Publikováno 27/05/2013 14:37:24 v kategorii Muži A (1913x přečteno)

Kanonáda číslo 2

Naše rezerva hrála doma s rezervou Čechie. Podzimní hořkou porážku 1-2 jsme odčinili výborným výkonem a kanonádou.

Do utkání jsme zařadili dva a půl navrátilce a jednoho nováčka. Plus staří známí, plus mínus výborná sestava mladých fotbalistů plus mix zkušenějších borců a borečků. Navíc v brance se zalíbilo mladýmu Poušťákovi, který se minulé kolo zaskvěl vychytanou nulou proti poločas hrajícím Veltrusům. Ke změně došlo v obraně, kde Semiče nahradil Ondra a vykartovaného Pokyho Kendy. Nebo obráceně, ono to bylo v podstatě jedno, protože nelze nikomu v tomto zápase vytknout nic. Utkání jsme začali náporem, výbornou práci odváděli naši krajní beci – jak Dan tak nováček Betyna nepustili soupeře do kloudné akce. K těm se totiž hosté dostávali sporadicky, přijeli totiž oslabeni o jednoho hráče v poli (zima, déšť atd.). No výsledkem byla rychlá branka navrátilce Danečka, který otevřel pohotově skóre utkání. Nadále se snažil a snažil a bylo vidět, že i přes herní výpadek má týmu co dát. Vynikající výkon podala naše mladá záloha, která se společně s dalšími dorostenci nesla na vlně euforie. Ta proměna byla vidět zejména na Brožovi, kterého zpráva o postupu našich dorostenců evidentně motivovala a vůbec nebylo znát, že má v nohách dva zápasy ze soboty. Když k tomu připočtu vynikající výkon Ondry na postu stopera. Výborný výkon Poušťáka, který vychytal šance, pokud k nim došlo. Mohl bych takto pokračovat do nekonečna, ale raději popíšu další průběh. Po několika výborných akcích, které nebyly dotaženy do konce se trefil pohotově k tyči Steve a bylo rozhodnuto. Co se týká dalšího průběhu zápasu, vystřídali jsme Steva za Moriho, který se okamžitě zapojil do kombinací. Třetí branku vsítil právě on, když po bleskurychlé akci vypálil jedovku k pravé tyči. Jenže k našemu úžasu brankář (normálně záložník) skočil nohama po míči a tudíž míč nechytl. Za chvíli pak předvedl výborný kousek Zdenda, který svůj výborný výkon korunoval parádním gólem, kdy přehodil obranu i s brankářem. Sám se přiznám, že jsem si myslel, že míč skončí nad brankou, ale ocitl se v síti. Branku vstřelil z postu levého beka i Betyna, který vypálil krásně k levé tyči. No co říci závěrem ? Perfektní výkon, který měl za rozhodnutého stavu svoje vady – hodně jste hráli na sebe, což je obrovská škoda. Líbili se mi mladíci, včetně Huntelaara, který naskočil na závěrečných 30 minut a nezklamal, ač se rozjížděl pomaleji než ostatní. Vzhledem k počasí atd. to bylo pochopitelné. Čím více podobných zkušeností pak hráči načerpají, tím lépe do příště.

Sokol Dolany B - Čechie Kralupy B 5:0 (2:0)
Sokol Dolany B: Nejedlý Jan 8 - Jirásek 8, Suško 8, König 8, Soukup 8 - Brožek 8, Vondra 8 (46. Morávek 8)- Novák 8 (60. Jindřich J. 8), Djurevski 8, Douša 8 - Marek 8
Branky: 12. Djurevski, 25. Vondra, 54. Morávek, 69. Douša, 74. Soukup Rozhodčí: Pixa