Publikováno 10/11/2013 20:40:34 v kategorii Muži A (1732x přečteno)

Kralupská rezerva vzdorovala jen 20 minut

Utkání nepodcenit, jít na sto procent a uhrát povinné tři body. Jasné cíle našeho áčka v zápase s rezervou FK Kralupy 1901.

Utkání s týmem, který nám neměl dělat větší potíže. Na zápas byli připraveni všichni hráči z minulého vítězného zápasu ve Všestudech a diváci, kterých pohříchu přišlo méně, byli zvědavi, jak si s kralupskou rezervou poradíme. Jak už je naším zvykem v domácích zápasech, začali jsme hodně vlažně. Velkým problémem se ukázalo velké množství neproměněných šancí na začátku utkání, včetně Špícovy neproměněné penalty. Hosté zahrozili dvakrát brejkem do otevřené obrany a šance, které jsme jim umožnili za stavu 0:0, volaly po brance. Naštěstí jsme se prosadili ze standardních situací. Nejprve se trefil hlavou Broža, aby posléze trefil krásně z hranice vápna Kopýtko životní bombu. Uklidnili jsme se a měli spoustu šancí, tu další jsme opět po rohu uklidili do branky Pixličem a poslední slovo v první půli měl Špíca, který využil krásné spolupráce hned několika spoluhráčů. K samotnému utkání je možné říci pouze tolik, že v první půli soupeř vzdoroval, snažil se hrát fotbal a byl chvílemi i nebezpečný. Navíc vše bylo korektní. Stínem poločasu byla dvě zranění v týmu hostí, kdy jeden z hráčů měl problémy s nohou a druhý dostal přímý direkt míčem do obličeje až se mu čelist „vyhodila z pantů“. Vzhledem k absenci kohokoliv v tu chvíli na lavičce hostů jsme poskytli okamžitou pomoc a předali hráče do opatrování hostujícím náhradníkům. Nic nás to nestojí, mělo by to být samozřejmé.

Změna nastala s druhým poločasem, přišlo mi, že na obou stranách bylo najednou více rudých očí, než bylo potřeba. Zbytečně vyhecované řeči z obou laviček rozhodně nejsou tím směrem, kterým bychom se měli ubírat. Rozhodně bylo na co se dívat směrem na hřišti, kde jsme utnuli jakékoliv komplikace a díky Špícovi a Brožovi jsme vstřelili pátý a šestý gól. Poté bylo k vidění několik zbytečně ostrých zákroků, jak ze strany frustrovaných hostí, tak i našich hráčů. Jak tvrdím je to škoda, že rozhodnutý zápas se takhle vyhrotí. Vaším úkolem je v takové chvíli zůstat nad věcí, oprostit se od oplácení či řečnění, jen tam potom může být i ten fotbalový výkon posunutý dál. Sedmou branku jsme vstřelili po delší době, ale rozhodně byla zasloužená. My naproti tomu umožnili laxností v obraně soupeři dvě velké šance, které ovšem zlikvidoval jistý Patrik v naší brance. Pro něj to byl opět zápas, kde byl bez práce, ale svou práci si splnil, zejména v situaci v 74. minutě, kdy předvedl reflexivní a troufám si říci i skoro zázračný zákrok. Utkání jsme pak v husté atmosféře dohráli do konce. Pozitivem bych viděl tři body, sedm vstřelených branek a zapojení dalších hráčů do hry. Poslední dobou roste výkon Vojty Morávka, kterého bych chtěl pochválit za jeho vzorný přístup v zápasech, dále David Novák, jehož tréninková morálka je naprosto vzorná a stále více je vidět jeho velká chuť. Závěrem bych řekl, že utkání bylo v podstatě splněnou povinností, kde soupeř na začátku kousal, ale po dvou vstřelených brankách odešel. My si zahráli s chutí a vystříleli jsme si v podzimní části již 70 branek. Jen tak dál, zodpovědně se připravit na další zápas a bude to výborné.

Sokol Dolany - FK Kralupy 1901 7:0 (4:0)
Sokol Dolany: Mareš - Pixa (70. Pokorný), Svoboda, Doubek - Semerád, Suško - Holeček (60. Morávek V.), Vondra, Brožek (85. Novák) - Kopecký (46. Bečka), Špička
Branky: 40., 72. a 80. Špička, 24. a 67. Brožek, 29. Kopecký, 35. Pixa ŽK: Pokorný Rozhodčí: Driml