Remíza ve Všestudech

27/05/2013 13:05:47

2006x Přečteno

Remíza ve Všestudech
Naše áčko v notně prořídlé sestavě vyrazilo do Všestud, kde se utkal druhý tým se třetím.

Jobovky přicházejí během týdne jedna za druhou. Na zápas nejde trenér König, přípravu tak vedu já. Ač jsme si řekli, že je absolutně nutné přijít na trénink, sešel se nás opět tristní počet. Jo chlapci nevím s čím jste do sezóny šli, ale tento přístup některých z nás nedokážu pochopit.

Do zápasu jsme postavili to momentálně nejlepší co v našem torzu zbylo. Doplněno o uzdraveného Hese, který podle mého názoru předvedl nejlepší výkon v Dolanech v této sezóně. Ono tak nějak nebylo totiž z čeho vybírat, na lavičce totiž bylo málo na výběr. S Klárou (té patří velký dík) jsme během týdne obtelefonovávali hráče a žádná sláva to nebyla. Navíc riziko, že v zápase někdo odejde (Hes po zranění dlouho nehrál, Kuba s nakopnutým kotníkem pořád hazarduje vážnější komplikace atd. atd.), bylo velké. Na střídačce tudíž já, pak Svojsa a mladej Poušťák. Bylo hodně z čeho vybírat co ? Na zápas jsem se pokusil vytvořit pozitivní a bojovnou atmosféru. Výsledkem byl výborný výkon, za který se nemůžeme stydět. První poločas jsme odehráli ve výborném tempu, soupeř se snažil hrát jednoduše, ale naše obrana zachytávala útoky včas a přenášela rychle míč dopředu, kde operoval Kopýtko s Ondrou. Právě ten měl na noze první branku, když po perfektním uvolnění postupoval sám na branku, ale míč trefil nártem vedle branky. Potom se jednou zastřelovali Kopýtko s Bróžou, dvakrát pak Steve, ale vždy narazili na výborně chytajícího brankáře domácích. Ti byli naší útočnou hrou zaskočeni. Doma nemohli hrát zanďoura jako v podzimním duelu u nás. Dřeli jsme a dřeli, ale výsledkem prvního poločasu byl bezbrankový stav. Do druhého poločasu jsme vstoupili obdobně, měli jsme jeden náznak šance, když udeřilo na druhé straně. Trestný kop kopl domácí hráč fantasticky a Patrik se natahoval marně. To byla střela jako z děla. Nevzdávali jsme se, i když jsme museli poprvé vynuceně střídat. Kopýtkovi sval nevydržel a při marodce kterou momentálně máme, prostě útočníka nemáme. Bojovali jsme, ale první branka a naše více otevřená hra vyhovovala brejkovým situacím domácích. Patrik zabránil vyložené šanci domácí pak stříleli těsně vedle, ale to bylo vše. My ještě více dřeli a dřeli a za svoji píli jsme byli odměněni vyrovnávací brankou. Standardní situaci rozehrál Ondra, obránci domácích srazili vlastního brankáře, my pokračovali ve hře a do prázdné branky jsme vsítili vyrovnávací gól. Předcházela mu i vtipná hlavička Svojsy, který mířil do středu branky a trefil tyč (jeho slova), aby posléze Broža poslal před branku Stevovi a bylo to. Rozhodně se nejednalo o faul na brankáře, o čem nejsem přesvědčen je ofsajdová pozice, kterou ale měl na starosti asistent rozhodčího z domácích řad. Gesto fair-play, kterým se domácí oháněli také nebylo na místě, neboť sami fair-play neuznávali ve chvíli, kdy naši dva hráči leželi na hřišti. Výsledek tudíž zasloužený a ukázalo se zase jednou, jak je fotbal spravedlivý – domácí od stavu 1–0 zdržovali, fair-play vracení míče pro ně bylo kopnout ho k našemu vápnu a napadat, což vtipně okomentoval Badík, kterého pak rozesmál i rozhodčí žlutou kartou. Abych nejitřil vášně – utkání výborné úrovně, ze kterého můžeme mít dobrý pocit – takto odehrát v sezoně všechna utkání, myslím tím nasazení po celých 90 minut, byla naše bodová bilance úplně jiná. Stranou také nechám výkon rozhodčího, který předvedl svůj standardní výkon, který nás nepřekvapil. Co je hloupé z naší strany byly zbytečné karty za řečnění. Musíme na tom pracovat, abychom se pak nemuseli strachovat o to, že někdo dostane po dalším faulu žlutou kartu a tudíž oslabí tým. Takže chlapci – všichni jste si hrábli do dna sil a díky za výkon, který určitě nebyl na hranici našich možností, ale víme že máme v sobě morál, který jsme v některých dřívějších zápasech nenašli.

Viktoria Všestudy - Sokol Dolany 1:1 (0:0)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád, Svoboda, Doubek (80. Svojsík) - Brožek, Halík D. - Těšík, Vondra, Holeček - Suško, Kopecký (72. Moravec)
Branky: 88. Vondra Rozhodčí: Šnýdr