Přestřelka u Vltavy aneb fotbal pro diváky

07/04/2014 12:03:37

Přestřelka u Vltavy aneb fotbal pro diváky
Áčko nastoupilo proti nevyzpytatelné Čechii.

Čechie patří mezi nevyzpytatelné soupeře, dokážou odehrát super zápas stejně jako dokáží totálně vyhořet. Jejich styl je rychlý kombinační a jako protivníka jej uznávám. Nicméně poslední období se nám na ně docela daří, takže jsme si před zápasem věřili, přestože nám stále ještě chybí články do základní sestavy (Douša, Brožek, tentokrát i pilíř zadních řad Semerád). Zejména absence Martina Semeráda se ukázala jako velký problém, ale všeho do času. Utkání jsme začali zostra, když jsme otevřeli po necelých dvou minutách skóre po centru Steva a hlavičce Špícy. Za chvilku bylo vyrovnáno, když nedůraz na levé straně potrestali hosté centrem a ani Patrik nedosáhl na přesnou hlavičku. Hosté se ještě nestačili srovnat a znovu jsme vedli po brance Píti. Diváci se nestačili divit, jenže naše hra byla hrozně neurovnaná. Pod dojmem rychlého vedení jsme přestali soupeře dostupovat, byli jsme líní a navíc jsme kupili velké množství individuálních chyb. Za zmínku stojí velké množství spálených šancí Kopýtka, který na můj vkus docela dost dlouho držel míč. Neproměněných šancí přibývalo. Na hřišti se díky dvěma hráčům začalo jiskřit (8 a 10), jeden neustále blafal, druhý neustále zákeřně dojížděl souboje a plakal. I takový je fotbal. Po velké hrubce v zadních řadách hosté trefili tyč a hned vzápětí jsme vstřelili Stevem (netradičně pravou) třetí branku. Poté těsně před půlí vyslal Dawe Kopýtka do trháku, který se tentokrát neukvapil a svou 356. šanci konečně využil. Nevím co se dělo v poločase v kabině, ale první tři minuty druhé půle byl obrovský výbuch. Spící obrana dovolila dvakrát hostím skórovat, nejprve z penalty a potom díky nedůrazu ve vlastní šestnátce. Osobně si nepamatuji takový den otevřených dveří. Naproti my, kteří jsme trávili 70% hry na polovině soupeře jsme neproměňovali ani nejvyloženější šance (Dawe, Píťa, Steve a další). Unaveného Dawa vystřídal ještě mladší Cigi, který dostal jednoznačné pokyny. Odehrál myslím výbornou pasáž a ukázal, že v našich odchovancích máme velkou budoucnost. Potvrzení vedení přišlo po centru Steve a hlavičce Špícy, který dvakrát netradičně v tomto zápase skóroval hlavou. Za chvilku vyrobil penaltu i kralupský obránce číslo 8, který nešikovně zastavil Píťu a nabízenou možností Steve nepohrdl. Přesto varovný prst zvedáme s Kendym kvůli poslední obdržené brance, kdy hráč ve vápně obklopený 4 hráči má čas si míč zpracovat a pohodlně vystřelit pumelici. Budeme muset zapracovat na koncentraci, neboť v dalších zápasech by se nám tento laxní a ležérní přístup nemusel vyplatit. Závěrem bych chtěl poděkovat soupeři za pěkný zápas, emoce k fotbalu patří a diváci si přišli na své.

Sokol Dolany A - Čechie Kralupy 6:4 (4:1)
Sokol Dolany A: Mareš - Pixa (46. Svojsík), Svoboda T., Suško, Doubek - Holeček, Vondra, Špička, Dohnal (84. Morávek V.) - Kopecký, Svoboda D. (61. Jindřich L.)
Branky: Vondra 2, Špička 2, Kopecký, Holeček Rozhodčí: Šubr