Publikováno 31/03/2014 13:11:37 v kategorii Muži A (1626x přečteno)

Velebnosti, to byl zase hnus

Níže přinášíme pár postřehů z víkendového utkání naše A týmu v Zálezlicích.

Už jsme si zvykli, že do Zálezlic se nejezdí hrát fotbal, ale kopaná. A o víkendu tomu nebylo jinak. Naopak domácí “kreativci“ své vystoupení opět vyšperkovali novými prvky, nad kterými se naši hráči, diváci a trojice rozhodčích občas nestačili divit. Moc bych si, kvůli ochraně zdraví hráčů, přál, aby alespoň jednou generalita okresu na zápas zdejších mistrů se kterýmkoli celkem z popředí tabulky vyrazila a tomuto běsnění učinila přítrž. Ovšem to je jen zbožné přání… K zápasu jsme nastupovali se dvěma cíly: zvítězit a přežít zápas bez zranění. Protože obojí se podařilo, nelze vystoupení hodnotit jinak než kladně. Pochválit je třeba i rozhodčí zápasu, kteří měrou odpovídající velikosti jejich odvahy mírnili snahy domácích nás jakýmkoli dostupným prostředkem vykolejit. K ničemu jinému se totiž ani odhodlat nemohli, protože celý zápas odehráli v devíti lidech plus jednom individuu, které k zápasu přistoupilo jako ke vhodné příležitosti k vystřízlivění. A to se mu, vzhledem ke zlepšené artikulaci při vypouštění urážek, evidentně podařilo. Naopak my jsme splnili předzápasové pokyny, tedy nereagovat na celý zápas se opakující urážky a hlavně nenechat se vyprovokovat hrubými fauly. Míč se nám navíc dařilo dávat včas od nohy, a tak počet faulů bych charakterizoval jako Zálezlický podprůměr. Jedinou opravdovou sportovní překážkou, se kterou jsme si de-facto celý zápas nedokázali poradit, byl ofside systém domácích. Nutno říci, že jej mají dobře zažitý, a tak si asistenti rozhodčího zamávali jak na Prvního máje. Jakmile se však tento systém podařilo překonat, téměř vždy to smrdělo gólem. Na ten první se čekalo 20 minut, ale jeho důležitost se projevila okamžitě. Domácí přestali hrát a zbytek poločasu strávili dohady s rozhodčími. Zaslouženě jsme vstřelili další tři góly a nebýt nemohoucnosti v zakončení, mohlo jich být i více. Ve druhé půli jsme, snad s vidinou rozhodnutého utkání, polevili a tlak už nebyl tak drtivý. Drtivý byl pouze počet ofsidů, ve kterém jsme se za druhou půli ocitli minimálně 20-krát. Přesto jsme si ještě pár příležitostí vytvořili. Ale skóre už jsme změnili jen jednou. Ke konci zápasu se osmělili i domácí, ale žádnou zaznamenání hodnou střelu na bránu si nepřipsali. Na závěr jednu dobrou a jednu špatnou informaci:

• potěšitelné je, že s ohledem k reorganizaci soutěží už příští rok A-čko se Zálezlicemi velmi pravděpodobně hrávat nebude;
  • už méně, že velmi pravděpodobně se s nimi bude od příští sezóny střetávat naše rezerva.

Statistiky utkání: Sokol Zálezlice – TJ Sokol Dolany 0:5 (0:4) Branky: David Svoboda 2×, Josef Svojsík 2×, Jan Kopecký Sestava Dolany: Patrik Mareš – Martin Semerád, Tomáš Svoboda, Ondřej Suško, Zdeněk Doubek (46. Josef Pixa) – Petr Holeček, Petr Špička, Jan Vondra, Josef Svojsík (70. Vojtěch Morávek) – Jan Kopecký, David Svoboda

Autor článku: Josef Svojsík