Publikováno 10/09/2013 19:59:35 v kategorii Muži A (1913x přečteno)

Z Kralup vezeme 3 body

Áčko vyjelo k zápasu do Kralup změřit síly s místní Čechií.

K samotnému utkání jsme přistoupili zodpovědně, připravovali jsme se na nepříjemný herní styl domácích a jejich kombinace. Při absenci trenéra Königa zůstala odpovědnost za vedení zápasu na mě. Opět přicházely jobovky ohledně absencí hráčů, ale já už jsem na něco podobného z béčka a dorostu zvyklý, tak jsem promptně reagoval povoláním rezerv z dorostu a béčka.

K utkání mohu říci jen to, že jsme nepředvedli úplně asi nejlepší výkon, kterého jsme schopni, ale na domácí to v pohodě stačilo. I když pohoda se nesmí přeceňovat a nesmí přerůstat v bohorovnost. Po rychlém vedení 1:0 jsme domácí pustili do zbytečných šancí. Tyto šance vyplývaly z naší laxní rozehrávky a domácí prověřovali Patrika v naší brance více než je zdrávo. Nás dokonce zachraňovala tyč. Když jsme přežili tyto šance domácích, podnikli jsme útok, ze kterého jsme Špícou podruhé skórovali. Tato akce byla nádherná, ten ťukec na jeden dotek se prostě bránit nedal. Trocha emocí pak vznikla vstřelením branky domácími čechisty, která ovšem nebyla pro ofsajd uznána. Na druhé straně se pak nechal unést i domácí pomezní, který se pomstil stejnou mincí. V kabině jsem zdůrazňoval, že ještě není hotovo a apeloval na to, že zejména hráči, kterým se tolik nedařilo, by měli začít od jednoduchých věcí – vybojovat míč, přihrát, posléze kličku. Všichni ti, kterých se to týkalo, si to vzali k srdci. Do druhého poločasu jsme vlétli jako dravci. Dobře jsme kombinovali a posílali hráče do vyložených šancí. Nejprve tváří v tvář brankáři poslal Ondra svou střelu mimo branku, aby si to posléze vynahradil neskutečnou přihrávkou na nabíhajícího Píťu, který volil blafák, a ten poté dokonale pod břevno zakončil. Od té chvíle jsme dominovali, což ještě umocnil domácí hráč, který se po druhé kartě nechal vyloučit. Utkání se zvrtlo v bitvu o to, na kolika brankách skončí skóre. Nejprve zkompletoval svůj první hat-trick v dolanském dresu Špíca, aby se posléze s pomocí teče domácího obránce trefil i Steve, který ač nemocný a hodně pochroumaný vypustil svůj projektil nechytatelně. Branku mohl vstřelit i Bróža, který předvedl svůj standardní výkon, ale dát branku svému mateřskému klubu nedokázal. Branky pak mohli vstřelit i další hráči – střídající Beky se snažil střílet i přihrávat, znovu Špíca po hezké narážečce od Dava nebo Vojta Morávek, který při svém debutu zamířil svou střelu podél brankáře těsně vedle branky. Utkání skončilo nakonec 0:5, což jsme před zápasem nečekali. Ale pozor, každý zápas může být ošidný a musím upozornit zejména na některé momenty z první půle, které úplně v pořádku nebyly. Pozitivem je nasazení mladých hráčů. Jen tak dál.

FK Čechie Kralupy - Sokol Dolany 0:5 (0:2)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád, Svoboda, Doubek - Vondra, Brožek (72. Novák) - Holeček, Špička, Suško - Kopecký (80. Morávek V.), Douša (53. Bečka)
Branky: Špička 3, Vondra, Holeček Rozhodčí: Hampl