Publikováno 05/08/2013 11:12:07 v kategorii Muži A (2120x přečteno)

V Počaplech nerozhodně

Druhé přípravné utkání jsme sehráli v krásném areálu v Horních Počaplech s místními fotbalisty. Jak utkání probíhalo ?

V utkání jsme sice postrádali celkem 6 hráčů základního kádru, přesto jsme si však dokázali vypomoci hráči rezervy a dorostu, který se zrovna ten den vrátil ze soustředění a tudíž z plné přípravy. Díky orientačnímu smyslu některých se začalo o 15 minut později oproti plánovanému začátku, což však vzhledem k vražednému vedru nebylo na škodu. Domácí do utkání doslova vlétli, chyby se našly zejména v pokrývání hráčů ze stran, kde chyběl větší důraz. Po zhruba pěti minutách jsme převzali otěže utkání my. Nejprve po rychlé narážečce střílel Špíca vedle, aby potom Kopyho střela zůstala zblokována na hradbě těl před ním. Po deseti minutách jsme se poprvé chytali za hlavu, Láda dostal krásnou kolmici do běhu a svůj samostatný únik zakončil do tyče (poprvé se ozvalo na střídačce obligátní KAFE). O minutku později přetáhl výborně bojující Betyna centr na Ládu. Domácí se omezili na rychle rozehrávané standardní situace či nabíhané auty. S tím jsme měli trochu problémy, ale poté co jsme přežili nebezpečnou standardku (Martin nemůže mít na sobě dva nabíhající hráče – je to o komunikaci a správném přebírání), tak jsme poprvé vystřídali. Do hry šla dvojice Perdy a Daneček. Ve 30. a 33. minutě jsme měli dvě tutovky, nejprve Kopýtko střílel cca metr vedle, po narážečce se Stevem se pak skvěle uvolnil Betyna a jeho křížná střela branku bohužel také těsně netrefila. Ve 37. minutě nám zatrnulo, když Semič lehkovážně zkazil před vlastním vápnem přihrávku, ale naštěstí se nic nestalo. O chvilku později už jsme se konečně dočkali branky, nevěřil jsem vlastním očím, ale Kopýtko zacílil stoprocentně přesně po zemi k levé tyči domácí branky – 0:1. Co je to platné, že jsme vydřeli úvodní branku, když hned po minutě jsme pustili nákop za obranu a bylo srovnáno. Už za další dvě minuty však měl Kopýtko další tutovku, jenže tentokrát skončil míč na obličeji domácího brankáře. Přiznám se že mi bylo po té pumelici domácího gólmana líto, protože takovou pecku z pár kroků bych chytit nechtěl. Do druhého poločasu jsme šli s cílem znovu hrát fotbal po zemi, zkusit narážečku a především být efektivnější v koncovce. Že to jde ukázala 48. minuta, kdy jsme sice vstřelili branku, ale domácí pomezní byl proti a zvedl praporek. Do branky se za chvilku postavil i mladší Poušťák, který se do branky postavil po soustředění dorostu a rozhodně nezklamal. Následovala dvacetiminutovka neproměněných šancí, doslova vražd (namátkou Kopýtko, dvakrát Zdenda, Láda či Steve, který se zastřeloval z dálky dvakrát během minuty a přinutil domácího brankáře k neskutečným zákrokům), abychom se pak konečně po narážečce dočkali. Špíca svůj blafák úspěšně dokončil. To vše bylo v 79. minutě a už jsme čekali, že bychom mohli náskok udržet či dokonce zvýšit. Po dvou gólovkách domácích, kdy nás podržel Honza Poušťák Nejedlý v brance výběhem či zákroky na lajně jsme opět propustili nákop za obranu. Domácí hráč to udělal ve vápně exkluzivně a ač se štěstím tak vyrovnal. Nekomentuju posléze další dvě neproměněné šance, neboť Kendymu na lavičce už docházel slovník.

Takže shrnu to asi tak, že výkon to byl slušný, ale budeme muset přidat v agresivitě – zejména v soupeřově pokutovém území a zejména být efektivnější v koncovce.

Sokol Horní Počaply - Sokol Dolany 2:2 (1:1)
Sokol Dolany: Nejedlý Jiří (48. Nejedlý Jan) - Semerád, Svoboda, Bečka - Halík D., Vondra - Soukup, Špička, Holeček P. - Marek, Kopecký (průběžně střídali Djurevski, Dobš, Novák, Douša, Kotoun)
Branky: 40. Kopecký, 78. Špička Rozhodčí: Princ