Publikováno 12/05/2013 09:37:48 v kategorii Muži A (2018x přečteno)

Festival za 3 body

Proč festival ? Tak předně bychom měli mluvit o festivalu neproměněných šancí našich hráčů. To co se dělo na hřišti se totiž jen tak nevidí. Naše áčko si zahrálo v zápase proti Vraňanům.

Do zápasu jsme vstoupili s oslabeným týmem – Hes nastoupil se zraněným svalem, Kuba Těšík s nakopnutým kotníkem, dále chyběl Dawson, Patrik a především Steve. Komplikace to byla, ale vzhledem k tomu, že hrajeme poslední zápasy relativně v klidu bez nějakého tlaku, tak jsme se těšili, jak si s tím naši borci poradí.

Utkání bylo po většinu času stejné, bušení do obrany soupeře, neproměňování šancí. Kopali jsme hned v úvodu penaltu. Míč si vzal Honza Brožek, ovšem svůj střelecký účet v dolanském áčku nerozšířil. Velkým problém se stal klid v koncovce, přehršel šancí od Filipa Müllera, Kopýtka a dalších, to vše by se dalo říci, že byla voda na mlýn bojujících hostů. Ti předvedli několikrát rychlý přechod do útoku a pozlobili naši obranu. Nesmím zapomenout ani na dárky našich obránců (Hes, Semič) soupeřovým útočníkům. Jednou zvonila spojnice naší branky, kterou střežil spolehlivě Jirka Nejedlý. Naše hra nebyla špatná, ale v momentě rychlého přechodu do útoku jsme akce často zpomalili, nechali obranu vrátit a proti 8 lidem to bylo těžké. Když už jsme se ke koncovce dostali, třeba i na malém vápně, tak jsme stříleli veverky či dokonce tenisové kurty v přilehlé oblasti. Do druhého poločasu vystřídal zraněného Hese Dan Jirásek. Hned v úvodu jsme měli dvě velké šance – jednu měl Ondra, druhou měl Filip. Při ojedinělém protiútoku nastalo první varování, které hasil vyběhnutím na poslední chvíli Jirka. Potom spálil šanci Broža po rohovém kopu, kdy hlavou z malého vápna minul branku. Přišel trest. Hostující útočník se uvolnil na hranici ofsajdu, vystřelil do Jirky, ten ovšem na mokrém terénu souboj dohrál a došlo ke střetu. Penaltu nařízenou za tento zákrok hosté proměnili a po 63 minutách překvapivě vedli. Ono se totiž potvrdilo staré známé – nedáš dostaneš. K obratu zavelel Karel Bejdák, který svou neúnavnou bojovností strhl ostatní k přepnutí na vyšší obrátky. Nejprve hlavou vyrovnal. Posléze se ukázal mladíček Dan Jirásek, který po pravé straně utekl, u brankové čáry nasadil hostujícímu obránci jesle (kde se to v něm vzalo ?), aby poslal centr na našeho osamoceného útočníka, ten nejprve nechal vyniknout brankáře, dorážku ze skluzu střídající Dave Novák usměrnil do tyče a s dorážkou se už nemazlil Broža, který otočil na 2:1. V tu chvíli bylo jasné, že utkání nepustíme, naopak nás bylo plné hřiště a Karel Bejdák opepřil svůj výkon další brankou. Tentokrát střílel uvnitř vápna – a přesně. Nepočítám spálené šance, které jsme do té doby měli, bylo jich totiž hrozně moc (Kopýtko, Filip, Píťa), přesto nejde vytknout nikomu pracovitost a bojovnost – žel až po obdržené brance. V závěru ještě přidal čtvrtou branku s chutí hrající Dave Novák, který využil individuální práce Broži a pohodlně vsítil svůj první letošní gól za áčko. Doufám, že to bude povzbuzení do jeho další práce. Málokdo dává fotbalu tolik co on, je jen na něm, jak se prosadí dál.

Hodnocení je jednoduché, splnili jsme povinnost, i když to nebylo jednoduché, soupeři bych chtěl poděkovat za korektní vedení utkání, bylo vidět, že se snaží hrát fotbal a ne někoho pokopat, jak to občas v podobných zápasech bývá. Naším úkolem je se pořádně připravit a zmobilizovat na další utkání. Nebude to jednoduché, zvláště při našich problémech s marodkou. Pochválit bych chtěl ještě všechny aktéry utkání, ať už v základní sestavě nebo střídající. Každý z nich projevil dost vůle k tomu, aby se utkání vyhrálo. Ne každý může být se svým výkonem spokojen, ale v závěru se ukázalo, že nám jde o společný cíl – vyhrát, urvat to.

Sokol Dolany - AFK Vraňany 4:1 (0:0)
Sokol Dolany: Nejedlý - Semerád, Svoboda (46. Jirásek), Doubek - Těšík (74. Novák), Brožek - Holeček, Bejdák, Suško - Müller, Kopecký
Branky: 68. a 78. Bejdák, 74. Brožek, 85. Novák Rozhodčí: Jahoda