Publikováno 09/03/2014 17:52:25 v kategorii Muži A (1525x přečteno)

V přípravě jsme zdolali Řepín

Náš tým v další prověrce zajížděl do Řepína, kde nás čekal kvalitní soupeř hrající I.B třídu.

Zastupující kouč musel řešit nenadálé situace. Od absencí Kopýtka, Perdyho a v části prvního poločasu i Píti až po řešení maličkostí jako třeba auta apod. Nicméně už před samotným zápasem byla cítit z týmu touha zabojovat o dobrý výsledek. Proběhla předzápasová pohoda a z důvodu orientačního nesmyslu Píti jsem musel narychlo trochu změnit původní plány. Svou premiéru v základní sestavě áčka si tak odbyl mladík Vojta Morávek, který od začátku splnil to co se od něj čekalo a jako záskok za Píťu se ukázal jako dobrá alternativa. Samotné utkání se začalo hrát ve vysokém tempu, překvapivě jsme drželi častěji míč na našich kopačkách, na rozdíl ovšem od předchozích soupeřů však balon po naší ztrátě trvalo vybojovat o dost delší dobu. Byl znát rozdíl v kvalitě kombinace v porovnání s minulými soupeři. Po vynikající kombinaci jsme se v 7. minutě dostali do první šance, kterou měl Dave, ale bohužel jen nechal vyniknout brankáře domácích. Ten se nestačil divit, když ten samý hráč po chybě v rozehrávce zakončil své 30metrové sólo střelou po zemi k tyči a my jsme překvapivě vedli. O dvě minuty později – tedy ve 21. minutě už domácí ztráceli o dvě branky, neboť Zdenda Pimpara Douša teda Torres Raketa atd. co si přejete, dostal dárek od brankáře a ač se mu balon chvíli motal mezi nohama, tak nakonec zasunul kulatý nesmysl do branky podruhé. 0:2. Na hřišti už pobíhal nalezenec Píťa, který už na hřiště do Řepína pro mnohé překvapivě trefil. Naši nekoncentrovanost potrestali domácí nákopem, který byl hezky prodloužen za obranu a Patrik poprvé kapituloval. 2:1. Pokud můžu za něco v první půli dolanské chlapce nepochválit, je to stále se opakující mezery ve vzájemné komunikaci. Pokud by totiž komunikace mezi hráči a jejich domluva byla na výborné úrovni, nestalo by se, že jdou dva hráči na jednoho soupeře či na míč. Po jedné takové chybičce musel po dalším nákopu křížem za obranu zasahovat Patrik, ale ustáli jsme to. Zase jsme se osmělili my a souhru našich mladíků – skorodvojčat přerušil až zákrok na staršího z obou hráčů – Brožu. Steve neměl svůj den na kopání trestných kopů. V prvním poločase kopal celkem třikrát a jen prověřil pevnost sítí za brankou. Ve 36. minutě však po pěkné akci a centru konečně branku trefil – netradičně hlavou, brankář však kryl. Když už se blížil konec poločasu, dostal se ke slovu znovu Pimpič Doušič a krásnou střelou k pravé tyči zmrazil domácí potřetí. Vedli jsme 1:3 ! Bohužel jsme se nechali opět zaskočit po nákopu a propadlém míči a soupeř tak snížil na rozdíl jediné branky. Poločas tedy s vedením o branku, ale my byli posíleni vědomím, že hrajeme slušný zápas a že máme na to si odvézt slušný výsledek. Ve druhém poločase jsme čekali uragán ze strany domácích, ti však pouze dlouze a rozvážně kombinovali na vlastní polovině a maximálně se dostali na vzdálenost 20 metrů od branky. Náš zvolený běhavý styl dělal domácím obrovské problémy. Když si vezmeme tři velké šance, ve kterých se postupně objevil Dave, Zdenda či Steve, dá se říci, že jsme odehráli více než vyrovnaný zápas. Ve druhé půli jsme totiž měli několik tutovek, domácí hrozili zejména ze standardních situací, které jsme i díky centimetrům Patrika přežili v klidu. Dokonce jsme nastřelili Zdendou tyč. Domácí se v závěru začali tlačit nakopávanými míči do vápna, ale spolehlivá obrana, ze které odešel zhruba v 65. minutě Hes odolala. Naopak jsme několik brejků úspěšně zazdili, přesto jsme vybojovali překvapivou ale myslím zaslouženou výhru v poměru 2:3. Hodnocení je jednoduché, soupeř se snažil hrát fotbal, my také a ukázalo se, že pokud se nehraje na sto procent a podcení se začátek, tak se těžko soupeř v laufu chytá. Naši výhru považuji za zaslouženou, nicméně stále nás čeká spousta práce, zejména směrem dozadu, kde stále nějaké chyby jsou. Takže s chutí do práce, protože vidíte sami, že to nese ovoce. Velké pozitivum vidím i v nasazení našich třech mladíků, kteří odvedli vynikající výkony a jsou velkým příslibem do dalších zápasů. Z jednotlivců nebudu nikoho vyzdvihovat, neboť se jednalo o kolektivní výkon, kde každý měl svou roli a svou práci. Byla to dobře odpracovaná partie s pěkným koncem.

TJ Řepín - Sokol Dolany 2:3 (2:3)
Branky: 19. Dave, 21. a 43. Pimpič