Publikováno 14/10/2008 14:20:11 v kategorii Muži A (3381x přečteno)

Koncert "nejen" pana Vondry

Koncert
Nedělní utkání s týmem Obříství potvrdilo, že když se u fotbalu i běhá, tak to není zase tak špatná podívaná.

Nemá asi cenu popisovat detailně průběh utkání, jelikož by to bylo jen o Dolanských borcích. Soupeře jsme takřka k ničemu zásadnímu nepustily, takže by příběh byl trošičku monotóní. Ihned od začátku byla jasná papírová převaha vidět i na trávníku. Dobře poskládaný tým naším trenérem splnil své povinnosti bezezbytku a prokázal, že jsou-li hráči schopni (nebo snad ochotni?) i běhat, tak to musí potěšit i přihlížející obecenstvo. Pár věcí bych chtěl jen říct ke konkrétním osobám. Nejprve Tomáš Vilím. Po minulém zápase, kdy došlo k lehkému (opakuji „lehkému“)tření nejen mezi trenérem, ale i mužstvem s Tomášem (konkrétní být nechci, mělo by to zůstat v kabině), dostal tento hráč důvěru trenéra od začátku utkání a musím říct, že odvedl takřka dokonalou práci. Jedinou skrvnkou zůstala neproměněná penalta z 56 min. utkání, ale zase taková tragédie to nebyla. A to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je, že v té chvíli byl už stav 3:0 pro domácí a tím druhým důvodem (podstatně důležitějším pro tým) je, že Dolanská squadra snad konečně nalezla toho správného exekutora pokutových kopů. A to v podobě L. Malíka, který se z této značky nemílil a zvyšoval stav v 82. minutě na 5:0. Dalším takovým hráčem, který stojí za zmínku je Tomáš Březovský. A to sice hlavně díky krásnému lobu přes brankáře, kterým nejen rozzářil své spoluhráče, ale hlavně nakrmil oko hladového diváka. Tímto pěkným kouskem otevřel ve 30 min. utkání skore. 1:0. No a konečně se dostávám k hrdinovi dne, panu „dokonalém“ Honzovi Vondrovi. Není to sice pro nikoho žádné překvapení, že zrovna tento hráč nasázel soupeři 3 branky. Ale chci vyzdvihnout hlavně jeho přehled na hřišti, chladnokrevnost při zakončení a dokonalost jeho přihrávek. Troufnu si tvrdit, že nikdo jiný z týmu nemá takový dar (či umění), s kterou pan „Dokonalý“ čte hru. Jeho bravurní technika dohání soupeře až k zoufalství a leckdy až k tvrdým faulům na něj. Díky Honzo, že mám ještě možnost na svá stará kolena si vedle tebe zahrát. Nechci samozřejmě na nikoho zapomenout, ale seděl bych tu až do příštího utkání, kdybych chválil každého zvlášť. Proto už jen okrajově. Z mého pohledu se svojí bojovností a neustálým pohybem zasadil o tak snadnou výhru také Daneček Djurevski. Zrovna tak svým technickým uměním přispěl k snadné výhře i náš veterán Ludva Király.

Závěrem snad je nutno jen dodat, aby se nám konečně takto dařilo i nadále a svým výkonem navázali i v dalších utkáních. Snad chceme víc, než se jen plácat uprostřed tabulky, ne?

Statistika: Dolany: Malík, Březovský, Semerád, Vilím, Svoboda, Holeček (82. min. Mařík), Doležálek (73. min. Vlasák), Halík, Djurevski (58. min. Douša), Vondra, Király. ŽK: Semerád, Halík Branky: 30. Březovský, 44.,53.,60. Vondra, 82. Malík (P), 87. Vilím

Autor článku: Jan Doležálek