Mladé pušky pálily ostrými

05/05/2013 09:27:37

1951x Přečteno

Mladé pušky pálily ostrými
K těžkému zápasu do Horních Beřkovic odjíždělo naše áčko. Zápasy s místními fotbalisty jsou vždy bojovné, plné emocí, ale zejména plné kvalitního fotbalu. Jak jsme se s tím popasovali ?

Úvod zápasu nám poměrně vyšel, dobře jsme pokrývali střed hřiště, kde tentokrát operoval Bróža, Steve a Dawson a díky tomu jsme získávali míče, které jsme kolmými přihrávkami posílali dopředu. Již v první minutě jsme měli náznak gólovky, kdy po vybojovaném míči Bróžou přišla kolmice na Kopýtka, který ještě posunul na Filipa a ten v tísni zamířil těsně vedle branky. Akce byla rychlá a přechod do útoku zafungoval přesně jak jsme si plánovali před samotným zápasem. Již za pár minut přišla narážečka se Stevem, jehož oblouček za obranu na poslední chvíli řešil stoper domácích. Na co jsem zapomenul byly naše kraje. Na pravé straně doslova létal Píťa, který si přivezl do Beřkovic konečně dobrou formu. Jeho výkony mají stoupající tendenci a už ve Chlumíně nepředvedl špatné momenty. Jeho projektil letěl těsně nad branku po akci, která byla rychlá a provedení ještě lepší. Jenže po pěkném a svižném úvodu, který nás začal naplňovat optimismem, přišla sprcha. Bádě zaspal po vysunutí soupeřova útočníka, ten předložil na malé vápno a Páťa první střelu zblízka vychytal. Bohužel už ne dorážku, která znamenala domácí vedení 1:0. Naštěstí se naši kluci dokázali otřepat a už o tři minuty později bylo vyrovnáno. Po faulu na aktivního Píťu kopal Steve trestný kop z pravé strany velkého čtverce. Míč byl hodně nepříjemný, brankář vyrazil před sebe a největší důraz uplatnil v koncovce narozeniny slavící Filip Müller. Všechno nejlepší. Pak nastaly dvě skvostné chvíle Píti Holečka, ten nejprve po prostrčení Steva přestřeluje branku. Lob chytrý, bohužel o něco výše než by bylo zdrávo, potom po kolmici Martina přinutil k výbornému zákroku brankáře domácích borců. Když se zmíním o nich, předvedli v prvním poločase rychlý svižný a technický fotbal. Zrazovala je finální přihrávka, popřípadě naštěstí zpomalení či vysoký centr, který Patrik v brance spolehlivě jistil. Těsně před koncem poločasu ještě kopal trestný kop Steve, který těsně přestřelil. S tím se šlo do kabin. My s pocitem dobře odvedené práce, potěšitelná pro nás byla dobrá hra, k čemuž přispěli i dobře hrající domácí, čímž se potvrdila pravda, že své nejlepší zápasy hrajeme proti týmům, které hrají fotbal a chtějí ho hrát. Druhý poločas jsme začali standardní situací, ze které se dorážkou prosadil Bróža a stal se tak druhou mladou puškou, která v zápase psala gólový účet. Když to počítám, je to jeho třetí branka ve třetím zápase po sobě. Celkově tento týden načal čtvrtou desítku branek v dolanských týmech – dorostu, áčku a béčku. Komplikace nastaly v 65. minutě, kdy se nechal vyloučit Steve po dvou žlutých faulech. V tu chvíli bylo jasné, že je potřeba zápas ubojovat do konce. Podařilo se nám to i přes spoustu nervů, které nám způsobil například Kopýtko, který postupoval sám na brankáře domácích, ale těsně minul. V dramatickém závěru ještě domácí spálili dvě tutovky, kdy přestřelili naši branku. Ale do konce utkání se nic nestalo.

Pokud to shrneme, za bojovnost, nasazení a počet šancí jsme si výhru zasloužili. Vyzdvihnout chci výkon našich dorostenců, kteří jsou platnými členy našeho týmu. Uvážíme-li, že na hřišti v závěru utkání našeho áčka byli 4 dorostenci, nemusíme se o budoucnost dolanského fotbalu bát. Nyní nepodceňme utkání s Vraňany. Víme dobře, co podcenění soupeřů v minulosti znamenalo. Takže pojďme pracovat a připravit se na další bitvu.

Slovan Horní Beřkovice - Sokol Dolany 1:2 (1:1)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád, Bejdák, Doubek - Halík (61. Těšík), Brožek - Holeček, Vondra, Dohnal - Kopecký (88. Jirásek), Müller
Branky: 15. Müller, 55. Brožek ČK: 65. Vondra