Publikováno 23/10/2008 16:47:00 v kategorii Muži A (2982x přečteno)

Krásné góly - horší výkon.

Krásné počasí a na hodinkách 5 minut do výkopu den jako stvořený pro fotbal. Dolanští fandové dorazili a očekávají tři body. Hráči taky vědí, že nic jiného než tři body nepřichází v úvahu.

Rozhodčí zapíská a jde se na to, začátek je oboustranně opatrný, ale již první přihrávky ze strany našeho týmu ukazují že vše není ok. Jsme o krok pomalejší a nepřesnost přihrávek nás dostávají pod mírný tlak. Soupeř se snaží využívat křídelní hru a tlačí se do našeho vápna. Naštěstí také kazí dost přihrávek a tak většina akcí končí rohem či odkopem od naší brány. Vprostřed hrající Bejdák je jeden z mála, který se snaží o kombinaci a prakticky je jeden z nejlepších na hřišti. Nebojí se jeden na jednoho a vysílá útočníky do nebezpečných situací. Rychlonohý Djurevsky utíká soupeři po levé straně a podél brankaře střílí první gól zápasu. Uklidnění na naše kopačky to však nepřináší. Soupeř prochází středem hřiště a otvírá se mu volná cesta do velkého vápna, stoper Svoboda musí vyběhnout, je překonán a soupeř posílá přesnou přihrávku do vápna na nabíhajícího spoluhráče, ten se sám před Malíkem nemýlí, vyrovnáno 1:1. O chvilku později útočník Vilím netrefuje ideálně balón hlavou a posílá ho osamocen mimo bránu soupeře. Jsme nepatrně lepší a další gól na sebe nenechá dlouho čekat. Centr z levé strany hřiště padá na soupeřovu penaltu, obsazený Bejdák se zbavuje hráče a rybičkou umísťuje balón hlavou k pravé tyčce brány, krásná akce krásný gól. Je pár minut do poločasu a my čekáme na konec poločasu, dohrát v klidu bez inkasování je náš cíl. Soupeř v tlaku jen odkopává balón na naší branku, ten však šťastně směřuje k nabíhajícímu hráči. Předstoper Halik musí jednat nemá jinou šanci, než hlavou poslat míč nad naší bránu. Jeho hlava však letí na břevno a Malík uklízí balón na roh. Tím končí první poločas a jde se do kabin, pokyny v kabině jsou jasné, zlepšit pohyb a přihrávku. Druhá půle nezačíná dle našich představ, soupeř se tlačí před bránu hlavně po naší pravé straně, kde má nečekané problémy Holeček netrefuje balón, který skáče mezi ním a protihráčem, který ani neví jak se dostal za záda našeho mladého obránce. Vniká do vápna a je ze zadu faulován právě Holečkem. Oprávněná penalta a nám nezbývá než doufat, že Malík bude v brance čarovat. Míč letí k levé tyči a náš brankář jde stejným směrem, snad si na balón i sáhne ale tvrdá střela končí po 5 minutách hry v naší brance, je srovnáno 2:2 a začínáme znovu od začátku. Dalších 10 minut zápasu však rozhodne, nehrajeme sice žádný pohledný fotbal ,ale přesto se několikrát dostáváme do nebezpečných šancí. Vilím obchází dva hráče, ale míč po nepovedené střele nekončí v brance. Dobře hrající záloha vytváří šance pro náš útok. Z nenápadné šance se Vondra dostává k centru, který směřuje na nabíhajícího Březovského, který se hlavou neplete a koníčkem o zem nás dostává do vedení 3:2 .Dalších pět minut patří Vondrovi, který dvěma brankami jasně určuje běh zápasu. Na jeho tvrdou střelu z dálky nemá brankář šanci, soupeř několikrát projde z míčem až na naše vápno, ale to je vše. Dalším gólem Vondry soupeř skládá zbraně a brankář smutně sedí u své tyčky 5:2. Soupeř spíše z povinnosti neskládá zbraně, přesto jeho útok po naší pravé straně několikrát donutí obranu k ostražitosti, hra spíše připomíná boj o území v americkém fotbale a moc krásy nemá. Přesto se pokoušíme o kombinaci a tato vede k dalšímu gólu, který vsítil Vilím. 6:2.Následně opouští dobře hrající Bejdák a střídá ho Vlasák. Soupeř se dostává nákopem na naší půlku a dvěma přihrávkami na jeden dotek se dostává na dostřel naší branky. Nepříliš tvrdá střela skáče před Malíkem a nikdo nečeká nepřirozený odraz, na který brankář nestíhá reagovat a rukou jen nadzvedává balón, který padá do horního rohu branky 6:3. po několika minutách nekoukatelné hry si Djurevsky zpracovává balón ale ten se od něj odráží za soupeře, toho sám Djurevsky využívá a vyráží na soupeřovu branku soupeře nechává daleko za sebou a přízemní střelou ukončuje gólovou nadílku 7 :3. Tímto okamžikem na hřišti mizí vše co alespoň trochu připomínalo fotbal. Hlavní slovo si bere rozhodčí a to co předvádí je nevídané, chvilku máme pocit že se rozhodl sám zvrátit zápas, který vedeme o 4 branky. Nechávají ho klidným tvrdé fauly na Březovského, který po všech třech faulech končí s bolestivou grimasou na zemi. Rozhodčí otáčí jasné auty, fauly a odmítá i námitky kapitána. Po faulu na Vilíma, který rozhodčí opět nepíská i když stojí metr od něj neudrží náš útočník nervy na uzdě a nefotbalově dostává protihráče na zem. Následuje červená karta a odchod ze hřiště, z naší půlky se již do konce fotbalu nedostaneme a rozhodčí stále pokračuje v krasojízdě. Z jasných autů dělá rohy a po výtkách našeho brankaře mu uděluje žlutou kartu. V zápase se již nestalo nic důležitého kromě několika tvrdých faulů na naše hráče a my si vezeme domů tři zasloužené body.

Autor článku: Martin Semerád

Autor článku: Jan Doležálek