V poklidném tempu pro další body

17/09/2013 09:31:49

V poklidném tempu pro další body
Naše áčko se utkalo v dalším domácím utkání s Dřínovem.

Do utkání jsme vstupovali se změnou na brankářském postu, do branky se postavil dorostenecký brankář Honza Nejedlý, pro kterého to byla v mistrovském utkání premiéra v dresu áčka. Jinak sestava opět trochu změněná, chyběl Kopýtko či nemocný Honza Brožek, ale jinak vcelku spokojenost, což dokreslovala i čtveřice náhradníků.

Do utkání jsme vlétli kombinačně a spálili hned v úvodu několik šancí, nakonec jsme se dočkali ve 21. minutě, kdy Steve proměnil svůj samostatný únik po krásné a rychlé kombinaci ve vedoucí branku. Uklidnění mohl přinést Ondra, který ovšem z dorážky málem přerazil tyč. Hodně šancí jsme měli i po standardních situacích, což bylo alespoň pro mě milé překvapení. Často jsme stříleli a rychle kombinovali, a tím jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu. Naše vedení pojistil po milimetrové přihrávce od Špíci Láďa Marek. Do konce poločasu se pak vůbec nic nestalo. Nadále byl výsledek 2:0 ošemetný, může se stát cokoliv, navíc se začalo zatahovat a chvílemi poprchávalo.

Do druhého poločasu jsme vstoupili vlažně, nepomohlo nám ani zbytečné vyloučení hostujícího hráče, hráli jsme dost individualisticky a příliš se spoléhali na individuální techniku. Z trestného kopu pak hosté snížili na rozdíl jedné branky, to nás konečně probudilo a začali jsme opět hrát. Nejprve Špíca zvýšil na 3:1, rychle po něm Steve na 4:1 a parádní střela Píti z 25 do šibenice znamenala vedení 5:1, do hry se dostali náhradníci a v 78. minutě se prosadil pohotovým volejem do horního rohu branky i Peťa Glac. V 85. minutě se zastavilo skore na hodnotě 7:1, přičemž poslední branka byla připsána mladíkovi Vojtovi Morávkovi.

Utkání bylo svižné, z naší strany dobré, ale výpadek na začátku druhého poločasu berme jako zdvižený prst. Pochválit chci jistého Honzu Nejedlého, který až na obdrženou branku působil jistým dojmem a měl i tři výborné zákroky. Podle jeho slov to bylo normální utkání, ve kterém se spíše nudil.

Sokol Dolany - Sokol Dřínov 7:1 (2:0)
Sokol Dolany: Nejedlý Jan - Semerád, Svoboda, Doubek - Halík D. (65. Douša) - Holeček (78. Morávek V.), Špička (87. Novák), Glac, Suško - Vondra, Marek (60. Bečka)
Branky: 21. a 65. Vondra, 62. Špička, 37. Marek, 70. Holeček, 78. Glac, 85. Morávek V. Rozhodčí: Šubr