Ze Zálezlic s plným počtem bodů

19/05/2013 08:46:34

Ze Zálezlic s plným počtem bodů
Do Zálezlic rádi nejezdíme. Místní skoro nepřátelské prostředí nám prostě nepřeje. Pozitivem byl výborný trávník, sice trochu tvrdší povrch, ale rovný. Popasovali jsme se s nelehkou úlohou dobře.

Utkání zahájila trojice delegovaných rozhodčích. Opět jsme poslouchali hlášky typu „doma si to pošetřej přes rozhodčího a u nás máme vždycky tři“, chtěl bych domácím vzkázat, že to oni vždy píšou do zápisů o utkání hlášky typu „Dolany jsou rasistický oddíl, nezvládnuté pořadatelské služby apod.“ s tímto přístupem tudíž bude každý zápas s nimi brán jako rizikový. Navíc v našem domácím zápase pokud si vzpomínám jsme také měli tři rozhodčí a nikdo z nás se tomu nedivil. To je na vysvětlenou. Utkání samotné jsme zahájili vlažně, chyběl důraz v osobních soubojích a někteří borci se dokonce snažili soubojům vyhýbat. Pokud budeme mluvit o šancích, tak tu první si vytvořili domácí, když Dawson vyslal projektil na Patrika, ovšem naštěstí doprostřed branky. Na tu správnou branku vystřelil Dawson o chvíli později a jeho střelu vyrazil brankář na roh. Ve 14. minutě jsme se už radovali, protože bleskurychlý protiútok potáhl Kopýtko do vápna, předložil Kubovi, který se zbavil rychle obránce a levačkou lehce přehodil brankáře – 0:1. O pět minut později šel Kopec sám na brankáře, ale zbrkle vystřelil vedle. Domácí hrozili z nepříjemných standardních situacích, se kterými máme v některých zápasech problémy, ale branku střežil Páťa a spolehlivě chytal. Ve 24. minutě šel Píťa opět sám na brankáře, mohl vystřelit, ale celou akci zbrzdil a nakonec i špatně přihrál. Myslím si, že lepší bylo v tuto chvíli akci zakončit nebo přihrát, když byl Píťa v pohybu. Přihrávky ve stoje jsou to nejhorší, co se může při rychlém brejku stát. V utkání se začalo trochu jiskřit, což mělo příčinu v našem oblíbeném hráči č. 16, který z nějakého mně neznámému důvodu dokonce nosí i kapitánskou pásku. Představení první – zbytečný zákrok na Martina, který vše okořenil hláškou „…až nebudu moci jít do práce, tak budu dělat co ? „. Prošlápnutí kotníku mimo odehraný balón dalo tušit, že se ještě dočkáme od domácího komedianta velkých věcí. Toto ještě bylo výborně pískajícím rozhodčím Blahoutem oceněno kartonkem žluté barvy. Zrovna když jsem Kláře na střídačce říkal, že podle mého názoru ten zápas domácí nedohrají v 11, došlo k mně naprosto nepochopitelné situaci. Dvě minuty po žluté kartě domácí kapitán (pořád nechápu proč tu pásku má !), po faulu, který na něj byl odpískán, plivl na Aleše, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího, a ten neměl jinou možnost než pana problematického vyloučit. Zajímavé je, že domácí se od té chvíle začali soustředit na fotbal a ten se skutečně na hřišti začal hrát. Ještě zajímavější je, že domácí své oslabení nějak nevnímali a v době, kdy byl Karel ošetřován za čarou se jim po standardní situaci podařilo vyrovnat. Poločas tak skončil 1:1 ač ještě Kuba šel sám na brankáře, ale branku nevstřelil.

Druhý poločas jsme zahájili lépe než skončili ten první, Kopýtko šel znovu sám na brankáře, naznačil mu kličku, ale nakonec mu balon utekl a nezakončil. O minutu později pak znovu Kopýtko už zachoval chladnou hlavu a procedil míč po zemi do branky a znovu nás poslal do vedení. Dawson to okomentoval slovy – „dáme ještě pět a jedeme domů“. Šance na to byly – Píťa s Ládou mohli přidat další branku ale odmítli se zapsat do listiny střelců. Naproti tomu znovu Láda po další kolmici vyzrál na ofsajdovou past domácích, postupoval sám a brankář jako poslední instance jej zastavil mimo vápno faulem. I tady rozhodčí neměl jinou možnost než brankáře vyloučit. Ten se omluvil za tento zákrok, jenže pravidla neumožňují jiné rozhodnutí. Budiž mu to ale připsáno ke cti. O 4 minuty později už proti devíti hráčům se Láda prosadil, když brankáři nasadil blafák a pohodlně míč dovezl do sítě. O pár minut později pak zacílil po bleskurychlé kombinaci do šibenice domácí obránce a my mohli vystřídat i do práce spěchajícího Patrika. Svou premiéru v dolanském áčku v mistrovském utkání si tak odbyl mladý Honza Nejedlý. Hned po třech minutách musel řešit výběhem rychlou akci domácích, neboť naše záložní řada pod dojmem převahy o dva hráče už neplnila důsledně své obranné povinnosti. Další zákrok měl pak Honza při trestném kopu, třetí zákrok pak opět po výborném čtení hry. To o co jsme si koledovali, ale pak stejně přišlo. Zákrok Karla Bejdáka byl posouzen jako penaltový. Honza sice penaltu vystihl, ovšem vyrazil míč zrovna směrem, kam nabíhal útočník a ten se z dorážky nemýlil. Tak také zápas skončil. Ještě před tím musím zmínit dva pokusy Píti, jeden – střela šla hodně mimo, druhý – centr skončil na břevně. Z toho vyplývá, že Píťa musí centrovat, aby to bylo pro soupeře nebezpečné.

Závěrem bych chtěl pochválit za výkon Dawsona, který předvedl výborný výkon, dále pak Ládu za velkou extrémní bojovnost, Píťu za jeho neutuchající elán, který do hry vnesl zhruba od 20. minuty, výborný výkon předvedl Aleš. Stranou nechám Honzu Nejedlého, který dokázal, že je s ním možné počítat jako s alternativou do budoucna. Nyní se připravíme na zápas ve Všestudech. Nebude to nic lehkého, ale při troše štěstí můžeme domácím oplatit podzimní porážku. Je tomu však potřeba jít naproti poctivostí na tréninku a prací na hřišti v samotném zápase.

Sokol Zálezlice - Sokol Dolany A 2:4 (1:1)
Sokol Dolany A: Mareš (69. Nejedlý Jan) - Dohnal, Bejdák, Semerád - Suško, Halík D. - Těšík, Vondra, Holeček - Marek (65. Douša), Kopecký (72. Moravec)
Branky: 14. Těšík, 52. Kopecký, 64. Marek, 69. vlastní Rozhodčí: Blahout - Fuchs, Driml