Koncert pana Brožka

01/10/2013 07:30:18

Koncert pana Brožka
Po první prohře v soutěži jsme doma přivítali Vraňany.

Soupeř nás na jaře doma trápil, kdy jsme se dlouho nemohli prosadit a dokonce jsme tehdy prohrávali proměněnou penaltou. Chtěli jsme tento zápas odehrát v klidu a dále se soustředit na další zápasy. Vraňanští však do zápasu vstoupili hodně nabuzeně a již v první minutě mohli jít do vedení po standardní situaci, kdy jsme míč vyhlavičkovávali z branky. Budíček však nezazvonil, a tak musel Patrik dvakrát řešit ošemetné situace před svou brankou. Opět nám nástup do zápasu nevycházel podle představ, kombinace vázla a často jsme vzhledem k rychlému přístupu hostujících fotbalistů volili nákopy. Častým problémem bylo také zbytečně dlouhé držení míče, kdy jsme jej často „zadrbali“ a nechali tak opět míč soupeři. Když už jsme se do šance dostali, bylo to po standardních situacích nebo po rychlých protiútocích, při jednom takovém protiútoku jsme nechali vyniknout brankáře (konkrétně Kopýtko volil kličku, kterou mu brankář nezbaštil). Poté se ukázal na levé straně Broža, který obdržel pěkný pas za obranu, i přes krkolomnou pozici si míč dokázal napodruhé zpracovat a ostrou levou rozvlnil síť 1:0. Kdo čekal uklidnění, mýlil se. Zápas vůbec nebyl jednoduchý, soupeř s námi vydržel běhat a některé hráče jako by zápas nebavil. Co je pak platné, když Ondráš prošel elegantně do vápna a předložil Kopýtkovi, který tváří v tvář prázdné brance netrefil pomalu ani síť za brankou… A mohl bych pokračovat, naše ofenzivní síla by měla být větší, ale důraz v koncovce a zejména soustředění při těchto situacích je prostě špatné. Finální přihrávka při akcích dva na jednoho, to samé. Do konce poločasu se nic nestalo. Soupeř s námi běhal, ale šance jako na začátku zápasu si již nevytvářel. Nadále jsme předváděli rozvážnou hru a místy bych řekl i dost bohorovnou. Uklidnění na naše kopačky pak přinesl znova Broža, který využil špatné rozehrávky soupeře, prošel do vápna a zavěsil podruhé. Poté se již množily jen střelecké pokusy na našem kontě. Dvakrát se rozlítil Kendy na střídačce po tragických přihrávkách v brejcích 3 na 1, 2 na jednoho, aby posléze Píťa konečně přihrál elegantně Brožovi na jeho první hat-trick v dolanském áčku. Hodnocení je jednoduché, soupeř se snažil, byl dobrým soupeřem a hrál na co měl. My jsme předvedli průměrný výkon za tři body. Ocenit bych chtěl přínos několika hráčů, líbil se mi Ondra, Broža i Pepa. Na Ondrovi byla vidět chuť do hry, Broža se snažil hrát až do konce, ač na něm byla vidět únava po třech zápasech za víkend a Pepa se na svůj první zápas v Dolanech určitě vyspal dobře. Výborný výkon pak předvedl Hes, kterého jsem poprvé viděl zapnout takový rychlostní stupeň, který předvedl. Jinak celkový obraz hry nechám na posouzení jiným, podstatné jsou body, které nám nikdo nevezme.

Sokol Dolany - AFK Vraňany 3:0 (1:0)
Sokol Dolany: Mareš - Pixa, Svoboda, Doubek (66. Bečka) - Semerád - Holeček (88. Těšík), Vondra, Špička, Brožek - Suško (74. Müller), Kopecký (68. Djurevski)
Branky: 14., 66. a 81. Brožek