Publikováno 24/03/2014 12:18:03 v kategorii Muži A (1641x přečteno)

Zasloužená výhra s Obřístvím

Ostrý start do sezóny znamenal domácí zápas se Sokolem Obříství

Bez Honzy Brožka, Honzy Kopeckého či Zdendy Douši. Zejména zdravotní důvody nepustily naše hráče základní sestavy na hřiště. Honzu zdatně nahradil Aleš Dohnal, Zdendu či Kopýtka pak ve třetím zápase ve dvou dnech David Svoboda. Úkol byl jasný, vyrovnat se v nasazení hostům, kteří podle našich zkušeností jsou běhavým a důrazným týmem. Utkání jsme začali zostra a kombinací jsme si vytvořili první velkou příležitost. Špíca vykombinoval s Dawem obranu, ve velkém vápně neskutečnou přihrávkou vybídl druhý jmenovaný nabíhajícího Píťu a ten nadvakrát nedokázal míč dostat do sítě, nejprve výborně zasáhl brankář a hlavička z dorážky se do branky nedostala. Hosté hodně běhali a kombinovali, přesto se nedokázali dostat na dostřel naší branky. Když už se něco urodilo, většinou míče s přehledem sbíral Patrik v naší brance. Utkání se hrálo za vytrvalého deště, my jsme se snažili hrát neustále stejně. Museli jsme sbírat odražené míče, což se zejména nezvykle vzadu hrajícímu Stevovi dařilo. První branka stála za to. Po hozeném autu Steve krásně zakroutil centr na skvěle naběhnuvšího Píťu a jeho hlavička k levé tyči nás uklidnila 1:0. Za chvíli se zaskvěl Špíca, kdy vystřelil, jenže jen těsně vedle tyče. Špíca oběhal neuvěřitelný prostor, ale musím říci, že nikdo v nasazení nezaostával. Výborné výkony předvedli v defenzivě Ondra se Semičem. Jediné zaváhání ještě za stavu 0:0 však naštěstí brankou v naší síti neskončilo. Druhá branka padla po hrubé chybě hostí v obraně. K míči se dostal osamocený Steve a podél brankáře střelou k tyči zvýšil na dvoubrankový rozdíl 2:0. Hosté neunášeli tento vývoj a začali si pomáhat nakopávanými míči, které ovšem narážely na tvrdošíjný odpor našich obránců. Opticky to vypadalo, že hráči Obříství tlačí, nicméně obrana byla zavřená a až k Patrikovi propadlo minimum míčů. Je pravda, že zejména ve hře dopředu se ukázalo hodně nepřesností, ale terén a stále se zhoršující terén to oběma týmům dost znesnadňoval. Po pauze jsme pokračovali v koncentrovaném výkonu. Hosté zahrozili z několika standardních situací, Páťa si poradil i s pěknou hlavičkou. Naopak se nám začaly množit i brejky, kterých bylo poměrně dost. Jeden z nich nám vyšel, když Aleš i s pomocí teče obránce odcentroval a Špíca obětavě rybičkou dopravil poskakující míč do sítě 3:0. Střelecky se mohl ještě zapsat do listiny střelců Perdy Kadeřábek, ale neposedný míč netrefil jak by si představoval. Suma sumárum, důležitý zápas jsme zvládli. Soupeř bude určitě nadále zlobit a nepředvedl špatný výkon. Za hodně důležité považuji i fakt, že se nám povedlo vstřelit první branku a vedení držet v podstatě s přehledem. Jsou to důležité body. Vyzdvihnout někoho zvláště nechci, všichni předvedli slušné výkony, týmový výkon, týmová práce. To je to na čem stavíme, přidáváme-li i nezbytnou fotbalovost, nemusíme se bát. Stále je zapotřebí pracovat s pokorou a respektem a zápas od zápasu.

Sokol Dolany A - Sokol Obříství 3:0 (2:0)
Sokol Dolany A: Mareš - Pixa, Svoboda T., Doubek - Semerád, Suško - Holeček, Vondra, Dohnal (79. Morávek V.) - Svoboda D. (66. Dobš), Špička
Branky: 20. Holeček, 33. Vondra, 78. Špička