na bránění a občasnou kolmici. Jeho akce však končily na dobře organizované obraně a v neposlední řadě i špatně řešenými finálními přihrávkami. Navíc co prošlo zachytil Patrik. Když pak vyučoval Steve z trestňáku potřetí a Aleš Dohnal přidal dorážkou další branku. Ve druhém poločase pak krásnou akcí střídající Filip Müller balonem pod sebe vyzval ke skórování dvojici Karel Bejdák – Steve, ten si po další vtipné narážečce pohrál s brankářem a vstřelil další branku. Další góly vstřelili Kopýtko (dokonce dvě branky abychom byli přesní) a Karel Bejdák. V utkání jsme také jednu branku obdrželi, když se dalekonosným centrem trefil hostující záložník na chlup přesně. Patrik podklouzl na špatném terénu a na přesný míč nedosáhl. V utkání ještě mohl skórovat Láda Marek, který svůj samostatný únik řešil lobem, který ovšem spadl nad branku hostí. Také se do listiny mohl zapsat Perdy, jenže míč dostal po brejku moc pod sebe a levou nohou nedokázal zamířit přesně. Takže když to vše shrneme, obrana pracovala na jedničku, záloha na jedna mínus, přece jen se tam objevilo pár kazů, útok pracoval také na jedna minus, protože měli kluci vstřelit o dvě branky více :). Přesto na fotbal se dalo ve většině zápasu koukat, stále platí to co jsme říkali minule, pořád je potřeba zlepšit komunikaci na hřišti. Náš styl hry je více ofenzivní a je strašně jednoduché se zapomenout.

Teď je potřeba se důkladně připravit na další zápas. A hlavně, vše bez stresů, hádek a řvaní. To v minulých dvou zápasech fungovalo a jak vidíme, stačí to na pár vstřelených branek. Je jasné, že se pokaždé ne všechno povede, ale zlepšovat se může každý tím, že bude pracovat na tréninku a tím získá sebevědomí do dalších zápasů. Tak pojďme pracovat společně na všech těchto věcech a fotbal si užijeme.

Sokol Dolany - Sokol Cítov 8:1 (4:0)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád, Svoboda, Doubek - Dohnal (77. Novák), Bejdák, Vondra, Suško, Moravec (46. Dobš) - Marek (52. Müller), Kopecký
Branky: Vondra 3, Kopecký 2, Dohnal, Marek, Bejdák