Publikováno 21/10/2013 18:19:11 v kategorii Muži A (1640x přečteno)

Pánové budíček !

K dalšímu utkání zajíždělo naše áčko do Jeviněvsi pro další "povinné" tři body.

Ač jsme byli v zápase oslabeni o některé hráče a v průběhu utkání jsme střídali – v obou případech vynuceně, měli jsme prokázat dostatečnou šíři našeho kádru a utkání zvládnout. Díky neskutečně nedisciplinovanému druhému poločasu jsme se nakonec málem strachovali o výsledek. Proto volám BUDÍČEK, pánové – sezóna ještě není za námi, stejně tak jako celý podzim. Na druhou stranu, jako lekce k zamyšlení je to dobré. Do utkání jsme vstoupili výborně, díky dobrému pohybu a technické hře jsme si vytvořili převahu a šance. První branku jsme vstřelili z trestného kopu excelentní trefou Steva k levé tyči. Poté jsme spálili několik šancí, namátkou Píťa či Ondra nebo Pepa, kteří prověřili pevnost obrany, u Pepy pak musím zmínit masáž brankářova obličeje. Docela mi mladíka v brance domácích bylo líto. No a pokračovalo se dál, když jsme díky obléhání domácí branky udeřili nádhernou brankou Špíci podruhé. Po této brance jsme zařadili trochu nižší rychlost, nervali jsme se tolik do koncovky a pokud jsme zakončili, chyběla přesnost. Navíc jsme již nehráli natolik kombinačně a spíše utápěli v individuálních akcích. Musím také zmínit jeden kritický moment, kdy musel již po několika minutách na hřišti odejít zraněný Zdenda. Koho můžu pochválit za první poločas je již tradičně Broža, který tahal spoustu akcí po levé straně a snažil se vytvářet kombinační akce. Doplnění v podobě Špíci a Steva pak zařídilo naše vedení. Jenže první komplikací byla kontaktní branka domácích, kdy se míč spíše po několika náhodných tečích a nedůrazném odkopu dostal k domácímu útočníkovi a ten přeloboval Honzu v naší brance. Ten působil jistým dojmem, chytal vysoké centry s přehledem. Naštěstí se nám podařilo hned vsítit potřetí a to premiérovou brankou Pepy, který propálil z voleje po luxusním rohovém kopu Píti vše co mu stálo v cestě. To byl poločasový výsledek. Do druhého poločasu jsme vlétli svižně a po dalším trestném kopu Steva se naše družina ujala vedení 4:1. To co ale následovalo potom bylo pro mě nepochopitelné selhání, které mohlo skončit velmi špatně. Nechtěli jsme běhat pro míč, nechtěli jsme vůbec hrát fotbal. Všichni se asi viděli v hospodě či v posteli. Domácí vycítili šanci a nejprve po nedůrazném bránění snížili na rozdíl dvou branek, aby posléze po standardní situaci nikým nehlídaný hráč vstřelil kontaktní gól. Horší je to s tím, že pokud přepnete na nižší rychlost, již to nahodit ve fotbale nejde tak snadno. To co jsme předváděli hlavně směrem dopředu byla tragédie a dozadu se některým chlapcům moc makat nechtělo. Každý má nárok na výpadek, ale jak správně poznamenal Špíca, druhý poločas byl výklus. Zápas nakonec skončil 4:3 a další body jsou doma, ale předvedený výkon ve druhém poločase měl do dokonalosti daleko a určitě se tomu bude věnovat trenér na čtvrtečním tréninku. Na závěr bych chtěl pochválit výborně hrajícího Brožu a Semiče, za pár momentů i Píťu, který ovšem ve druhém poločase jako většina týmu začal hrát na půl plynu. Nemůže se pořád srovnat s Pepou na lajně a bude asi trvat než si na sebe zvyknou. Zvláštní kapitolou je útok, absence Kopýtka se ukázala větší ztrátou než se původně zdálo, Ondrovi se nedaří, připomíná ferrari, které je zabržděné na ruční brzdu a chceme od něj aby jel 200 km/h. Jeho samotného to určitě štve, protože sám tvrdí, že útočník je na hřišti kvůli tomu aby dával branky a on je nedává. To je první krok k nápravě, začít od sebe a je to ten správný přístup. Každý z nás musí začít od sebe a hodit trochu nepovedený závěr za hlavu a stoprocentně přistoupit k finiši podzimu. Máme před sebou spoustu práce.

Sokol Jeviněves - Sokol Dolany 3:4 (1:3)
Sokol Dolany: Nejedlý Jan - Pixa, Svoboda, Doubek - Semerád - Holeček, Vondra, Špička, Brožek (46. Marek) - Douša (9. Bečka), Suško
Branky: 15. a 50. Vondra, 22. Špička, 35. Pixa Rozhodčí: Slavkovský - Tichý, Dvořák