Publikováno 23/09/2013 12:03:00 v kategorii Muži A (1795x přečteno)

Tak tohle se nepovedlo

Naše áčko vyjíždělo k nepříjemnému soupeři z Horních Beřkovic.

Do samotného utkání jsme jeli v dobré a bezstarostné náladě, která se pohříchu projevila i na prospaném začátku zápasu. V hlavách některých hráčů se projevilo uspokojení z předchozích výsledků a bylo to znát. Začátek přitom nevypadal zle, již ve třetí minutě se po narážečce odhodlal k pumelici Bad, ale jeho střela se nevešla mezi tyče. O chvilku později však převzali otěže zápasu domácí, kteří si především v osobních soubojích počínali důrazněji a tím získávali půdu pod nohama. Nám chyběl klid ve finální fázi, příkladem za vše byla narážečka po ose Kopy – Broža – Píťa, jehož zakončením byl centr do země nikoho. Snad v 15. minutě jsme byli blízko branky, když Steve po faulu na Brožu kopal trestný kop, jehož výsledkem byla jen olíznutá pravá tyč domácí branky. Po dvou rychlých kontrech domácích, kteří vždy zakončili akci centrem do obránce či za branku, jsme spálili další tutovku. Nejprve Broža trefil brankáře, odražený míč napálil z první Píťa do obětavého obránce a poslední slovo měl Bad, kterému chyběly centimetry. Zaskvěl se poté ještě brankář domácích, který vyrazil nepříjemný míč od Steva, kroucený pěkně do branky. Páťa pak musel řešit nepříjemný brejk, ale včasným vyběhnutím překazil i sebemenší náznak vyložené šance. Suma sumárum, první poločas z naší strany vlažný, nakopávali jsme míče víceméně na náhodu, domácí silnější na míči, nikam se nehnali a čekali na své šance. Začátek druhého poločasu začal tím nejhorším scénářem – míč letící za obranu, kde se nedodli hned tři hráči, domácí útočník naběhl, míč ho trefil a neskutečně haluzácky zapadl za Patrika do branky 1:0. Všechno je o komunikaci, tentokrát jsme to pěkně zvrzli. Domácí byli na koni, ale to nic neměnilo na tom, že jsme se zkušeným týmem jaký máme měli předvádět jinou podívanou. Pravdou je, že až tento moment nás probral a začali jsme více bojovat. Bohužel pro nás v 77. minutě přišla další minela (tentokrát ji měl na svědomí střídající Filip), přesto hra byla skoro přerušena, jenže náš hráč trefil opět našeho, od nějž se míč odrazil do samostatného úniku a tím i ke chladnokrevnému blafáku, na který ani Patrik neměl nárok 2:0. O tři minuty později jsme se dočkali snížení, kdy se krásně po přihrávce dalšího střídajícího Pokyho trefil Steve. Domácí však zkušeně hru rozkouskovali a i s pomocí pořadatelů, podávajících míč přes dvě minuty utkání dohráli do vítězného konce. Hodnocení utkání je jednoznačné, tým který má ambice jako my, by měl v takovém utkání alespoň bojovat. Může se stát, že se nedaří, navíc soupeř rozhodně nebyl z kategorie špatných, ale o to víc mrzí, že někteří se viděli spíš někde jinde a ne na zápase, ve kterém šlo o hodně. Je to dobrá a účinná facka, která přišla včas.

Slovan Horní Beřkovice - Sokol Dolany 2:1 (0:0)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád, Svoboda, Doubek - Halík D. - Holeček, Špička, Vondra, Těšík (58. Müller) - Brožek (70. Pokorný)- Kopecký
Branky: 75. Vondra Rozhodčí: Princ