Ostrostřelba v Dřínově

14/04/2014 12:15:15

Ostrostřelba v Dřínově
Naše áčko vyjíždělo do Dřínova s cílem ukořistit povinné body.

V utkání jsme nemohli představit 5 hráčů základní sestavy (zraněné duo Broža, Zdenda doplnili Píťa s Ondrou a zároveň i stabilní jednička mezi tyčemi Páťa). Naopak se představil v našem dresu posila z Vinařic Lupen a rozhodně ukázal zejména v první půli své možnosti. Do samotného utkání jsme nastoupili vlažně, jakoby s pocitem, že se nemůže nic stát. Nechtěli jsme míč, neustále se schovávali. Na poměrně slušně upraveném trávníku jsme kombinovali dost těžkopádně a když už jsme se dostali ke střele, šla nad nebo vedle. Uklidnění pro naše barvy znamenala ostrostřelba Steva Vondry, který se poprvé trefil v 15. minutě a v rozmezí 17 minut pak vstřelil další tři branky. Při první brance uplatnil důraz a sám si branku doslova vydřel, při druhé využil výborného průniku Kopýtka, třetí branku vstřelil přímo z rohu a čtvrtou branku po akci na jeden dotek, přičemž při zakončení protančil skoro až na brankovou čáru. Ve 39. minutě využil svou příležitost po přiťuknutí Kopýtka i Dawe Svoboda, kdy se trefil krásně k pravé tyči. První poločas pak zakončil ještě Špíca, který nechal zapomenout na své předchozí nezdary (veverky se z Dřínova stěhují, neboť pokusy našeho špílmachra nebezpečně ohrožovaly jejich obydlí) a zvýšil na poločasových 0:6. Druhý poločas jsme ještě opepřili motivací, případná osmá branka v tomto utkání v náš prospěch by znamenala 100. branku v letošní sezoně. Soupeře jsme načali již ve 49. minutě, kdy Kopýtko ustál několik tvrdých zákroků a pohodlně zasunul do prázdné branky na rozdíl sedmi branek. V 55. minutě jsme se dočkali. Po nákopu za obranu se domácí brankář dopustil fatální minely, kterou využil Dawe Svoboda ke vstřelení branky. Sám se po zápase přiznal, že chtěl přihrát někomu do vápna, aby tuto branku nemusel vstřelit zrovna on, ale nikomu se v tu chvíli do vápna moc nechtělo. Aby si Honza Poušťák zachytal, to v tu chvíli bylo dost nereálné, proto zřejmě vyrobil nesmyslnou malou domů, kterou domácí využili ke střele, pouze do zdi. Vůbec obrana pracovala dobře, domácí k ničemu nepouštěla, i když zejména ve druhé půli se naši defenzivní hráči zapojovali do útoku. V 73. minutě se dostal za obranu domácích po bezvadné kombinaci Bad, kterého brankář při jeho pokusu o kličku zfauloval a kromě penalty vyfasoval i červenou kartu. Z hlediště se ozývaly poznámky na adresu naší i rozhodčího ve smyslu „proti všem“, „stojí vám to za to se takhle honit“ apod. Penaltu proměnil bezpečně Perdy Kadeřábek střelou doprostřed branky. V závěru jsme měli ještě jednu dobrou příležitost, kdy Špíca pálil vedle, ale na konečném výsledku 0:9 se již nic nezměnilo. V utkání jsme si zahráli slušně, potěšily výkony některých jednotlivců, ale ty pravé zkoušky nás teprve čekají. Musíme zapracovat na začátcích zápasů na stoprocentní koncentraci a i herním projevu. V některých momentech to byl nefotbal. Ale s lepším soupeřem se náš výkon určitě ještě zvedne.

Sokol Dřínov - Sokol Dolany A 0:9 (0:6)
Sokol Dolany A: Nejedlý Jan - Pixa, Svoboda T., Doubek - Semerád - Lupták, Vondra, Špička, Svojsík (52. Dobš) - Svoboda D. (71. Morávek V.), Kopecký
Branky: 15., 22., 29. a 32. Vondra, 39. a 55. Svoboda D., 42. Špička, 49. Kopecký, 73. Dobš z pen. ŽK: 59. Semerád Rozhodčí: Hampl