Kanonáda v Sazené

07/10/2013 19:39:21

Kanonáda v Sazené
Naše áčko zajíždělo do Sazené zjistit svou formu.

Utkání bylo plné zajímavých momentů, komických situací, pěkných akcí a kuriozit. K tomuto utkání jsme přistoupili dá se říci zodpovědně, pokud tedy nepočítám náš nástup v deseti na hřiště, neboť Ondráš obouval své nové střelky a dorazil těsně před utkáním. Sám jsem s ním byl v kabině ve chvíli, kdy jsme slyšeli řev, byla 34. sekunda a my díky střelci posledních kol Honzovi Brožkovi vedli 0:1, Ondráš vběhl na hřiště a již sledoval jak ve 3. minutě vedeme již 0:2. Jestli domácí plánovali taktiku držet co nejdéle nulu vzadu a přijatelný výsledek, tak první pětiminutovka jim rozsypala strategii jak domeček z karet. Nebudu popisovat jednotlivé situace, spíše se zaměřím na náš výkon. Ten sice nebyl bez chyb, ale rozhodně bylo vidět, že hrajeme s chutí. Soupeř hrál korektně, dalo by se dokonce říci, že chvílemi i bázlivě s příliš velkým respektem. Potvrdily se předpoklady, že domácí šéf Jansa na vše nestačí. Ač zásoboval své spoluhráče přesnými centry a pasy, tak obrana včetně jistého Honzy Nejedlého vše řešila. Honza zalepil všechny vysoké centry ze standardních situací a tudíž nebylo co řešit. Možná zdvižený prst bych použil na neuvěřitelné množství brankových příležitostí, které jsme si vytvořili, ale díky své nepozornosti v koncovce či díky pohotovým zákrokům Jirky Michla v domácí brance byl výsledek pro domácí ještě lichotivý. Pěknou branku hlavou vstřelil Píťa, který má poslední dobou fazonu jak hrom. Zejména nahrávací, i když na každou dobrou přihrávku přijde minimálně stejný počet těch finálových špatných. Co je ale pozitivní, má chuť hrát a navíc zkouší neustále přihrávat, i když se mu to dvakrát nepovede. Jen tak dál. Stranou nechám také neuvěřitelný moment, který nelze popsat jednoduše, snad jen účastníci utkání si vzpomenou na akci Steva s Badem, který „vysprintoval“ od půlky na brankáře, udělal mu kličku, aby pak s klidem uklidil míč do břevna, od kterého se míč odráží na Steva, který lobuje celou obranu včetně brankáře. Kendy rozžhavený do běla, ale Bádě lakonicky na otázku, proč to nezakončil rovnou, odvětil: „on si křiknul…“. Do druhého poločasu jsme vystřídali postupně všechny náhradníky, ale hra kvalitu měla dále. Postupně jsme se trefili ještě hodněkrát, domácí se čestného úspěchu dočkali za stavu 0:10. Hodnocení jednoduché, soupeř působil chvílemi odevzdaným a rezignovaným dojmem, což pro něj není dobré vysvědčení. U nás bych výsledek nepřeceňoval, protože víme dobře, kam takové směřování podvědomí spěje. Pak by se nám mohlo stát, že narazíme jako nedávno v Beřkovicích. Každý zápas je jiný a není nikde psáno, že se nám bude pořád takto dařit. Přesto se na náš fotbal pěkně koukalo a jsme za to rádi. Ale těžší prověrky nás ještě čekají. Teď se připravme na další zápas.

Sokol Sazená - Sokol Dolany 1:13 (0:6)
Sokol Dolany: Nejedlý Jan - Semerád (46. Pixa), Svoboda, Doubek (55. Bečka) - Holeček (73. Těšík), Vondra, Glac, Špička, Brožek - Suško (46. Djurevski), Kopecký
Branky: Kopecký 3, Brožek 2, Glac 2, Špička 2, Holeček, Vondra, Semerád, Doubek Rozhodčí: Švancara